Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Kurzemes riņķis

14.un 15. jūlijā norisinājās ceturtais ikgadējais Antīko automobiļu kluba Seno motociklu sekcijas rīkotais pasākums Kurzemes riņķis, kurā piedalījās motobraucēji ar saviem motocikliem, kas ražoti gan vēl pirms otrā pasaules kara, gan pēckara gados. Lai piedalītos šajā pasākumā, motociklam jābūt vismaz 25 gadus vecam.


uz galeriju

Pasākums Kurzemes riņķis ir viens no lielākajiem antīko motociklu pasākumiem, kura galvenais iniciators un organizētājs ir Juris Ramba un kurā piedalās seno divriteņu spēkratu īpašnieki no visas pasaules.

Arī Motožurnāls kopā ar vienu no pasākuma oragnizētājiem – motoklubu Oppozitors – devās uz Tukumu, lai kopā ar senajiem motocikliem apceļotu Kurzemes riņķi.

Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija notika Rīgas Motormuzejā. Šogad pasākumā piedalījās 43 braucēji no Latvijas, Vācijas, Somijas, Lielbritānijas, ASV un citām valstīm. Motocikli – visdažādako marku, sākot ar Čežetām un beidzot ar Harley-Davidson. Bija pārstāvēti arī tādu pagājušā gadsimta vidū pazīstamu ražotāju modeļi, kā Jawa, Norton, Pannonia, Indian un citi. Vecākais motocikls, kas tika reģistrēts kā pasākuma dalībnieks, bija pasākuma galvenā organizatora Jura Rabas 1926.gada Norton.

Pēc reģistrācijas organizatoru un tehniskās palīdzības pavadībā sākās ceļš uz Tukuma rajona Milzkalni – galveno apmešanās vietu Šlokenbekas pili. Neilgi pirms iebraukšanas Tukumā sāka smidzināt lietus, kas pēc brīža pārvērtās diezgan pamatīgā gāzienā. Taču, neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem, motociklu kolonna devās uz Tukuma stāvāko ielu – Rīgas ielu, lai sacenstos kalnā braukšanā. Iesākumā notika izmēģinājuma brauciens, pēc tam divi braucieni, kurā tika fiksēts starta un finiša laiks.

Pēc kalna iekarošanas un izmērcēšanās lietū dalībnieki devās atpakaļ uz Šlokenbekas pili krāt spēkus otrajai pasākuma dienai un tās galvenajam notikumam – rallijam. Vienam no pasākuma dalībiekiem, Lielbritānijas braucējam Patrikam Gilam (Patrick Gill), tā vietā, lai baudītu karbonādi un viskiju, nācās teju visu nakti pavadīt pārjaucot savam 1929.gada motociklam MATCHLESS nobirušo ģeneratoru, lai būtu iespējams turpināt sacīkstes.

Otrās dienas rīts – skaidrs, saulains un pamatīgi vējains. Pulksten septiņos brokastis, pūtiens alkometrā, tiesnešiem – brauciens uz kontrolpunktiem, dalībniekiem – rallija starts astoņos. Šogad Kurzemes riņķis tika vilkts maršrutā Tukums – Saldus – Kuldīga. Kopējais maršruta garums – 250 km, no tiem aptuveni 30 km – pa grants ceļu un vietām diezgan pamatīgu trepi. Joki mazi un eksotika dalībniekiem no valstīm, kur šādu ceļu jau sen vairs kā nav. Vairāk kā simt kilometru garajā ceļā līdz Kuldīgai pamanījās nobirt tikai viens motocikls.

Pēc veiksmīgas Kuldīgas sasniegšanas kā viena no pilsētas svētku naglām turpat Kuldīgas centrā Ventas krastā notika antīko spēkratu izrādīšana pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Pēc pāris stundu atpūtas rallija dalībnieki devās apskatīt Riežupes smilšu alas. Pēc tam – ceļš atpakaļ uz Tukumu. Atpakaļceļā braucēju kolonna nedaudz pašķīda, jo pāris dalībnieki no Lielbritānijas ar 1929.gada Matchless, taupot spēkratus konsekventi ripināja uz 60 km/h. Toties automašīnu rindas aiz kolonnas sāka izstiepties vairāku kilometru garumā, pie tam daži nekaunīgākie veicot apdzīšanas manevrus, acis nemirkšķinot gandrīz pamanījās nospiest antīkos braucējus nost no ceļa.

Nākamā pieturas vieta – skatu laukums aiz Sabiles un lielā fotografēšanās. Šeit izveidojās sīks haoss, jo fotogrāfiem labu brīdi nekādi neizdevās dabūt kadrā visu lielo braucēju un motociklu pulku.

Pēc fotografēšanās pēdējais ceļa posms līdz Tukumam. Pusceļā starp Kandavu un Tukumu dažam labam pamanījās izbeigties benzīns, un problēma tika risināta, izmantojot tehniskās palīdzības busiņa pakalpojumus.

Ap sešiem vakarā rallija dalībnieki sasniedza Šokenbekas pili. Cienījama vecuma vīri ar saviem motocikliem – noguruši, putekļaini, bet gandarīti par labi padarīto darbu.

Pasākuma noslēgumā – Jura Rambas uzruna un apbalvošana.

*****
4.8

Komentāri

Retromoto @ 11:08 06.02.2007.
Normāls pasākums bija, un būs!

uk @ 12:29 01.11.2006.
noshpikoja!

MAD_DOG @ 10:03 01.11.2006.
Krievu MOTO Novembra žurnālā 50 lpp. arī raksts ir.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss