Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Aklā zona

Teksts: Junona
Datums: 12.09.2006.
Rubrika: Drošība

Tu brauc pa ielu ar samērā dzīvu satiksmi un mēģini ieturēt pietiekoši lielu distanci attiecībā pret priekšā braucošo auto, nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, lieki nelavierē starp rindām un vispār brauc ļoti uzmanīgi.

Aklā zona

Kā jau tas bieži gadās, blakus rindā kāds kaut kādu iemeslu dēļ acīmredzami nespēj iekļauties plūsmā un visi naski steidz apdzīt gliemezi, pārkārtojoties blakus joslā un tad atkal atpakaļ. Tu tuvojies šim braucējam pa savu joslu, un pēkšņi redzi, ka tev blakus braucošais kravas busiņš sāk tevi spiest malā, pārkārtojoties tavā joslā nolūkā apdzīt lēno braucēju. Tev ir trīs iespējas: vai nu skaļi signalizēt cerībā, ka aklais busiņa vadītājs tevi pamanīs un parausies atpakaļ, vai nu strauji piedot gāzi un izrauties uz priekšu gadījumā, ja līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim ir gana liels attālums, vai arī strauji bremzēt, lai izvairītos no sadursmes. Kāpēc tā?

Motobraucējam jāatceras, ka motocikls ir daudz grūtāk pamanāms nekā automobilis, it īpaši liela izmēra transportlīdzekļu – kravas auto, autobusu, fūru – vadītājiem. Šajā gadījumā busa vadītājs pirms pārkārtošanās droši vien paskatījās spogulī, lai pārliecinātos, vai blakus joslā nebrauc auto, taču nepamanīja tevi ar moci. Izskaidrojums – tā dēvētā aklā zona, kurā tu biji nokļuvis. Tā ir zona, kurā autovadītājs sānu spoguļos neredz blakus braucošo transportlīdzekli. Kā jau minējām, motociklam šī zona var būt daudz lielāka nekā automašīnai. Ja redzi, ka esi nokļuvis aklajā zonā, mēģini pēc iespējas ātrāk izkļūt no tās. Kā pārliecināties par to, vai esi redzams autovadītājam? Ieskaties blakus braucošā auto sānu spogulī! Ja tu redzi autovadītāja seju, tas nozīmē, ka arī viņš tevi redz. Ja ne – tad labāk piedod gāzi, piebremzē vai arī iekārtojies savā joslā tā, lai būtu pārliecināts, ka esi redzams. Šo pašu nosacījumu ieteicams ievērot arī tad, ja tu brauc aiz liela izmēra transportlīdzekļa – brauc nevis pa joslas vidu, bet gan pa joslas malu (vislabāk – kreiso), lai autovadītājs tevi visu laiku varētu redzēt sānu spoguļos.

*****
4.1

Komentāri

Lapsa @ 15:19 21.03.2007.
Sezonai sākoties iesaku atsvaidzināt atmiņā šo to par drošību

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss