Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Paula Stendera reaktīvais motocikls

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 04.06.2007.
Rubrika: Ekstrēmi

Vai ir robeža vēlmei tiekties pēc visātrākā un visspēcīgākā? Nē! Lai svētdienas rītā pie omes aizbrauktu pēc sulīgiem āboliem pietiek ar Rīga-13 cienīgu spēkratu, tomēr cilvēka cīņa ar fiziku ir neizmērojama. To pierāda arī Pauls Stenders ar savu reaktīvo motociklu.

Atomic chopper

Izgudrotais motocikls, kuru dzen uz priekšu reaktīvais dzinējs tika nokristīts par Atomic chopper. Dzinējs spēj attīstīt 2000 Zs lielu jaudu, ar ko pietiek lai ieskrietos līdz 400 km/h.

43 gadus veco izgudrotāju daudzi sauc par trako ne tikai tādēļ, ka viņš izgudro dažādus pārvietošanās līdzekļus ar reaktīvajiem dzinējiem (kvadraciklu, smago automašīnu, treileri, tualetes būdiņu, skolas autobusu), bet arī dēļ tā, ka viņš pats tos arī vada.

Radītais reaktīvais motocikls vienu brīdi bija pasaulē ātrākais, bet nu jau tam ir saradušies daudz konkurentu, jo lidmašīnu dzinējus var iegādāties no 5000 amerikāņu dolāriem. Atomic chopper jau ir atradis sev citu saimnieku, bet Pauls Stenders visiem reaktīvo dzinēju izgudrotājiem-amatieriem atgādina, ka eksperimentēt ar reaktīvo dzinēju ir bīstami, jo kļūdas gadījumā var uziet gaisā motocikls ar visu izgudrotāju.

***
3

Komentāri

<b>nelien</b>nelien @ 14:51 05.06.2007.
Šitais vispār pizģets kaut kāds. No sākuma izskatījās, ka reisajā pusē tur ir kaut kāds mušindes flakons. Tāds kā vecos laikos.

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 13:47 05.06.2007.
Hau, buisim luret video ar lodlampriteni:
youtube

<b>uk</b>uk @ 13:11 05.06.2007.
salīdzinājums ar lodlampu nav peļams. varbūt vērts uzkonstruēt savu lodlampriteni.

<b>nelien</b>nelien @ 12:48 05.06.2007.
varbūt neesmu moderns, bet manuprāt vislabākais mot?cikls ir ar bendžu darbināms un reāli pielietojams 2 riteņu braucamais ar ko var pārvietoties tur kur grib un vajag, nevis aiz neko darīt saskrūvēts krāms, lietojams tikai lielā pļavā vai lidlaukā. Esmu runājis. Hau.

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 12:30 05.06.2007.
Paskatijos citus video, secinājums,vairāk par krāšņu lodlampu viņš nekalpo, tas bateriju motocikls bija krietni veiklāks! :)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss