Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Pederk
Datums: 21.01.2007.
Rubrika: Drošība

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns! Teju teju sabremzējoties, tu glāb sunim suņa dzīvību, bet par pateicību tam labākajā gadījumā tiec pavadīts ar niknu riešanu.

Suns iekož ciskā

Tomēr viss var beigties arī ļaunāk: suns centīsies pārkost riepu, iekost kājā vai kaklā. Jo lielāks suns, jo lielākas briesmas. Tomēr neatkarīgi no lieluma, ja suns ir iekodis, tad aprunāties ar suņa saimnieku nenāktu par skādi, jo pretējā gadījumā nevari būt drošs, ka suns nav slims ar trakumsērgu.

Pirmā reakcija no tavas puses varētu būt šāda: ???Nu, !@*#, #@%*! ^%!@!#@ tāds! Vācies, (@^#, (^@#$!#@ suns prom!"

Tomēr cilvēka labākais draugs šādu reakciju var definēt kā uzbrukumu, tāpēc var gadīties, ka dzīvnieks kļūs vēl niknāks, bet, ja incidents notiek suņa teritorijā, tad tas nāk tikai motobraucējam par ļaunu.

Otra reakcija no braucēja puses varētu būt vēlme iesist. Rokas aizņemtas, tāpēc jāmēģina spert ar kāju. Tomēr šāds gājiens varētu beigties pavisam nelāgi – ar kritienu, tāpēc labāk koncentrēties braukšanai, no acīm neizlaižot arī pretinieku, lai izdevīgākā mirklī varētu no viņa aizbēgt.

Varbūt kādam iešāvās doma nebremzēt? Visticamāk, ka uzbraucot sunim, pats nokritīsi, sadauzīsi moci un nobrāzīsi dibenu, un vēl suņa saimnieks tevi iedunkās.

Prātā vēl var iešauties kāda speciāli tādiem nolūkiem domāta piparu gāze, bet tas vairāk paredzēts gadījumos, kad esi gatavs uzbrukumam, bet ja tas notiek pēkšņi, tad izvilkt baloniņu no kabatas vai pat somas ir nereāli.

Kā stāsta dzīvnieku portāla galvenais redaktors Agris Straujups, konkrētas metodes, kā izvairīties no suņu agresijas, nav. Tā pamatā ir audzināšanas problēma. Ja pamanāt suni, kas ir agresīvi noskaņots, pirmkārt jāsamazina ātrums. Nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt agresiju vai veikt straujas kustības. Vēlams izvairīties arī no acu kontakta, jo sunim var likties, ka vēlies dominēt pār viņu. Ja esi ekipējies ar atvērtā tipa aizsargķiveri, tad vari mēģināt tēlot, ka žāvājies, tādā veidā izrādot dzīvniekam, ka viņš tevi garlaiko.

Lai arī cik agresīvi jums uzbrūk, ļaunu prātu tomēr vajadzētu turēt uz suņa saimnieku, nevis suni, jo par ikvienu suņa rīcību ir atbildīgs tā turētājs. Ja incidenta mirklī ir redzams tuvumā arī saimnieks, tad visu nepatiku var izgāzt uz viņu, bet ja sunim nav pat uzpurņa, tad par to var ziņot pašvaldības policijai. Sods, iespējams, liks saimniekam padomāt, vai vajag laist suni ārā bez uzraudzības.

****
4

Komentāri

:) @ 09:51 06.08.2007.
???????? ???????? ??"??????? ????????? ??????? ?"???? ???? ??????? ???????????????????????...

Suits @ 00:40 15.07.2007.
Tā kā man visa bērnība un jaunība pagājusi laukos, kur jau no deviņu gadu vecuma spridzināju ar visādiem dampjiem, suņi bija mana ikdiena. Pieredze rāda, ka tie cilvēka draugi, kuri dzīvo kaut cik noslogotu ceļu tiešā tuvumā, visbiežāk aprobežojas tikai ar riešanu. Ja esi nolēmis iekarot nezināmus meža ceļus, kur mēdz gadīties pa viensētai (pārsvarā tur suņi tiek turēti kā sargi un bez ķēdes), tad jau viss ir atkarīgs no tavas veiklības! Ja suns ir neliels, var uzcelt kāju uz bākas un piedot gāzi, ja liels...

niknais @ 15:07 03.05.2007.
Pašam ir gadījies un ne tikai braucot bet ejot. Es uzskatu ja suns ir kādreiz uzbrucis cilvēkam tad tas ir jānošauj un jāaprok bet ja tam nepiekrīt saimnieks tad arī tas ir jānošauj un jāaprok blakus....

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 11:58 20.04.2007.
Man reiz, kur gadijies kur ne, viens sīks krancis ieķērās zābaka papēdī, un šim iesprūda zobi, pirmajā mirklī mani pārņēma izbīlis, pēc tam prātā iešāvās neliela sadisma dzirksts, kas lika palielināt ātrumu.

ggp @ 20:09 19.04.2007.
Vis pareizāk ja sunis nav lāča izmērā un izrāda lielu agresiju kas pārtop uzbrukumā ir šķelt tā ka šķīst.To labāk saprot tie kam jau ir suns.Jo agresīvi lielāko ties ir tieši mazie nepieredzējušie suņi.Kamēr suns(neapdedzināsies)-nepazaudēs zobus iekožoties riepā tikmēr nekas nemainīsies.

<b>nelien</b>nelien @ 17:00 03.04.2007.
smieklīgi komentāri šiten. man bija tā - miestā, kur dzīvoju ilgu laiku klīst liels melns suns. miermīlīgs. nesen braucu ar moci, jamais guļ ceļa malā.. uzpīpināju..... pēc tam konstatēju, ka ar ielas moci pa grants segumu var pabraukt arī ar 80km/h ierasto 40 - 50 vietā. bet nu visumā veiksmīgi un suņiem nekad nepīpināšu vairāk nekad.

Bergjiniex! @ 12:02 23.03.2007.
Manaa kontaa ir taxis- paarbraucu paari, shis shkjiibi aizskreeja, pats bija vainiigs, paskreeja zem prieksheejaa un traapiija arii zem aizmugureejaa, saakumaa pat nepamaniiju vinju!
Amerikas starforchiiras terjers(baigi sabijos, kaujas suns kaa nekaa) - skatos shis no saana skrien virsuu, domaaju uzdoshu gaazi, nepaspees atskriet, bet tomeer paspeeja, es nokritu, noshljuucu kaadus 10 metrus, saskraapeeju moci un salociju gangju pecinju, pasham nekas nebija! Suns arii apdullis aizskreeja prom, labi, ka nemetaas virsuu! Tad bija vilku suns, kursh skreeja pakalj uz kaadi 40-50, mezhaa atraak nevareeja pabraukt, jo baigaas saknes un bija nepaziistama vieta, atlika ievilkt ar kaaju. Man paveicaas preciizi traapiit, jo parasti netraapu vai arii vaaji traapu un vinjsh turpina meeginaat mani apeest, shoreiz vinjam sapinaas kaajas un vinjsh novilka uz aciim un ieripoja kruumos! Bija veelviens cits vilx, kursh parasti mani taraneeja, bet vienreiz dabuujis ar papeedi pa purnu, laikam saprata, ka tas nav taa veerts un vairaak pat nepieveersa uzmaniibu, ka braucu vinjam garaam!

Vienreiz gan viens labradors sakoda, bet tad es seedeeju uz ruucosha mocha un domaaju, ka labradori ir miermiiliigie! ;)

Adv FH @ 15:40 06.03.2007.
suņa glva jāsagaida ar celī viegli saliektas kājas papēdi, un īsi pirms kontakta jāuzdod gāze

Ača @ 15:44 04.03.2007.
braucot ar krosa mociti man ar izskreja suns,neaugstaks par celiem,nespeju sabremzet,bet kautka viegli tam parlidoju pari,suns aizskreja,es nenokristdams aizlaidu savu celu,viss oki beidzas :)) tik nez vai suns isti vesels palika,gan jau kada riba tika ietriekta vedera...

Goblins @ 16:38 24.01.2007.
Izlasat kam nav sklinkums par suni kas izraisiija 6 avaarijas stundas laikaa.
autonews

« 21-30 : 31-40 : 41-50 : 51-60 : 61-68 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss