Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Bīstamie milzeņi un paslēpes krustojumos

Protams, brīdī, kad tev kāds pārdesmit metru priekšā nogriež ceļu, nav laika ilgi domāt, visu izšķir sekundes simtdaļa, tavas reakcijas ātrums un tava pieredze. Šoreiz – par to, kādus brīnumus iespējams sagaidīt, braucot aiz kravas automašīnām, autobusiem un tamlīdzīgiem monstriem.

droša braukšana krustojumos

Braucot pa zināmu ielu, tu ieraugi autobusu, kurš izbrauc no pieturas. Tu noņem gāzi un piebremzē, lai palaistu autobusu. Ja pretim braucošo transportlīdzekļu plūsma ir intensīva, tev nav iespējams autobusu apdzīt, un kādu brīdi aiz tā jābrauc. Priekšā gandrīz neko nevar redzēt, bet tu nolem apdzīt autobusu vēlāk, līdzko būs piemērots brīdis.

Tuvojas krustojums. Krustojumā pretim braucošā automašīna veic kreiso pagriezienu tūlīt pēc tam, kad autobuss ir pabraucis taisni garām. Protams, ka aiz autobusa automašīnas vadītājs tevi nav pamanījis, un tev ir divas iespējas – vai nu mēģināt raut pa labi, lai izvairītos no sadursmes, bet vienlaicīgi riskējot novilkt uz acīm pārāk strauji sagriežot stūri, vai arī sirsnīgi bremzēt, un šādā gadījumā tas, vai tu neieliksies automašīnai sānos, lielā mērā atkarīgs no ātruma, ar kādu brauci.

Atceries, ka neviens neliek braukt tieši aiz autobusa, furgona vai kāda cita liela izmēra transporta līdzekļa. Pieredzējis vadītājs nekad neslēpsies aiz autobusa, aiz kura pretim braucošajiem viņu nav iespējams pamanīt. Ja gadās nokļūt aizmugurē kādam milzenim, labāk pēc iespējas ātrāk pārkārtoties citā joslā vai arī palielināt distanci.

Līdzīga situācija iespējama, ja pa kreiso joslu brauc kravas auto, kas nākamajā krustojumā gatavojas nogriezties pa kreisi. Tas ieslēdz kreiso pagriezienu un krustojumā apstājas. Tu esi sagatavojies to apbraukt pa labo pusi. Pēkšņi tai brīdī, kad tu jau atrodies apmēram pie kravas auto kabīnes, tavā priekšā parādās automašīna, kas veic kreiso pagriezienu no pretējās braukšanas joslas. Arī šai gadījumā tev nekas cits neatliek, kā vai nu strauji bremzēt, vai mēģināt apbraukt automašīnu pa vienu vai otru pusi. Iespējams, ka no sadursmes izdodas izvairīties, bet iespējams, ka tev nāksies atdurties pret dzelžiem.

Šai gadījumā autovadītājs, kas gatavojās nogriezties pa kreisi no pretējās braukšanas joslas, ieraudzīja, ka kravas auto rāda kreiso pagriezienu, bet nebija rēķinājies, ka aiz tās var atrasties kas mazāks par auto, proti, tu un tavs motocikls. Tu netiki pamanīts. Jāpiebilst, ka motobraucējam šī ir viena no bīstamākajām situācijām, kas var rasties krustojumos, tāpēc uzmanies, ja kreisajā joslā kāds tev aizsedz skatu uz to, kas notiek krustojumā!

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss