Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Motobraucējas memuāri – novēliet man ???neverending story"

Teksts: Junona
Foto: Skrapcis
Datums: 17.01.2007.
Rubrika: Sievietēm

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais ???story".
Jūsu uzmanībai – motobraucējas memuāri!

sieviete uz moča

Kā viss sākās...

Klikšķi sagaidīju 2001.gada pavasarī. Vēl tagad skaidri atceros to maija dienu, kad tupēju pie datora un kādā portālā - it kā pa jokam it kā nopietni - ievietoju komentāru ???Ak, kā gribētos, lai kāds mani izvizina ar moci!"

Vizinātājs nebija ilgi jāgaida – norunājām tikšanos Statoil benzīntankā pie Botāniskā dārza. Atbrauca viņš – ar Suzuki Hayabusa... Stresaina un priecīgi satraukta nedroši rausos uz aizmugures sēdekļa. Kur tas laiks, kad pēdējo reizi kopā ar kādu zelli uz Jawiņas pa putekļainiem lauku ceļiem močījām uz diseni! Kaut kas no tām izjūtām vēl atmiņā palicis, bet nu tāāāāādam aparātam pirmo reizi vispār tuvumā stāvēju!

Arvienvārdsakot – mani izvizināja pa Jūrmalas šoseju, sasniedzot aptuveni 190 km/h ātrumu. Man tas šķita kosmisks ātrums. Protams, vizinātājs bija saudzīgs pret mani, jo Hayabusai 190 km/h jau tāds bērna šļupsts vien ir. Ja kāds man toreiz būtu teicis, ka es pēc pieciem gadiem testēšanu savu Fireblade uz tās pašas šosejas ar maksimālo ātrumu 270 km/h, šo cilvēku es nosauktu par fantastu...

Kad trīcošām kājām biju nokāpusi no motocikla, vizinātājs teica: ???Tagad tev vairs nebūs miera – vajadzēs pašai savu moci". Un tas nu bija kā ar cirvi akmenī iecirsts. Tik tiešām, miera vairs nebija, jo pāris dienas vēlāk sāku meklēt skolas un instruktorus, kas varētu palīdzēt iemācīties braukt no nulles; mocim nekad mūžā pie ragiem nebiju sēdējusi. Pat nezināju, kur sajūgs – labajā vai kreisajā pusē. Paldies maniem instruktoriem! Biju uzcītīga skolniece, lielākā daļa vakaru pagāja mācību laukumā un pēc tam ielās... Eksāmenu noliku pirmajā piegājienā. Toreiz šis prieks man izmaksāja aptuveni 80 latus.

Vienlaicīgi drudžaini štukoju un apspriedos ar draugiem, kādu pirmo moci sev izvēlēties. Pašos pirmsākumos, vēl pirms sāku mācīties braukt, nevarēju iedomāties sev neko citu, kā tikai čoperi. Spīdīgu, bārkstainu čoperi. Vēlme pēc šāda braucamā laikam ir diagnoze!

Tomēr, apsverot visus par un pret, kā arī draugu un instruktoru ietekmē manas domas mainījās.

Sedlos

Ticiet vai ne - pirmā brauciena tiesības ieguva kā 1991. gada Jawa 380. Klausīju draugu padomiem: lēts mocis, čakars liels, tomēr vienkāršs; ja nokāršos – nebūs jālasa plastmasa vai jāpulē hroms.

Todien tika sarunāta pavadošā draugu delegācija, ar kuriem kopā braucām skatīties, vai pirkums būs gana labs. Bija. Uz Tallinas ielas baikeru krogu (sauktu arī par Vanagu krogu) braucu ???aplaistīt" savu Jawu. Pirmo reizi pāri Vanšu tiltam, braucot centra virzienā, šķita, ka netikšu galā nedz ar sevi, nedz ar Jawu, nedz ar kūsājošo satiksmi...

Tā sākās mana motociklu ēra!

Turpinājums sekos...

Jawa - eļļainais zelta rudens
Honda CB1 – pirmās asinis un 30000 km
Yamaha FZR 600 – lai dzīvo baiku ēra!
Suzuki GSXF 600 – labs, bet pārāk īss...

Suzuki Marauder 250 – čoperu čempions
Honda CBR 900 RR – karjeras virsotne
Kawasaki KLE 500 – lai dzīvo enduro ēra!

*****
4.7

Komentāri

līga @ 16:23 20.01.2007.
pilnīgi apkaužama drosme....

aidz. @ 17:26 19.01.2007.
riktīgi Junonisks foto :D

And @ 19:55 17.01.2007.
Riktiigi junonisks raksts 5 :D

cimmers @ 17:07 17.01.2007.
super! bet taadu sievieshu laikam nav paaraak daudz:)

Oss @ 16:37 17.01.2007.
mocikletisms - tas ir spriedums :)

<b>uk</b>uk @ 15:48 17.01.2007.
Tā vienkārši ir ikdiena...

piter @ 15:41 17.01.2007.
katram jau tas sākas pa savam:) motocikli, tas ir dzīvesveids (vai varbūt diagnoze?:)

Ance @ 13:24 17.01.2007.
Forss stasts :)

« 1-10 : 11-18

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss