Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Rapom 8 – motocikls ar dzinēja tilpumu 8.2 litri

Avots: auto.mail.ru
Datums: 31.01.2007.
Rubrika: Moči

Niks Ardžeils (Nik Argyle) ir uzbūvējis visjaudīgāko britu motociklu ar 8.2 litru dzinēju no kravas mašīnas,- tas spējīgs attīstīt ātrumu virs 350 km/h.


uz galeriju

Rapom 8 ar jaudu virs 1200 Zs - tas pat ir vairāk nekā Bugatti Veyron par miljonu eiro! Šo motociklu var darbināt ar tīru alkoholu, un ieskrienas tas līdz simtam divās sekundēs. Niks, kurš strādā par vienkāršu britu elektriķi, trijos gados ir iztērējis ap 80 tūkstošiem dolāru, lai uzbūvētu šo monstru, kurš sver pusi tonnas: vien pārnesumu kārba prasīja gadu darba un 12 tūkstošus dolāru.

Četrdesmit trīs gadus vecais bijušais monster-truck sacīkšu braucējs ķērās pie šī projekta pēc tam, kad, pārvācoties uz jauno māju, nevarēja atrast garāžā vietu gigantiskajam 4x4. Tāpēc Niks izlēma izmantot V8 no savas kravas mašīnas, lai uzbūvētu motociklu, kurš vismaz ietilps garāžā.

"Daži, lai atpūstos, iet uz bāru un piedzeras. Es eju uz savu garāžu.", saka Niks, "Pārvācos no lielas mājas uz mazu, tāpēc man vairs nav vietas, lai būvētu automobiļus.

Mana sieva teica, ka nevajag pirkt jaunu dzinēju, tāpēc nācās izmantot to, kas bija. Bet bija tikai dzinējs no kravas auto. Jā, tas ir liels, bet es padomāju, kāpēc gan ne?".

Rapom V 8

Dzinējs 8193 cm3. Mopar big block, tūnings no ICE Racing.
Gaisa iesūcējs 8.71 Littlefield blower
Jauda 1000-1200 Zs, atkarīga no izmantojamās degvielas un gaisa padeves spiediena
Pārnesumu kārba Divpakāpju + atpakaļgaita API Racing Transmissions
Rāmis 32mm tērauda trubas ar struktūrā iekļautu dzinēju
Priekšējais ritenis 15x5.5 Prostar ar Metzeler Marathon 180x70 riepu
Aizmugurējais ritenis 15x15 Prostar ar Micky Thompson Sportsman Pro 29x18.5 riepu
Priekšējās bremzes 2x Harrison Bilet "Big" 6, slīdošās
Aizmugurējās bremzes Harrison billet "Mini" 6, slīdošās
0

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 11:35 31.01.2007.
gan brauceeju, gan sniegu izkausee uz celja... :P

:D @ 11:22 31.01.2007.
Ar sho noteikti var veesi braukt ziemaa - motors labi sildiis brauceeju :D Vajag tikai atbilstoshaakas riepas :)

<b>uk</b>uk @ 00:22 31.01.2007.
kaut kur redzēju, ka rapoms ir 5x jaudīgāks par Kawasaki ZZR-1400

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss