Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pirmajā endurokrosa posmā uzstādīts jauns rekords

Autors: Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Datums: 08.05.2007.
Rubrika: Sports

Sestdien, 5. maijā Talsos, Mundigciemā norisinājās pirmais 2007. gada Latvijas čempionāta endurokrosā posms. Atklājot sezonu, uzstādīts arī jauns sacensību dalībnieku skaita rekords endurokrosā Latvijā. Sacensībās piedalījušies 128 sportisti.

Pirmais Latvijas čempionāta posms atklāja arī jaunas endurokrosa trases darbību Latvijā. Jaunatklātā trase raksturojama kā fiziski tehniska trase, kas līdzvērtīga Eiropas čempionāta enduro trašu līmenim. Šī trase ir ieguvums enduro darbībai un sportistu izaugsmei Latvijā.

Sīva konkurence divu stundu garumā bija gan īsts meistarības pārbaudījums sportistiem, gan azartisks piedzīvojums skatītajiem. Sportistiem nācās veikt braucienu kalnainā, smilšainā un pat vietām dubļu pārpildītā trasē.

Mazākajā čempionāta klasē 85cmm uzvaru ieguva Emīls Karro, savukārt veterānu klasē Viesturs Kaktabuls. Hobiju virs 35 gadiem klasē pirmā vieta sacensību organizatoram Ivaram Miķelsonam un C klasē Oskaram Bērziņam.

E1 klasē pirmā vieta Igaunijas pārstāvim Toivo Nikopensiusam, E2 klasē Madaram Pureklim, savukārt E3 klasē - Jānim Vinteram.

Kvadracikliem 2007. gadā pirmo reizi klases tiek dalītas trīs veidos. Kvadri open klasē uzvara sezonas pirmajā posmā pārliecinoši izcīnīja Matīss Cers, kvadri open C klasē - Kaspars Andersons un Kvadri ATV - Indrek Raba no Igaunijas.

Artūrs Robežnieks, Latvijas Motosporta Federācijas enduro komisijas vadītājs norāda, ka "sezona sekmīgi iesākta ir diviem būtiskiem notikumiem - jaunas trases atklāšana Latvijas čempionātā un jauns sacensību rekords, kas ir tikai sākums endurokrosa attīstībai Latvijā. Endurokross ir lieliska iespēja izbaudīt sacensību garšu stundas vai divu stundu garumā profesionāliem un amatieru sportistiem, braucot augsta līmeņa trasēs, cīnoties ar vienlīdzīgiem konkurentiem un izvairoties no letāliem gadījumiem, ko bieži piedzīvojam ikdienas satiksmes apstākļos. Sacensībās nav gūtas nopietnas traumas, kas ir organizatoru nopelns labas trases sagatavošanā. Gribētos vēlēt sportistiem sekmīgi turpināt sezonu, kas iesākusies ļoti veiksmīgi".

Ivars Miķelsons un Ivars Telle, sacensību organizatori apliecina, ka "trases sagatavošanas process nav viegls, prasa milzīgu ieguldījumu, bet priecē sekmīgais iznākums un pozitīvas sportistu atsauksmes".

Absolūtajā sacensību kopvērtējumā labāko laiku uzrādīja Jānis Vinters, otrais Madars Pureklis un trešais igaunis Toivo Nikopensisus.

Nākamais Latvijas čempionāta endurokrosā posms 20. maijā Irlavā.

2007. gada Latvijas čempionāta endurokrosā 1. posma pirmais trijnieks:

85cm3 klase:Emīls Karro;Juhan Heamets;Tonijs Iļjins.

Veterānu klase:Viesturs Kaktabuls;Arvīds Kļaviņš;Anatolijs Povars.

E1 klase:Toivo Nikopensius;Einārs Vinters;Andris Valts.

E2 klase:Madars Pureklis;Artūrs Robežnieks;Edgars Neilands.

E3 klase:Jānis Vinters;Gatis Preimanis;Jānis Rasmanis.

Hobiji virs 35 gadiem:Ivars Miķelsons;Ivars Telle;Arvis Bumbieris.

C klase:Oskars Bērziņš;Oskars Pugovičs;Raitis Plūme.

Kvadri Open:Matīss Cers;Agris Neija;Aldis Naglis.

Kvadri open C:Kaspars Andersons;Gunārs Afanasjevs;Krišjānis Grava.

Kvadri ATV:Indrek Raba;Rainis Poll;Uģis Lasmanis.

***
3

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss