Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvijas enduro pārstāvji piedalīsies Eiropas čempionātā enduro

Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Datums: 29.03.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē, Itālijā norisināsies pirmais Eiropas čempionāta enduro posms. Pirmajā čempionāta posmā Latviju pārstāvēs divi enduro sportisti – Latvijas čempionāta enduro 2006. gada E2 klases pirmās vietas ieguvējs Eduards Stefanovičs un 3. vietas ieguvējs Kristiāns Evarsons.

Līdzīgi kā Latvijā, Eiropas čempionāts norisināsies trīs dienas. Vidēji dienā sportisti bezceļu trasē pavadīs 7 stundas, pārvarot aptuveni 500 km garu trasi. Enduro noteikumi paredz, ka trase nevar būt mazāka par 400 km.

Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisijas vadītājs, Eiropas čempions enduro skaidro, ka ???Itālijā trases ir ļoti akmeņainas un kalnainas, kas nav raksturīgi Latvijas situācijai un augstus rezultātus nevaram lolot. Tomēr jaunajiem sportistiem tā būs ļoti laba pieredze. Itālijā parasti ir daudz testu (sacensību ātrumposmi), līdz pat astoņiem, kuros dienā vien būs jāpavada apmēram 2.5 stundas un tas vien būs sportistiem īsts pārbaudījums".

LaMSF enduro komisija šogad finansiāli atbalstījusi jaunos censoņus, paredzot no komisijas budžeta katram sportistam Ls 400 dalībai Eiropas čempionātā.

???Aizvadītajās sezonās esam sekmīgi piesaistījuši un palielinājuši enduro pārstāvju skaitu sacensībās. Mūsu nākamais solis ir veicināt jauno sportistu dalību starptautiskajā arēnā. 2008. gadā Latvijā norisināsies Eiropas čempionāta enduro posms un mums jābūt labi sagatavotiem cīņai par pirmo piecinieku. Startējot starptautiskajā arēnā, sportisti, iepazīstot dažādu tipu trases, uzkrāj pieredzi un attīsta savu meistarību "

Kristiāns Evarsons norāda, ka ???šogad mērķis ir pēc iespējas labāk startēt visos Eiropas čempionāta posmos un, protams, pēc iespējas augstāku vietu iegūt Latvijas čempionātā".

Latvijas sportisti jau guvuši pirmos iespaidus starptautiskajā arēnā. ???Pirmo reizi piedalījos starptautiskajās sacensībās 2004. gadā Nāciju kausā (motosporta Olimpiskās spēles, komandas cīņa) un nākamajā gadā startēju divos čempionāta posmos. Salīdzinot ar Latviju, Eiropas sacensībās piedalās vairāk dalībnieku, līdz ar to lielāka konkurence. Ja Latvijā startē vidēji 100 sportistu vienās sacensībās, Eiropā – vairāk par 300. Un protams, Eiropas līmeņa trases ir daudz grūtākas un prasa lielāku meistarību"

Pievienoties šīgada sezonā pārējos čempionāta posmos plāno vēl trīs Latvijas sportisti. Gan Latvijas populārākais enduro braucējs Jānis Vinters, gan Artūrs Robežnieks un Madars Pureklis. Eiropas čempionātā sportisti ne tikai uzrāda savus individuālos sasniegumus, bet pārstāv arī savas valsts komandu, pelnot punktus savas komandas kopvērtējuma ieskaitei.

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss