Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Yamaha FZR 600 - lai dzīvo baiku ēra!

Teksts: Junona
Foto: Verners, Skrapcis
Datums: 01.03.2007.
Rubrika: Sievietēm

Savu nākamās sezonas motociklu nolūkoju ziemā – janvāra vidū. Mans nākamais motocikls – Yamaha FZR 600 - stāvēja, baltus spoilerus spīdinādams, un tā vien prasījās pēc tā, lai es to izvizinu. Domāts, darīts. Šis baiks man iepatikās: 600 kubi, 91 zirgspēks, rāviens jestrs – kas vēl vajadzīgs?


uz galeriju

Tikusi pie Yamaha, pirmajā braucienā izmēģināju maksimālo – stabili pavilka uz 210 km/h. Tas bija tieši tas, kas vajadzīgs! Tā kā vairāk vai mazāk savas prasmes biju pilnveidojusi ar Honda, tad Yamaha izmēģināt man bija tīrākais prieks – biju izdzīvojusi pirmās neveiksmes un kaifu un sapratu, kas ir MOTOCIKLS un KĀ ar to jābrauc.

Un pirmā vasara pagāja baltā sedlos, un mans pirmais ceļojums uz Čehiju arī. Pirmajā dienā nobraucām 750 km. Smagākā bija otrā diena, kad pēc 300 km galvā valdīja viena doma – ātrāk nost no moča un mesties slīpi. Bet visā visumā tie, kas brauca ar čoperiem, nejutās diži labāk. Tāpēc jāteic, ka doties tālā ceļā var arī ar baiku – galvenā nozīme ir tam, kāpēc brauc un ko vēlies iegūt no brauciena. Ja gribi pavizināties pa gludām šosejām, cel moci busā un ved līdzi, izvēloties piemērotu ceļu, bet, ja vēlies izjust visu motbraukšanas sajūtu spektru, brauc no A līdz Z!

Ar savu balto jutos droši, un braucu katru dienu: darbs, mājas; mājas, darbs; šoseja, apvedceļš, mājas utt.. Visjaukākās sajūtas sagādāja tas, ka varēju bez problēmām iekabināt jebkuram autiņam krustojumā vai uz šosejas. Baiks ir un paliek baiks. Ja esi braucis ar to, tad tas ir vai nu galīgi garām, vai nu - uz mūžu. Ar mani gadījās, kā otrajā variantā.

Vasara gāja uz beigām, es jutos savā elementā, un izskatījās, ka baiks - arī. Tomēr visinčīgāk gāja sezonas beigās.

Kādā jaukā oktobra dienā kopā ar draugiem izdomājām, ka būtu forši aizbraukt uz molu – to, kas Vecdaugavā. Savācāmies labs bariņš un braucām. Viļņi skalojās, vējš pūta un brauciens bija ideāls...Līdz brīdim, kad sajutu, ka kaut kur pusceļā uz mola mans baltais zirgs pa aļģēm apglumējušo betonu sāk slīdēt kā pa ledu, aizslīd man pa priekšu, un es uz muguras slīdu tam pakaļ, vienlaicīgi domādama: diez, cik tālu ir mola apmale un Daugava, un mēģinādama aiz kaut kā aizķerties. Kad bezgalīgi garā slīdēšana bija beigusies, es attapos turpat uz cietzemes; slējos augšā, ieraugot, ka viens no līdzbraucējiem uz motocikla ar balkusvāģi tādā pašā veidā slīd tieši Daugavā, nelabā balsī bļaudams: ???Turiet! Turiet!". Pārējie devās šamējo glābt, bet es sāku skatīties uz to pusi, kur vajadzētu atrasties manam baikam. Jē, baiks gulēja tieši uz pašas mola malas! Kāds prieks, kāda laime! Taču slienot moci augšā, kļuva skaidri redzams, ka kaut kas neštimmē, jo deg eļļas lampiņa. Izrādās, pārsists motora vāks un iztecējusi eļļa,- ar tādu vairs nekur neaizbrauksi! Viss. Cēlām moci kāda drauga līdzi braukušajā Subaru Outback un vedām uz Vecāķiem.

Sezona noslēdzās ar krietnu devu balzama iekš ???Žako", karstu vannu un drudžainām domām par motocikla piedabūšanu pie dzīvības. Bet kamdēļ tad ir ziema? Lai jamahu piedabūtu pie dzīvības!

*****
4.4

Komentāri

sahists @ 07:55 03.03.2007.
Vareeja jau Junona piekomenteet, ka liidzbrauceeja mocis ar blakjeni bija slavenais "CHAU, OOME!!" ar Westinju pie ragiem. :)

Jun @ 18:37 01.03.2007.
Nu, tas bija pirms divarppus gadiem, kad uz mola veel driiksteeja braukt, ja pareizi atceros. Un tas baltais baiks jau pashreiz, man domaat, citos mediibu laukos, jo es vinju nobraucu diezgan pamatiigi naakamajaa sezonaa...bet pacietiibu...turpinaajums sekos. :)

Ance @ 14:12 01.03.2007.
:) ir būts uz ta mola arī ar moci, tikai nebraucu gan pa to! :)

<b>uk</b>uk @ 13:39 01.03.2007.
es vienreiz 2 reizes peec kaartas noraavu uz gurkji... :) pie tam ziemaa. peec tam bija malziet auksti, jo biju slapsh. mocim stuures galu nofreezeeju un uz zaabakiem arii palika peedas.

bandīts @ 13:22 01.03.2007.
Zinot to, ka pa molu ir aizliegts braukt, diezgan likumsakarīgs iznākums...
Lai veicās atjaunošanā:)

students @ 09:24 01.03.2007.
beigas ir rēcīgas :))) iešļūkt ar moci Daugavā būtu bijis reāls actions! :)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss