Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Moto Piedzīvojumu Sacīkstes "Dikļu vasara 2007" 28. - 29. jūlijā, Dikļu un apkārtējos pagastos

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 23.07.2007.
Rubrika: Sports

Jau otro gadu Moto piedzīvojumu apvienība "msi@zb" sadarbībā ar Latvijas Motosporta Federāciju organizē Latvijas bezceļu motobraucējiem jauna formāta pasākumu - Moto Piedzīvojumu Sacīkstes (Moto PS). Šogad enduro komisijas vadībā, Moto piedzīvojumu Sacīkstēm piešķirts Latvijas čempionāta statuss, tādejādi kopvērtējumā motobraucēji cīnīsies par Latvijas čempiona titulu.

Ideja par šādu sacensību organizēšanu veidojusies, apvienojot līdzšinējo apvienības biedru pieredzi, kas gūta braucot ar enduro močiem un piedaloties tradicionālajās piedzīvojumu sacīkstēs, kas nu jau vairāk kā piecus gadus Latvijā kļuvušas par neatņemamu aktīvās atpūtas cienītāju dzīves sastāvdaļu. Moto PS pirmais posms "Kalsnavas pavasaris 2007" notika 29. aprīlī Jaunkalsnavas un Vietalvas pagastos. 28. - 29.jūlijā Dikļu un apkārtējos pagastos norisināsies Latvijas čempionāta 2.posms Dikļu vasara 2007.

Galvenie šīs idejas kopā licēji un realizētāji ir Latvijā labi pazīstami tradicionālo piedzīvojumu sacīkšu dalībnieki, kā arī bezceļu (enduro) motobraucēji Mārtiņš Sils un Zigmārs Brunavs.

Sacensību pamatā ir motosportistu orientēšanās apvidū, sarežģītu un fiziski smagu šķēršļu pārvarēšana. Īpaši atraktīvi skatītājiem būs Speciālie Uzdevumi, kuros konkrētajos laikos ierodas visas komandas un skatītāji varēs novērtēt to sniegumu. Sacensības šoreiz no to dalībniekiem prasīs īpaši lielu izturību 12-24 stundu garumā.

Šogad Moto piedzīvojumu sacīkstes norisinās trīs posmos ar rezultātu vērtēšanu katrā sacensību kārtā atsevišķi. Dalībnieki pēc grūtības pakāpes tiek sadalīti trijās klasēs - Elites, Sporta un Tautas klasēs.

Rezultātu apkopojumu un bildes no sacensībām var skatīt organizatoru interneta mājas lapā www.apPasaule.lv. Skatītāji un interesenti aicināti nolūkoties aizraujošus sacensību momentus sekojošās vietās:

28.jūlijs

11:00 STARTS Elites un Tautas klasēm Dikļos

17:00 STARTS Sporta klasei Dikļos

20:00-22:00 Speciālais uzdevums Nr1 - īpaši aizraujošs pasākums !

23:00 FINIŠS Tautas klasei Dikļos

24:00 Apbalvošana Tautas klasei Dikļu Kultūras namā

29.jūlijs

8:00-10:00 Speciālais uzdevums Nr3 - īpaši aizraujošs pasākums !

11:00 FINIŠS Sporta un Elites klasēm Dikļos

14:00 Apbalvošana Sporta un Elites klasēm Dikļu Kultūras namā

Sacensības notiks vairāku pagastu teritorijās - ceļos un neceļos. Lai neradītu bīstamas situācijas, aicinām būt uzmanīgiem un izprotošiem sacensību teritorijā sastopot aizrautīgos motosportistus.

Organizatori msi@zb
Mārtiņš Sils 29227217
Zigmārs Brunavs 29404217

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss