Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Bulta mācās lidot

Teksts: Ilona Golubecka
Foto: Uldis Ķirsis
Datums: 13.09.2006.
Rubrika: Sievietēm

Kāda meitene, kura grasās likt moča tiesības, pastāstīja par sava drauga, kaislīga motobraucēja, prognozēm: "Tad jau tev vairs mani nevajadzēs, kad pašai būs savs mocis..."

Ilona Golubecka

Kāpēc dzelzs zirgs vilina arī ārēji trauslās un bailīgās meitenes? Pat tādas, kas dažubrīd balansē uz komisma robežas. Ilgi atminēšos smalciņo un lellītes tēlam atbilstošu meiteni, kura, zīmējoties uz krāšņa (visdrīzāk– aizlienēta) baika Vecrīgas ieliņās, nespēja braucamrīku apgriezt braukšanai pretējā virzienā, jo kājas nesniedzās līdz zemei un trūka spēka, lai to noturētu. Meitenes mulsumu tikai nedaudz mazināja sajūsmas pilnās vīriešu replikas.

Pati pirmo reizi uz moča uzkāpu un tiku izvizināta pusaudzes gados. Toreiz Jawa bija pietiekošs arguments, lai konkrētais puisis liktos noslēpumains un īpašs. Taču atmiņa neglabā neko vairāk par siltu vējiņu.

Pirms diviem gadiem man ļāva izbraukt ar nu jau moderno versiju. Spiedzu un gāzēju, cik pašai tīk, jo aizmugurē sēdēja lietpratējs, kurš nepieciešamības gadījumā varētu reaģēt. Sabijos vien brīdī, kad, nu jau gandrīz lidojot, pretī braucošā kravas mašīna radīja spēcīgu pretvēju,– šķita, ka motociklu nenoturēšu un sekos avārija, tāpēc apstājos un ļāvu motocikla īpašniekam turpināt ceļu.

Un tikai šogad saslimu ar močiem līdz galam – kļūstot par pastāvīgo pasažieri. Pirmie ceļi tika iepazīti vēl pirms sezonas sākuma, taču salšana nemazināja prieku. Sagaidot vasaru, radīju arvien mazāk neērtību vadītājam un pilnībā iejutos: nu jau nesūdzējos par sāpošo pēcpusi vai sprandu, iemācījos sasvērties un pretoties sānvējam un automātiski atskatījos uz katru traucošos bultu.

Ļoti labi apzinos, ka motociklu pasaule ir neizdibināma, un pagaidām tikai tveru mirkļus: neticībā sekoju uzbraucieniem kalnā un lēkāšanai pa tramplīniem, lepnumā pietvīkstu, apdzenot šķietami neveiklās mašīnas un atvieglojumā nopūšos, tik viegli kustoties pa sastrēgumu brikšņiem...

Mana draudzene, kura seko manas motodzīves gaitām, apgalvo, ka viņas vaidziņi, saplacināti ķiverē, neizskatītos pārāk seksīgi. Es tik smeju un iedrošinu: "Toties – dibentiņš..."

*****
4.7

Komentāri

GIRTS @ 01:26 01.12.2012.
apm 10 gadi pagajushi,bet tu telo,aizmirsusi,biji forsa,bet tgd -sorry- par aizgajejiem neko sliktu parasti nesaka.

GIRTS @ 01:21 01.12.2012.
ilons,atdod,ko aizneemies.

GIRTS @ 01:20 01.12.2012.
ilona, atdod paraadu!!!!

Mārcis @ 23:02 19.11.2008.
Kaads kaadu moci pa leeto nevar paardot? Man shito visu jaaizbauda! A to tikai ar visaadiem riteņiem un skūteriem te tik pa latviju ņemos, kautgan biju ar skūču arī uz alpiem aizlaidis! ;)

Renars(pseido) @ 21:04 25.12.2007.
Jaaa...zinot Tevi, tas aizlienetais mocis Vecriga, varetu but drizak Tava situacija:):)

students @ 14:02 15.09.2006.
Sievietēm mocis ļoti piestāv! Un par to dibentiņu... :)))

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss