Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Pederk
Datums: 21.01.2007.
Rubrika: Drošība

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns! Teju teju sabremzējoties, tu glāb sunim suņa dzīvību, bet par pateicību tam labākajā gadījumā tiec pavadīts ar niknu riešanu.

Suns iekož ciskā

Tomēr viss var beigties arī ļaunāk: suns centīsies pārkost riepu, iekost kājā vai kaklā. Jo lielāks suns, jo lielākas briesmas. Tomēr neatkarīgi no lieluma, ja suns ir iekodis, tad aprunāties ar suņa saimnieku nenāktu par skādi, jo pretējā gadījumā nevari būt drošs, ka suns nav slims ar trakumsērgu.

Pirmā reakcija no tavas puses varētu būt šāda: ???Nu, !@*#, #@%*! ^%!@!#@ tāds! Vācies, (@^#, (^@#$!#@ suns prom!"

Tomēr cilvēka labākais draugs šādu reakciju var definēt kā uzbrukumu, tāpēc var gadīties, ka dzīvnieks kļūs vēl niknāks, bet, ja incidents notiek suņa teritorijā, tad tas nāk tikai motobraucējam par ļaunu.

Otra reakcija no braucēja puses varētu būt vēlme iesist. Rokas aizņemtas, tāpēc jāmēģina spert ar kāju. Tomēr šāds gājiens varētu beigties pavisam nelāgi – ar kritienu, tāpēc labāk koncentrēties braukšanai, no acīm neizlaižot arī pretinieku, lai izdevīgākā mirklī varētu no viņa aizbēgt.

Varbūt kādam iešāvās doma nebremzēt? Visticamāk, ka uzbraucot sunim, pats nokritīsi, sadauzīsi moci un nobrāzīsi dibenu, un vēl suņa saimnieks tevi iedunkās.

Prātā vēl var iešauties kāda speciāli tādiem nolūkiem domāta piparu gāze, bet tas vairāk paredzēts gadījumos, kad esi gatavs uzbrukumam, bet ja tas notiek pēkšņi, tad izvilkt baloniņu no kabatas vai pat somas ir nereāli.

Kā stāsta dzīvnieku portāla galvenais redaktors Agris Straujups, konkrētas metodes, kā izvairīties no suņu agresijas, nav. Tā pamatā ir audzināšanas problēma. Ja pamanāt suni, kas ir agresīvi noskaņots, pirmkārt jāsamazina ātrums. Nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt agresiju vai veikt straujas kustības. Vēlams izvairīties arī no acu kontakta, jo sunim var likties, ka vēlies dominēt pār viņu. Ja esi ekipējies ar atvērtā tipa aizsargķiveri, tad vari mēģināt tēlot, ka žāvājies, tādā veidā izrādot dzīvniekam, ka viņš tevi garlaiko.

Lai arī cik agresīvi jums uzbrūk, ļaunu prātu tomēr vajadzētu turēt uz suņa saimnieku, nevis suni, jo par ikvienu suņa rīcību ir atbildīgs tā turētājs. Ja incidenta mirklī ir redzams tuvumā arī saimnieks, tad visu nepatiku var izgāzt uz viņu, bet ja sunim nav pat uzpurņa, tad par to var ziņot pašvaldības policijai. Sods, iespējams, liks saimniekam padomāt, vai vajag laist suni ārā bez uzraudzības.

****
4

Komentāri

Arnis @ 20:15 22.08.2009.
Man braucot ar javeli,pa smilšainu ceļu,skatos,no sētas nesās laukā vilka suns.Šis nesās labajos sānos iekšā,atlika tikai spert.Trāpīju šim pa apakšžokli,suns apmeta gaisā salto un piezemējās uz visām četrām,tā arī palika,apstulbis, uzvietas stāvot.

SEEPIO @ 10:24 26.04.2009.
Nezinu par tiem dziivnieku miiljiem, bet man kaa vadiitaajam ir reaals riebums pret klejojoshiem sunjiem un dazhreiz pat nozheeloju ka nav mashiinas tad vareetu maajaas galju kaadu meenesi nepirkt :D

Arvis @ 21:19 08.04.2009.
Manā pieredzē ir bijuši 6 suņi (2 no tiem manas krustmātes). Ja brauc pa lauku ceļu un tur baigi nepletē, jo man patīk lēnām dudināt un vērot ainavu, bet ja tev pie potītes sāk dobji riet... ne vienu reizi vien esmu pamatīgi pārbijies un tad aiz dusmām, vai nu, kā viens cilvēks minēja pārbaudīt cik suns ātri skrien, vai arī panikā, jo īsti nezini ko darīt, strauji sabremzē vai pretēji iedod gāzi grīdā... Negribu mest akmenu Krievu tautības cilvēku dārziņā, bet pārsvarā šā tipa cilvēki savu suni ved bez siksnas, bez uzpurņa pa mežu (no vienas puses saprotams, jo mežs, no otras puses, tak savāc to suni, ja redzi,ka cilvēks brauc). Šodien 8.martā kārtējo reizi riņķoju pa Bolderājas mežiem, kur bija cilvēku bars (sievietes) un divi suņi, viens lielāks un otrs mazāks (ar deformētu žokli). Mans mocis mēdz iestigt, jo tur smiltis kā jau kāpās... Protams, suņi sāk skriet pakaļ, lai viņus nesabrauktu (man pašam suņi ir, tāpēc žēl), strauji nobremzēju, kā rezultātā riepa iestiga smiltīs pavisam, abi suņi viens otru iedrošinot sāka riet uz mani un mēģināt kost kājās. Atkal kritu panikā un sāku bērt virsū, ar lielu troksni sāku kustēt uz priekšu, bet ar ātrumu (nu nezinu, cik buksējot var dabūt) varbūt 5 km/h, suņi to uzskatīja par asu un viņiem, un viņu saimniecēm draudīgu rīcību un sāka vēl agresīvāk mesties virsū. Kļuvu ļoti nikns, ka saimniecēm pie dirsas, ka man gaļu no kauliem velk nost, nometu (jo kāja neturās smiltīs) moci un skaļi lamājoties (dažādās valodās- Latviešu, krievu,angļu un pat lietuviešu), spārdīju smiltis un vicinājos ar rokām,mēģinot sakropļot mazo suni vēl vairāk... Saimnieces, kā pūces metās aizstāvēt savus razbainiekus... Neko nepadarīt... ar pūliņiem uzcēlu 140 kg no smiltīm un aizbraucu. Paldies dievam ,nav nācies saskrieties ar suni lielā ātrumā...

V.G. @ 17:43 26.03.2009.
Man viens paliels blusu maiss buudams saimniecei pie siksnas savužokli mēģināja iecirst manos stilbos.Biksēs pat nospiedumi nepalika, bet saimniece (slāvu kundzīte) gan sava mīluļa parauta bija ar kažoku dubļos. Devos tālāk ar labi padarīta darba sajūtu dvēselē...

mjgyt @ 12:55 15.03.2009.
stulbums''

SoWhat @ 11:12 09.03.2009.
man reiz laukos ar Jawu braucot izleca viens siiks shunelis priekshaa ar to biezo, krunkaino aadu un draudiigi reeja virsuu. Jawai bija dubultaa taure priekshaa un es uzpiipinaaju shamam, vinsh saaka mesties virsuu taurei un ieleca zem prieksheejaa ritenja - es gar zemi, shams aizskreeja prom ar shkjiibu muguru. Maaciiba - nevajag piipinaat!

,,, @ 08:45 12.02.2009.
to dubultjaucejs, man čoms salauza potīti sperdams sunim.....

,,, @ 08:43 12.02.2009.
man sanāca smiekligs gadījums ar suni 0 braucu pa privātmaju rajonu un viens vilkveidīgais sāka līdzi skriet, drīzāk sava prieka pēc nevis lai uzbruktu, nu tad es braucu, šis blakus vico galvu pagriezis pret mani un ,,,,pilnā sparā ietesa žogā. Es gandrīz no moča novēlos no smiekliem :D

,,, @ 08:33 12.02.2009.
to CPI , taisniba, bet tu palasi komentarus - te ir viri kas nespej fiksi braukt

dublujaucejs @ 23:36 11.02.2009.
..vajag ar moci braukt Kartigos zabakos ! Lai var iespert tam Jodam.

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-40 : 41-50 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss