Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Yamaha FZR vs Suzuki GSX 600 F

Teksts: Junona
Foto: Skrapcis, Aidziņa, durka.lv
Datums: 14.03.2007.
Rubrika: Sievietēm

Pa ziemu uz mola sagandētā Yamaha tika piedabūta pie dzīvības, bet pa to laiku manā redzeslokā bija parādījies jauns braucamais – 1995.gada Suzuki GSX 600 F. 600 kubi, 86 zirgspēki. Sēdēšana ērtāka, rāviens švakāks nekā Yamahai. Nolēmu – Yamahu pagaidām paturēšu, un izmēģināšu šo verķi. Domāts, darīts.


uz galeriju

Verķis ripoja labi, bet neko īpašu par šo motociklu pateikt nevaru. Ja es to būtu iegādājusies uzreiz pēc mazulītes Hondas, iespējams, ka iespaidi būtu bijuši spilgtāki. Varu pateikt to, ka šis motocikls bija ļoti ērts sēdēšanas ziņā, kā arī to, ka tas bija smagākais no maniem līdz šim bijušajiem motocikliem. Tehpasē stāvēja rakstīts – 230 kg. Kā reiz izteicās viens no maniem draugiem – riktīgs autobuss. Lai nu kā, noguldīt šo moci man sanāca tikai vienu reizi (nejauši slīpumā no garāžas ārā braucot), un tai pašā reizē atradās kāds, kas man to palīdzēja uzstutēt kājās. Tā ka nezinu, vai būtu spējusi to saviem spēkiem, lai arī neesmu nekāda sīkaļa.

Toties šis Suzuki GSX 600 F ir īpašs motocikls! Īpašs ar to, ka pirmo reizi izmēģināju braukt pa trasi!

Notika lūk kas. Aizbraucu pie viena no maniem paziņām no strītfaiteru dīdītāju komandas Durka Racing Team nomainīt Suzukam aizmugurējo riepu, kas jau bija kļuvusi diezgan bīstama man un sabiedrībai. Paziņa izteica domu par došanos uz trasi ???333", proti, katru otrdienu durkistiem šeit notiekot treniņi. Tas nu bija kaut kas ļoti interesants! Izteicu vēlmi doties uz turieni un apskatīties, kā lietas notiek. Tika norunāts otrdien satikties Trestā pie Botāniskā dārza, lai dotos tālāk uz trasi.

Otrdienā lietus gāza kā ar spaiņiem, es zvanu durkistam un prasu – ko darīsim? Šis atbild – jābrauc! Nu ko – ja jābrauc, tad jābrauc! Uzpildījāmies Trestā un cauri visiem korķiem nevainojamā durkistu stilā močījām uz trasi. Arī trasē lietus gāza spaiņiem tā ka prieks. Lūkojoties, kā durkists aizbrauc trasē, manī jūtas pēkšņi ņēma virsroku pār prātu. Devos arī es ar savu Suzuki!

Pēc stundu ilgās vizināšanās pa pludojošo trasi, vairākām aizmugures izslīdēšanām un aizvien drosmīgākiem mēģinājumiem apjaust, ko tas viss nozīmē, es nonācu pie secinājuma, ka man tas ir ļooooti iepaticies un ka šī noteikti nebūs pirmā un pēdējā reize. Neskatoties uz to, ka Suzuks nebija piemērotākais motocikls braukšanai trasē, sāku vakaros braukt uz ???333" un trenēties. Pēc vairākiem treniņiem jutu, ka tomēr gribu palikt pie savas Yamahas. Ar to trasē tak pavisam cita aršana. Domāts, darīts – pārsēdos atpakaļ uz Yamahu.

Tosezon pamanījos pat pazīmēties arī pāris Durkas pasākumu dragreisos, pie tam vēl saņemot balvu kā vienīgajai dāmu kārtas pārstāvei pasākumā.

Treniņi trasē bija noderīgi,- iesaku jebkuram: zīmulim, parastajam, godīgajam – jebkuram motobraucējam vismaz pāris reizes aizbraukt uz trasi. Un pamēģināt to moci paguldīt, uzgāzēt, sabremzēties – visu to, kas, iespējams, ekstremālos apstākļos tev var nozīmēt un palīdzēt ļoti ļoti daudz. Man šī pieredze ir palīdzējusi vairākkārtīgi.

Tā kā šajā sezonā Yamahai, kas pati par sevi vairs nebija nekāda jaunā (91.gads) bija jāiztur diezgan daudz, tad galu galā sāka atteikt vairākas svarīgas lietas: pirmais nobira lādēšanas relejs. Viss sākās ar to, ka vienā brīdī sajutu puvušu olu smaku, tātad – elektrolīts vārās laukā jeb vienā vārdā – pārlādējas. Kādu laiku kaut kā mēģināju izlīdzēties ar vairākkārtēju elektrolīta papildināšanu un tam sekojošu vairāku bikšu sabojāšanu, dažnedažādu vadu atvienošanu, pārvienošanu un citiem trikiem. Bet tad, kad tika iegādāts jauns relejs, kas arī pēc pāris nedēļām nosprāga, kļuva skaidrs, ka no Yamahas jāšķiras. Vēl vairāk šo skaidrību pastiprināja pa izpūtēju velošies baltie dūmi braucienā uz kādu no rudens pasākumiem.

Arvienvārdsakot, Yamaha tika godam nobraukta! Lai viņai vieglas smiltis.

Taču, šķiroties no baltā baika, rudens vēl bija tikai sācies, tāpēc... turpinājums sekos uz Suzuki Marauder 250! :)

****
4

Komentāri

m77 @ 17:15 15.03.2007.
Gaidam ;)

Junona @ 16:53 15.03.2007.
Ne jau spraagonjaa vai nespraagonjaa taa saals, bet gan stilaa. :) Starp citu, Marodieris rulleeja nemeeraa. Gaidiet turpinaajumu. :D

sik @ 10:24 15.03.2007.
Kaa ar taadu peec baika var pabraukt!? :) Degu zinjkaaree! :)

m77 @ 22:43 14.03.2007.
Marauder 250, tas jau skan interesantaak ;) Tikai paarsteidza ka 250 nevis vismaz 500 vai 700ccm... Neliksies baigais spraagonja? :D

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss