Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Pederk
Datums: 21.01.2007.
Rubrika: Drošība

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns! Teju teju sabremzējoties, tu glāb sunim suņa dzīvību, bet par pateicību tam labākajā gadījumā tiec pavadīts ar niknu riešanu.

Suns iekož ciskā

Tomēr viss var beigties arī ļaunāk: suns centīsies pārkost riepu, iekost kājā vai kaklā. Jo lielāks suns, jo lielākas briesmas. Tomēr neatkarīgi no lieluma, ja suns ir iekodis, tad aprunāties ar suņa saimnieku nenāktu par skādi, jo pretējā gadījumā nevari būt drošs, ka suns nav slims ar trakumsērgu.

Pirmā reakcija no tavas puses varētu būt šāda: ???Nu, !@*#, #@%*! ^%!@!#@ tāds! Vācies, (@^#, (^@#$!#@ suns prom!"

Tomēr cilvēka labākais draugs šādu reakciju var definēt kā uzbrukumu, tāpēc var gadīties, ka dzīvnieks kļūs vēl niknāks, bet, ja incidents notiek suņa teritorijā, tad tas nāk tikai motobraucējam par ļaunu.

Otra reakcija no braucēja puses varētu būt vēlme iesist. Rokas aizņemtas, tāpēc jāmēģina spert ar kāju. Tomēr šāds gājiens varētu beigties pavisam nelāgi – ar kritienu, tāpēc labāk koncentrēties braukšanai, no acīm neizlaižot arī pretinieku, lai izdevīgākā mirklī varētu no viņa aizbēgt.

Varbūt kādam iešāvās doma nebremzēt? Visticamāk, ka uzbraucot sunim, pats nokritīsi, sadauzīsi moci un nobrāzīsi dibenu, un vēl suņa saimnieks tevi iedunkās.

Prātā vēl var iešauties kāda speciāli tādiem nolūkiem domāta piparu gāze, bet tas vairāk paredzēts gadījumos, kad esi gatavs uzbrukumam, bet ja tas notiek pēkšņi, tad izvilkt baloniņu no kabatas vai pat somas ir nereāli.

Kā stāsta dzīvnieku portāla galvenais redaktors Agris Straujups, konkrētas metodes, kā izvairīties no suņu agresijas, nav. Tā pamatā ir audzināšanas problēma. Ja pamanāt suni, kas ir agresīvi noskaņots, pirmkārt jāsamazina ātrums. Nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt agresiju vai veikt straujas kustības. Vēlams izvairīties arī no acu kontakta, jo sunim var likties, ka vēlies dominēt pār viņu. Ja esi ekipējies ar atvērtā tipa aizsargķiveri, tad vari mēģināt tēlot, ka žāvājies, tādā veidā izrādot dzīvniekam, ka viņš tevi garlaiko.

Lai arī cik agresīvi jums uzbrūk, ļaunu prātu tomēr vajadzētu turēt uz suņa saimnieku, nevis suni, jo par ikvienu suņa rīcību ir atbildīgs tā turētājs. Ja incidenta mirklī ir redzams tuvumā arī saimnieks, tad visu nepatiku var izgāzt uz viņu, bet ja sunim nav pat uzpurņa, tad par to var ziņot pašvaldības policijai. Sods, iespējams, liks saimniekam padomāt, vai vajag laist suni ārā bez uzraudzības.

****
4

Komentāri

***AAA*** @ 14:32 16.07.2008.
Runājot par suņiem savā dzīvē esmu nonesis trīs suņus, vienu ar mašīnu un divus ar moci, ar moci braucot ar kādiem 90km/h izskrēja priekšā liels suns un nepagāja i sekunde kā jau redzēju, kā mani gaisā lidojot apdzen aizmugurē sēdošais... tā kā man ir reāls stroms no tiem dzīvniekiem..... Otrais gan bija krancis tam palēcienā pārbraucu pāri un viss bija kārtībā.... trešo ar mašīnu nonesu lietainā nakts laikā... pašķida kreisajā pusē visi liberiņi un viss, tā arī saimniekam nepierādīju kurš ir vainīgs....

M.V. @ 13:13 03.06.2008.
Man vienreiz pa grantinieku no pakaļas sāka skriet tāds normāls dobermanis, izdomāju, ka bēgt netaisos, lai nenorautu uz aci norāvu priekšējās un pakaļējās bremzes pa nežiem. Nabaga suns bremzēja ar visām četrām kājām tā ka purns arī pa zemi vilkās, lai neiešļūktu pakaļējā ratā. Pēc apstāšanās ātri notinās. Katrā gadījumā skats bija labs.

mmm@@@ @ 19:02 08.05.2008.
MAN KATRU REIZI BRAUCUT GAR KAIMIŅ MAAJU SUNS PLĒŠAS PIESIETS GAN VINS IR BET AR KAUT KĀDU STRIKI .. VIENREIZ KOKĀ UZSKREEJU BET SUNS IR ARII JĀMAACA NE TIKAI JĀPIESIEN AR STRIKITI UN JADOMA KA IZAUGS NORMAALS...

Kaspars @ 11:32 01.05.2008.
Dot virsuu lai aatraak tiktu garaam ir bezjeedziigi... zinu dzheku kas peec dabas maanjticiigs... shis lai nepaarietu melns kakjis paari vinja izveeleetam marshrutam piedeva gaaziiti lai apbrauktu kakji, tachu ne jau virsuu taisiijaas braukt bet fiksi fiksi un rinkjiii... rezultaats mashiina sasliideeja- protams nesavaaca un saans pa galam.. Un veel saka ka melni kakji nes nelaimi :DD

Kaspars @ 11:28 01.05.2008.
mana pieredze ir ar sunjiem taada, ka tam nabaga suniitim kas tev rej un metaas virsuu lai nokostu kaaju, tomeer ir jaasit un braucot ar moci nav nemaz tik biistami ar vienu kaaju kaadam iespert... protams tas jaadara ar papeedi taisni sunju virzienaa. nekaadus tipa futbolbumbas tipa speerienus l;abaak neproveet, apkjeeriigs suns to tavu kaaju nokjers... shitaa vienreiz bez kurpes paliku! bet atgriezoties pie spershanas... vienam sunim vairaak pa divaam reizeem nevajadzees braukt garaam... treshajaa reizee vinsh vienkaarshi skries pa gabalinju un ries! visiem labi- tev kaaja vesela, sunja saimniekam nav uzpurnis jaapeerk un pats suns arii mazliet gudraaks paliek :D

koijotins @ 14:02 24.04.2008.
es ari centos aizbegt no paliela viku sugas kranča beidzās ar to ka nevareju izņemt līkumu un ieliku kokā..... labi ka pašam nekas

007 @ 04:08 24.03.2008.
es blin nokritu no r1 kad man izskreja priekšā paliels kvekšķis, bremzeju ar priekšējo riteni un tas saslīdēja un bij mocis uz sāniem suns gan pārmīzā, jo gāze atrāvās līdz galam, ka uguni vien šķaudija.

KROT.LV @ 22:17 10.03.2008.
Vot jums problemas...ir tadas ultraskanjas ierices kuras atbaida sunjus un citus dzivniekus. Maksa ap 50-70 ls,darbojas no 12V. Es sev dzipa uzstadiju jo kaiminja kakisi man cura uz bampera. Tadas ierices var iegadaties ebay Krievija.

maniac @ 12:04 10.03.2008.
Protams, ja var, labāk izvairīties. Bet ne vienmēr sanāk. Gadu atpakaļ Juglā spraucos caur rindām (ar xv1100). No kreisās puses, no autobusa priekšas izskrēja tas cūkveidīgais kodējsuns (kaut kāds tur terjers, kurš daudzās valstīs aizliegts) un taisni man zem priekšējā riteņa. Es sbremzējos un viņš man metās virsū. Kādu brīdi atspārdījos, tad viņš aizskrēja. Nedaudz cieta ādas bikses un zābaks. Ekipējums - forever!
P.S. Tautai baigā izprieca!

Aagnesite @ 10:59 24.09.2007.
Suņi ir , bija , un būs vienmēr agresīvi uz braucošajiem. Tāda ir tā dzīve

« 11-20 : 21-30 : 31-40 : 41-50 : 51-60 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss