Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Džeriņš – zirgā

Ekspresintervija: Ilona Golubecka
Foto: no personīgā arhīva
Datums: 20.02.2007.
Rubrika: Intervijas

Skandalozo un odiozo juristu Edgaru Džeriņu dēvē par Latvijas autobraucēju un motociklistu aizbildni, jo, sniedzot konsultācijas, viņš ir kļuvis par starpnieku starp divām patiesībām – to, kura ir vadītājam, un to, kura ceļu policijai. Paša lielākais prieks saistīts ar ātrumu un manevrēšanu, ko sniedz motocikli.


uz galeriju

Vai varētu ar mociapceļot pasauli?

Jā, jo nodarbojos ar motošoseju. Katru sestdienu, svētdienu braucu ar enduro pa mežiem un motokrosa trasēm. Eiropā viss ir apskatīts, taču gribētu apbraukāt visu pasauli.

Vai tērpies ādās?

Nekad. Čoperu kultūru neatzīstu: viņi braukā no bāra uz bāru, ar sportu tur nav sakara,- bieži vien tikai dzerstīšanās. Es velku tikai motošosejas ādas aizsargtērpu drošības nolūkos.

Kāds ir tavs lielākais ātrums?

Jebkurš ātrums, piemēram, 300 km/h, kas ir 1000 k.cm. superbaika standarts.

Cik ilgi vari iztikt bez braukšanas?

Ziemā vienmēr gaidu brīvdienas, lai varētu ar enduro braukt pa dubļiem un sniegiem.

Kādu moci negribētu?

Man patīk visa veida motocikli, arī - kvadracikli, ūdensmotocikli, sniega motocikli, bet nepatīk čoperi ar miroņgalvām.

Kā policisti varētu saukt motobraucējus?

Motociklisti ir dažādi: ir tādi, kas brauc dzērumā, ir tādi, kas nepārkāpj noteikumus. Zinu, ka čoperi nepatīk policistiem braukšanas dzērumā dēļ, bet superbaiki - ātruma pārkāpumu dēļ. Runājot par superbaiku, grūti nepārkāpt ātrumu: ieliec pirmajā ātrumā, un jau ir 180 km/h. Tāpēc policisti visbiežāk motociklistus sauc par orgānu donoriem.

Vai tev ir sapņu mocis?

Nav. Patīk japāņu ražojumi. Tie maksā 10 - 12 tūkstošus eiro. Tas ir mīts, ka moči ir dārgi. Tie dārgie superbaiki ir itāļu ražojumi, kuri ir nekvalitatīvāki, smagāki un mazjaudīgāki par japāņu ražojumiem.

Vai sievietei piestāv mocis?

Viennozīmīgi. Brauc ar smuku baiciņu: čaļiem mutes atkaras!

Ar kādu ātrumu vajadzētu pārvietoties legāli?

Ātrums būtu jāievēro. Cilvēki, kuri brauc ar turbo poršiem, nevar saprast, ka superbaiks viņus mierīgi apdzen. Tie ir jaudīgāki par šīm mašīnām, tās nevar tikt līdzi. Tie policisti, kuri brauc ar moci, paši ātrumu pārkāpj. Ja motociklists brauc pa Jūrmalas šoseju uz 150, viņu nestādinās. Uzskatu, ka jābūvē ceļi, lai varētu oficiāli braukt uz 130. Piemēram, Jūrmalas šosejai tas būtu piemērots ātrums, un varu derēt, ka tik daudz nepārkāptu ātruma režīmu, jo cilvēki parasti paši izjūt, uz cik kur var braukt.

Vai gribētu piedalīties Dakārā?

Dakārā, kāpēc ne? Bet es braucu ar superbaiku, bet tur piedalās ar enduro. Man ir doma piedalīties, piemēram, Ladogas ezera sacensībās ar enduro (tur vairāk ir tusiņš, mazāk nepieciešamas krosa iemaņas). Un vispār Dakāras sacensībās vajag ieguldīt daudz darba, smagi strādāt ar tehniku. Esmu jurists, un moči ir tikai hobijs, tāpēc gribētu startēt vien kā pusprofesionālis. 2004. gadā biju Baltijas čempions motošosejā pusprofesionāļiem. Es mēdzu savus mērķus sasniegt, bet, izvirzot mērķi vinnēt Dakārā, es nevarētu to īstenot.

Vai esi braucis uz rata?

Uz 250 km/h- mierīgi! Arī ar diviem un trijiem pasažieriem, bet ne tik ātri! Biķerniekos 1000 metru trasē uz starta finiša taisnes esmu ticis ratā uz 209 km/h.

Lielākais garums, ko paveici.

Visi braucieni ir tādi, ka moci pārvadā busā, tāpēc pa Eiropu nebraucu tikai ar moci, taču nākamvasar gribētu aizlaist līdz Spānijai.

Vai pats remontē?

Daļēji. Ja jāmaina bremzes, citi sīkumi sacensībās, tad jā, taču pārsvarā strādā mehāniķi.

Vai piekrīti, ka motobraucēji ir kompleksu māktas būtnes?

Kompleksi ir cilvēkiem, kas to izdomāja, jo viņiem bail braukt. Tas taču sniedz fizioloģisku un emocionālu baudu kā mīlestībā- izstrādājas adrenalīns, efedrīns, korazols u.tml. vielas, bez kurām dzīvē nav laimes un jēgas. Cilvēkiem patīk slēpot, braukt ar mašīnu- tas ir tas pats. Ja tie ir kompleksi, tad jau sanāk, ka zīmulis ir arī tas, kurš spēlē basketbolu vai dara jebko citu, kam tiek pievērsta apkārtējo uzmanība. Svarīgākais, ka motociklisti ir atvērti pret dzīvi.

Kādas sajūtas tevi pārņem, traucoties ar moci?

Braucot izdalās adrenalīns. Tās ir tik patīkamas, neatkārtojamas sajūtas. Esmu lēcis ar izpletni, niris, slēpojis pa ātrām trasēm un darījis daudz ko citu, bet tik un tā: ar moci – labāk!

Ar kādu dzīvnieku tev asociējas mocis?

Superbaiks ir gepards!

Vai mocim ir dvēsele?

Viennozīmīgi. Tās ir īpašas attiecības ar moci. Piemēram, Rossi (pasaules čempions motošosejā GP klasē) sarunājas ar savējo. Mocis neklausa tos, kuri to nemīl un nekopj, tad tas arī lūst.

Vai tev ir bijis sekss uz moča?

Tikai uz stāvoša. Vienu reizi. Pēc tam kājā palika divi caurumi. Uz braucoša, protams, nē. Ir taču jākoncentrējas.

Vai ir bijušas avārijas?

Vai! Galvenās bija trīs reizes. Esmu lidojis pāri mašīnām. Divreiz bija mašīnu vadītāju vaina, vienreiz- mana, jo man bija liels ātrums. Ir bijis daudz kritienu. Uzsēžoties uz moča, cilvēks vienmēr parakstās uz incidentu savas vai citu vainas dēļ, jo sadursmē ar automašīnu vai autobusu parasti cietīs tikai motociklists.

***
2.3

Komentāri

kundzinsh @ 17:39 08.04.2007.
Man buutu jautaajums Edgaram Dzerinam,kaa juristam :)
Kaadu ieteikumu dotu,attieciibaa uz labojumiem Tehniskaajaa apskatee?Cik droshs es varu buut,ka CSDD darbinieks tiks galaa ar 1000 cm3?Varbuut tieshaam nepiecieshams kaads dokuments,kuru CSDD darbinieks pirms paarbaudes parakstiitu?Ko Tu,kaa jurists un kaa pieredzeejis motobrauceejs vareetu ieteikt?
Ceru uz atbildi *

vanka @ 13:07 20.03.2007.
manuprat, kada starpiba vai baikers vai coperists, mes tacu visi braucam uz tada aparata kam ir 2 riteni, un parstavam vienu kulturu,

Tulpe @ 09:38 07.03.2007.
A, man Ziedonis atgādina idiotu,kas atklājis šo mājas lapu un tagad bārsta pa labi un kreisi savas gudrības :)

ziedonis @ 16:19 06.03.2007.
džeriņš kaut kur man atgādina repši, ka tikai nav pusbrāļi

Ance @ 16:01 06.03.2007.
Kāda starpība, ar ko katrs brauc? Vienam izvēle krit tikai uz bakiem (starpcitu ari man agrak lidz bridim kamer nebiju iepazinusies ar čoperu braucējiem, nevajag tikai d... tie ir normāli veči!!! un normāli viņiem moči! Kas grib brauc ar baiku, kas ar čoperu, ta kā nevajag gudri te spriedelēt!

Adv FH @ 15:48 06.03.2007.
p.s. pats sevi par skandalozu uztaisījis, bet rezultāti cīņā ar mentiem vismaz 5:0, cik tad pats bez tiesībām sēdējis, he he. CITIEM VAR PAL#I#DZĒT TIKAI TĀDS, KURŠ SPĒJ PAL#I#DZĒT SEV

Adv FH @ 15:45 06.03.2007.
puika pilnīgs idiots, cerams, ka zem sava kombja lieto veco ļaužu pampersus. čoperis nebūt nenozīmē bārus. ar baiku nēsājoties nesajutīsi gaisa smaržu un nepaskatīsies dabu apkārt

Taisniigais @ 11:06 24.02.2007.
nu veci juus dodat, iisteniibaa baikers ar moci brauc, bet rokeris roku klausaas, taa luuk

bandīts @ 13:16 21.02.2007.
Neredzu īpašu iemeslu dalīt motobraucējus--> baikers, rokers un vēl sazin` kāds...
Tādā gadījumā kas esmu es, ja jau kuro gadu braucu ar BANDIT?

VAZ.LV @ 11:59 21.02.2007.
Tas nu gan ir ūdens lējējs un sviesta kūlējs,palidzeji...taa arii nevienam nau kad japalīdz tad čurā biksēs!

1-10 : 11-20 : 21-25 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss