Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Valsts policija aicina motociklistus ievērot ceļu satiksmes noteikumus

Avots: BNS
Valsts policijas
Datums: 28.03.2007.
Rubrika: Notikumi

Kā jau katru gadu, iestājoties siltajam laikam, uz valsts autoceļiem atgriežas tādi transporta līdzekļi kā motocikls, rollers un mopēds. Policijas apkopotā informācija liecina, ka tieši šajā laikā palielinās satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš vai iet bojā minēto transporta līdzekļu vadītāji. Pēdējā mēneša laikā uz Latvijas ceļiem ir gājuši bojā jau divi motociklisti. Valsts policijas (VP) darbinieki Latvijā sāks pastiprināti uzraudzīt un to transporta līdzekļu vadītājus, kas pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Turpmāk ceļu policijas darbinieki īpaši kontrolēs iepriekšminēto transportlīdzekļu vadītājus, kas brauc bez ķiverēm vai bez derīgas tehniskās apskates. Pastiprināti tiks veikta arī alkohola reibuma kontrole, kā arī īpaša uzmanība tiks pievērsta ātruma pārsniedzējiem.

2006.gadā laika periodā no 1.janvāra līdz 28.martam Valsts policijas (VP) darbinieki sastādījuši 22 administratīvos pārkāpumu protokolus, no tiem divos gadījumos motociklisti izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus un viens motociklists ir bijis ievainots. Savukārt šogad laika periodā no 1.janvāra līdz 28. martam policijas darbinieki Latvijā motociklistiem par dažādiem pārkāpumiem sastādījuši 72 protokolus, no kuriem 6 sastādīti par ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu. 9 motociklisti ir bijuši ievainoti, un divi motociklisti gājuši bojā.

Kā norāda VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Sabiedriskās drošības pārvaldes (SDP) 3.biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš: "motociklisti ir vieni no ceļu satiksmes neaizsargātajiem dalībniekiem, un situācijās, kad ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts motociklists vai rollera un mopēda vadītājs, gandrīz vienmēr smagākās traumas gūst tieši viņš", tādēļ Zivtiņš aicina visus motociklistus, rollera un mopēda vadītājus lieki neriskēt ar savām un galvenokārt apkārtējo cilvēku dzīvībām, demonstrējot sava motocikla maksimālo ātrumu vai pārgalvīgus trikus. Arī autovadītājiem ir jāpierod un jārēķinās ar faktu, ka bez viņiem uz ceļa atrodas arī citi pilntiesīgi satiksmes dalībnieki - motociklisti, rolleru, mopēdu vadītāji un velosipēdisti.

Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku rūpēties par savu drošību!

**
2

Komentāri

<b>ila</b>ila @ 20:40 07.12.2007.
mušas kaklā un lapsenes acīs

<b>nelien</b>nelien @ 09:36 07.12.2007.
vislabāk braucot bez ķiveres var paredzēt svešķermeņa iekļūšanu acī. man pēdējais gadījums beidzās pie acu ārsta, kura teica: moins, šitik lielu koka gabalu acī redzu pirmoreiz.

juris @ 22:39 06.12.2007.
braucot bez kiveres var visu labaak paaredzeet!!!Isteniibā ķivere traucĒ!!!Bet tomēr tās ir jālieto!!

Susurs @ 19:57 12.04.2007.
CP 1.kat.darbinieks aptur mani, pirmais jaut.-cik maksā,cik cm3...pēc tam varbūt uzjautā vad. apl.. Tikai 3 no 4 gad.
2.kat. dabinieks aptur un sāk naturāli kasīties un tam uz pieres rakstīts,ka necieš motociklistus!

Reāls gad.-aptur policija,dodu dokumentus garām pa to laiku, viņam redot,garām aizbrauc motociklists ar līdzbraucēju, kurai nav ķiveres,next rollers tads pats variants.pēc mana jaut,kadēļ nuulle reakcija,vai nav jāsoda???Atbilde neseko. Un vispar sitie atsaldetie mudaki iedomajusies,ka vini ir uz rollera, tad nju ne kiveri neko nevajag,tad nju saciet iegadaat,ja ne policija,tad pats saksu dauziit to pauri!!!

Mintons @ 18:11 31.03.2007.
kam te maali galvaa pilniigi pooh... par to kjiveri, taa nu gan ir pasa dariisana

****** @ 08:56 30.03.2007.
Tas jau no sērijas, ka nopērk krutu autu, bet brauc ar šrotā salasītām riepām, jo nav naudas :)
Par 70 000 jau kaut kāds HD droši vien. Kad man galīgi nebija naudas, nopirku FM par 45 Ls (5 gadus atpakaļ). Bet lietotu ķiveri var pa kādiem 15 atrast. Ja galvā ir kas sargājams - naudu ķiverei var no pusdienu naudas sakrāt :)

dreebe @ 22:21 29.03.2007.
es ar mocīti jau braucu 23 gadus, un naudiņas ķiverei tiešām pietrūka, jo par pēdējo mocīti izmetu 70'000. labāk tad uzreiz kastē, nekā ratiņos, kā lielākā daļa no jums

nelien @ 08:52 29.03.2007.
īstenībā vajadzētu sodīt un uzmanīt tos satiksmes dalībniekus, kas neredz transportļidzekļus ar 2 riteņiem. Un likumā iekļaut pantu, ka motociklists drīkst nesodīts iedot pa seju autovadītājam, kas nemāk uzvesties.

berze @ 20:41 28.03.2007.
teorētiski jau katrs pats savas laimes/nelaimes kalējs. šajā gadījumā sods ir tādēļ, ka valstij pārāk dārgi izmaksā gan ārstēšana, gan zaudēta dzīvība.

Lapsa @ 20:17 28.03.2007.
Lai gan...prieksh kam kjivere taadiem kaa Dreebe... Tur taapat nav ko sargaat.

1-10 : 11-13 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss