Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pirmie soļi profesionālajā sportā

Intervija, foto: Uldis Ķirsis
Datums: 12.06.2007.
Rubrika: Intervijas

Gatis Caune ir uzvarējis divos Durkas rīkotajos amatieru čempionātos pēc kārtas. Tā vien šķita, ka arī šajā sezonā viņam konkurentu nebūs, un Gatis varēs kāpt uz goda pjedestāla augstāko pakāpienu. Tomēr to viņš ļaus izdarīt kādam citam, jo jūnija sākumā Gatis pievērsās profesionālajam motosportam, un punktus amatieru sacīkstēs viņam vairs neieskaitīs.

Gatis Caune

Lai gan debijas sacensībās Gatis finišēja priekšpēdējais, to var uzskatīt par varenu sasniegumu, jo kļūdas dēļ viņš izbrauca no trases, tādēļ viens aplis netika ieskaitīts. Sacensību gaitā jaunpienācējs ir izjutis gan konkurenci, gan azartu.

Vai Durkas līmenis ir tik augsts, ka pēc amatieru sacensībām, piedaloties profesionālajās, var sasniegt labus rezultātus?

Jau ir! Pirmajā gadā gan nebija tāds līmenis, bet tagad - ir. Katrā ziņā atbraucot pēc lielās trases uz Durkas pasākumu, rokas nepiekūst vispār. Slodzes nav, un tas viss šķiet tāda muļķošanās vien. Pēdējās sacīkstēs starta vietas nebija pēc kvalifikācijas laika, bet izlozes kārtībā - man iekrita septītā pozīcija, un pirmajā līkumā biju jau piektais. Trešajā aplī jau – pirmais. Viss likās vienkārši.

Vai Durkas sacensībās Tev ir konkurenti?

Grūti pateikt. Pēc laika esam ļoti tuvu ar Kasparu Sīli. Tomēr īsti nevar zināt, jo 600 cm3 ir atdalīta no manas – 1000cm3 – klases, un mums sanāk braukt atsevišķi.

Ar ko atšķiras sešsimtnieki no litrīgajiem?

333 trasē ar sešsimtnieku ir vieglāk braukt, jo ir daudz līkumu, un mocis vairāk jāsvaida no vienas puses uz otru. Lielajā trasē, kur vairāk taisno gabalu, vairāk izšķir motocikla jauda. Tur pārāks - litrinieks.

Tā, ka pats esi iesaistīts Durkas sacensību organizēšanā, tad jājautā, vai nav bijusi doma rīkot sacensības arī citās trasēs, bez 333?

Vienu brīdi bija, bet ir nepieciešamas LaMSF atļaujas, ar kuru iegūšanu īsti neveicās. Tomēr 333 trasē ir iespējams kombinēt gan līkumus, gan virzienus. Ir arī cerības, ka pielies klāt vēl asfaltu, un trase būs lielāka.

Cik bieži jātrenējas, lai kļūtu par Durkas čempionu?

Agrāk es trenējos nedēļu pirms sacensībām – katru otro dienu. Sanāca patrenēties trīs vai četras dienas. Pēdējās sacensībās izaicināju sevi un trenēties nebraucu vispār, taču, neskatoties uz to, jau trešajā aplī biju vadībā. Īpaši jau vairs nav vajadzības trenēties.

Gatis Caune

Gribi teikt, lai kļūtu par profesionālu sportistu, var sēdēt uz dīvāna un neko nedarīt?

Nē, lielajām sacensībām vajag trenēties, bet speciāli Durkai man vairs nevajag. Atbraucot pēc lielās trases uz mazo, šķiet, ka tajā nav ātruma.

Lai sasniegtu Durkas līmeni, nevajadzēja īpaši trenēties?

Nē. Toreiz, kad viss sākās, kopējais līmenis bija švakāks. Sākām trenēties visi vienlaicīgi – kurš ātrāk progresēja, kurš lēnāk...

Vai ikdienas darbs arī saistīts ar močiem?

Ikdienā vairāk sanāk rosīties celtniecības jomā, bet uz darbu gan braucu ar moci. Nu, kamēr varēju... (smejoties norāda uz savu lauzto kājas īkšķi, ko traumēja pēdējās Durkas sacensībās)

Runājot par ekipējumu, esmu dzirdējis, ka jaka Tev ir bijusi tikai viena. Tā arī paliks – pirmā un pēdējā?

Vienīgā – teiksim tā. Pēdējā diez vai.

Tā tev - kā fetišs?

Nē, problēmas ir ar izmēriem. Ja varu atrast savam augumam piemērotu (auguma dēļ draugi viņu sauc par garo Gaču), tad tā man ir pa vaļīgu. Pie lieliem ātrumiem tas rada lieku vibrāciju.

Lieki neiespringstu – braucu ar vienu. Kad galīgi jūk ārā, tad aizvedu pie skrodera sašūt.

Pēc vairākiem pagājušās sezonas kritieniem pāris jaunu caurumu bija nākuši klāt, bet lielajā motosportā tehniskā komisija ar tādu nelaiž uz starta, tāpēc atkal vajadzēja nest salāpīt.

Vajadzētu, vajadzētu nopietnāku ekipējumu ar kārtīgiem aizsargiem... Vajag arī kopējo kombinezonu. Lai gan pašreizējo var savilkt kopā ar rāvējslēdzēju, krītot to atrāva vaļā, un tagad viss sāns ir nobrāzts jēls.

Kādi ir mērķi saistībā ar profesionālo sportu?

Doma šosezon pabraukt, un tad varēs saprast, cik es tālu no tā visa esmu. Ja vēl izdotos sponsorus atrast, tad būtu viss kārtībā – varētu piedalīties. Pašam par savu naudu tas nav tik vienkārši. Vienas sacensības izmaksā 500, 600 latu, bet, lai līdz sacensībām tiktu, nepieciešams arī regulāri trenēties.

Kas veido tik lielas izmaksas?

Dārgākās ir riepas. Tās nodilst ļoti ātri. Treniņu, kvalifikāciju un sacensību braucienos aiziet no viena līdz trijiem riepu komplektiem. Viens komplekts maksā 210 latus. Eļļa jāmaina stipri biežāk – ik pēc 700 km. Benzīns, transportēšana, ēšana un dzīvošana viesnīcā vai kempingā.

Ņemot kaut visu lētāko, kopā sanāk liela summa.

Vai mājās ir rezerves ķivere, lai varētu vizināt meitenes?

Mans motocikls ir vienvietīgs. Kamēr nebiju uzlicis sporta spoilerus, vienu meiteni aizvedu uz vecmeitu ballīti.

Kad sadzīs kāja, un varēsi atkal startēt?

Jācer, ka jūlijā būs sadzijusi. Ārsts teica, ka mēnesi vismaz būs ar ģipsi jāstaigā. Ceru, ka viņš to ar nelielu rezervi teica un nedēļu ātrāk ģipsi varēs jau noņemt, lai atsāktu trenēties.

Gatis Caune
*****
5

Komentāri

#N#ERŽA LAURIS @ 16:15 09.07.2007.
Gača turies mēs ar Tevi,kā nekā jau otro vietu esi dabūjis

#N#ERŽA LAURIS @ 16:14 09.07.2007.
Gača turies mēs ar tevi,kā nekā jau otro vietu esi dabūjis....

Trakā lapsa @ 19:35 12.06.2007.
Gača rullz. :D

rataa @ 16:22 12.06.2007.
lai veicas!

Motopele no Marsa @ 12:40 12.06.2007.
Lidojiens pēdējā Durkā bija varen pamācošs. Cerams, ka to redzēja daudzi, kuri ikdienā braukā tēkreklā un šortiņos un uzskata sevi par Nekad nekrītošajiem ceļu dieva vietniekiem zemes virsū.

DurkaRacer @ 12:20 12.06.2007.
Garais Luksafors, jopcik!!!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss