Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Suzuki Marauder 250 – čoperu čoperis

Autors: Junona
Foto: Skrapcis
Datums: 10.04.2007.
Rubrika: Sievietēm

Pēc šķiršanās no baltā, pamatīgi nobrauktā baika es biju palikusi bez motocikla. Bet tieši togad, kā par spīti vai gluži otrādi, par laimi, rudens solījās būt garš un silts. Un šādā laikā palikt bez motocikla – tas nav paciešams. Tāpēc, lai tur lūzt vai plīst, kaut kur ātri bija jādabū motocikls.


uz galeriju

Lieta tāda, ka uz to brīdi biju nonākusi līdz lēmumam pirkt baiku – pamatīgu žileti tā ap litru. Mans sapņu braucamais bija Honda CBR 900 RR, bet metu acis arī uz līdzīgiem spridzekļiem, piemēram, Yamaha R1. Taču uz sitienu nebija izdevīgu piedāvājumu, un arī rokas vēl bija tā kā mazliet par īsu tādam pirkumam. Bet cik tu ilgi gaidīsi, ja jābrauc tūlīt un tagad!

Par laimi, kāds labs paziņa man izteica piedāvājumu: Jun, kamēr nopirksi jaunu moci, vari pabraukāties ar manējo – Suzuki Marauder 250. Miniatūrs čoperītis ar miniatūru kubatūru, miniatūru svaru un miniatūru degvielas patēriņu. Tikai esot jānomaina priekšējā riepa un jāiziet tehapskate. Domāts – darīts! Grēks dāvinātam, tas ir, aizdotam zirgam zobos skatīties. Motocikls ir un paliek motocikls. Bez tam vēl Marodierītis bija aplīmēts ar margrietiņām, jo bija piedalījies floristikas izstādē Latviešu biedrības namā un pat ticis uz rokām nēsāts, jo vajadzējis šamējo uzdabūt uz trešo stāvu. Nu pasakiet, kuru motociklu vēl jūs varētu uznest trešajā stāvā? Droši vien tikai kādu krosinieku.

Tovakar jau bubināju mājās, priecādamās par cilvēku sajūsmas pilnajiem skatiem un smaidošajām sejām ielās, aiz trolejbusu un auto logiem, ieraugot puķu moci. Nomainīju riepu, izgāju tehapskati un, kad ziedi jau sāka izskatīties neestētiski, noplēsu tos nost. Ko es ar siena vezumu apkārt braukāšu...

Bet nu par pašu braukšanu. Pēc 600-kubīga sportbaika likās, ka Marodieris stāv uz vietas. Īpaši jocīgi likās, ka krustojumos man kāds nemitīgi aizrauj garām, lai arī cik sirsnīgi es dotu ručkā. Uz šosejas maksimālais ātrums, ko izdevās sasniegt ar šo čoperīti, bija 130 km/h no kalniņa pa vējam. Tātad – pirms apdzen kādu, padomā, vai izdosies.

Toties jebkurā laikā varēja mierīgi izņemt no kabatas mobilo un nočekot, vai kāds nav atsūtījis sms, zvanījis vai arī cik ir pulkstens. Galu galā pieradu pie marodieriskā braukšanas stila un vairs neķēru kreņķi, ka lielākā daļa braucēju naskāki par mani. Galvenais – cēli atgāzties un bubināt īsti čoperiskā stilā. Pārāk ilgi gan tā nobubināt nevarēja, jo mocis bija manam augumam mazliet par mazu, tāpēc garākos gabalos sēdēju uz aizmugurējā sēdekļa, lai varētu izstiept kājas.

Toties visvarenākā fīča, ko piedāvā šis motocikls, ir degvielas patēriņš: brauc, kur gribi, kādā režīmā gribi, uz 40 vai 130 km/h, degvielas patēriņš viens: 3,5 litri uz 100 km! Vareni!

Otra varena fīča bija Marodiera dzīvsvars,- ja nemaldos, apmēram 130 kg. Proti, brauc, kādā purvā gribi – ja nevarēsi izbraukt ārā, tad iznesīsi. Tas pierādījās tad, kad ar kādu no draugiem vienā jaukā rudens dienā saštukojām pavandīties pa Vidzemes mežiem un pakalniem. Mēģinot izbraukt jaunības dienu celiņus, iekūlāmies pamatīgos džungļos ar tikpat pamatīgu dubļu zampu un visādiem citādiem offrouda jaukumiem. Kamēr līdzbraucējs stīvējās ap savu iestigušo moci, to pāris reizes apgāzdams, es vienkārši atbalstam piecēlos kājās un, nedaudz piepalīdzot ar gāzes ručku, bez īpaša iespringuma izstūmu moci uz normālas cietzemes. Nu gandrīz kā veļuku. Un, starp citu, uz grantenēm šis motocikls turējās lieliski.

Visā visumā varu teikt: šis motocikls būs ideāls pirmsezonniekiem un pirmsezonniecēm, taupīgajiem, prātīgajiem, tādiem, kas nemeklē asas izjūtas, kas pārvietojas ne vairāk kā 50 km dienā, kuriem ir nospļauties uz viedokli, ka īsts čoperis sākas no litra, bet tomēr sirdij tuvs čoperu stils, vienvārdsakot – ja apnīk mīt pedāļus (kā teica kāds no maniem draugiem), ņemiet Suzuki Marauder 250! Protams, ir arī stipri vien niknākas versijas. Bet par tām lai spriež čoperu pazinēji.

Pēc 2 mēnešu priekiem uz Suzuki Marauder 250 es tiku pie īsta spridzekļa: Honda CBR 900 RR Fireblade. Fire – uguns. Blade – asmens. Varat iedomāties, ko tas viss nozīmē. Par to sekos turpinājums.

*****
4.7

Komentāri

zx @ 13:47 15.04.2008.
.@ 08:15 pamēgini uzsākt kustību ar trešo ātrumu, tad sapratīsi par ko iet runa.

losis @ 08:21 15.04.2008.
Īstenībā es esmu sierra fans, kā nekā pats no 1993-1995 gadam braucu ar sierra 2,3D universālu...Ghia (!!!)

losis @ 08:17 15.04.2008.
Klau, zx600, a moš Tev tālajos, negodīgajos 90-tajos, kad sierras bij kaucik aktuāli auto, XR4 vietā iesmērēja Cosworth ?! :DDD

. @ 08:15 15.04.2008.
nav nekā neparasta ka veca sierra drebinās :D

zx600 @ 00:50 15.04.2008.
Nu ko Jūs, cik gadu braucu un nezināšu ka manam autam seši katli un pilnpiedziņa.Kārbai pieci robi, bet tāds griezes moments ka visus nav obligāti izmantot.Kad draudzene mācijās braukt, dažreiz pirmā ātruma vietā ieslēdza trešo, jautāja - kāpēc uzsākot braukt, mašīna dažreiz nedaudz nodrebinās.

losis @ 00:40 15.04.2008.
Vienam sierra, otram sierra :)) mosh laiks sierra klubam ?:))nebuus tik smalki kaa gold wing, bet ganjau :))

<b>armands</b>armands @ 23:15 14.04.2008.
Man tāda smaga aizdoma, ka Sierra XR4 2,8i gan nav 4x4. 4x4 bija Cosworth versijā. Bet tāds XR4 2,8i man puikam ir.:)

zx600 @ 22:16 14.04.2008.
Atvainojos, maza kļūda - SIERRA XR 4X4 2,8i. :)

zx600 @ 22:11 14.04.2008.
SIERRA ZX 4X4 2,8i. :)

Jun @ 22:00 14.04.2008.
Kruts fords tev. :)

1-10 : 11-20 : 21-30 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss