Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Avarēt var arī divi moči

Teksts: Skrapcis
Datums: 27.07.2007.
Rubrika: Drošība

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Katru rītu braucot uz darbu pa aptuveni vienu un to pašu maršrutu, esmu novērojis, kā veidojas neveiklas situācijas, kurās viens motociklists apdraud otru. Mēģināšu nedaudz par tām parunāties. Šīs situācijas būtu labi atcerēties neatkarīgi no tā, kurš no diviem pieminētajiem motociklu vadītājiem jūs esat!

1) Braukšana garām automašīnām pa pretējo joslu vai starp joslām.

Zinu, zinu. Tā nedrīkst, bet mēs visi tā braucam! Ja nevienam netraucējam, kāpēc ne? Ir tikai dažas nianses - ja jūs sekojat kādam motociklam pa šādām šaurām ejām (ceļa vidus, starp automašīnām), TAD IETURIET DISTANCI un necentieties viņu apdzīt pat, ja jūtaties krutāks. Priekšā braucošais redz to, ko jūs vēl neredzat - kādu lempīgu gājēju, kurš arī spraucas starp joslām, kādu auto pasažieri, kurš taisās atraut durvis un izlēkt no auto vai vēl sazin ko. Viņš bremzēs, bet jūs ietrieksieties viņā, jo izvairīties nebūs iespējas - gar abiem sāniem auto. P.S. Tas attiecas arī uz motorolleriem - lai viņš brauc pa priekšu, neiespringstiet.

2) Ložņāšana starp auto, mainot joslas.

Katru rītu braucu pāri Zemitānu tiltam. Tur automašīnas brauc trijās, brīžiem četrās joslās. Gadās tā, ka kādi autolīdēji (nošaut viņus) aizsprosto ļoti plato eju starp joslām. Kas atliek? Pacietīgi gaidīt, vai pārkārtoties uz blakus šķirbu. Šeit slēpjas risks, ka pa blakus šķirbu jau kāds brauc ar moci, un, ja jūs ar to nerēķināsieties, var sanākt, ka viņš jums uzbrauc virsū. Esiet uzmanīgi pārkārtojoties!

3) Pagrieziens pa kreisi, kad pretim braucošais auto arī griež pa kreisi.

Nogriežoties pa kreisi NAV GARANTIJAS, ka pretim braucošo auto, kurš arī veic kreiso pagriezienu, gar labo malu netaisās apbraukt motocikls! Pie tam lielā ātrumā. Tad nu var sanākt tā, ka šis motocikls jums vienkārši uzbrauc virsū.

4) Vieta krustojumā.

Kad esat veiksmīgi izspraucies starp auto vai kā citādi nokļuvis līdz krustojumam un atliek gaidīt zaļo gaismu, uzmetiet acis spoguļiem, vai aiz jums nav arī kāds motocikls. Ja ir, vienkārši parūmējieties, lai arī viņš var izlīst no šķirbas priekšā automašīnām. Tas palielinās viņa izredzes uzsākot braukt, nesadurties ar kādu auto un neiepalikt sastrēgumā.

5) Elementāra pieklājība

Ir pieņemts, ka motociklists motociklistu sveicina. Protams, nevajag arī pārspīlēt - ja jūs uzsākat braukt, un šajā brīdī pamanāt pretim braucošu motociku, tad nevajag laist rokas no stūres vaļā, tas ir bīstami! Pietiks, ja jūs pamāsiet ar galvu vai iztaisnosiet kreisai rokai pirkstus. Un saspringtā satiksmē varat arī nesveicināt, jo visiem ir skaidrs, ka atlaist rokas no stūres situācijā, kad kuru katru brīdi varētu būt nepieciešamība bremzēt vai manevrēt, ir neprāts.

Gan jau katram braucējam ir savi novērojumi un pieredze, kā labāk izvairīties no nepatīkamām sadursmēm. Labprāt izlasītu arī citu pieredzi un ieteikumus!

*****
4.8

Komentāri

obodubu monday @ 07:29 02.11.2020.
Dr Obodubu pirmdiena ir atzīta visā jūras valstībā. Kā viens no izcilākajiem un visspēcīgākajiem vietējiem burvju ārstiem no viņa senču kuģa sākuma līdz šim Dr Obodubu pirmdiena dzīvo spēcīgi starp visiem citiem vietējiem ārstiem, tur nekad nav bijuši jebkādi neiespējamības veidi, kurus nevar kontrolēt Dr. Obodubu pirmdiena, nav nozīmes personas ar problēmām vai situāciju attālumam, viss, kas jums jādara, ir ticēt dzimtā ārsta Dr. Obodubu pirmdienas dalībniekiem, kas darbojas, viņš vienmēr brīdina nekad nepieļaut savu valdzinājumu, ja jūs neticat vai nevarat izpildīt viņa norādījumus. vietējā ārsta Dr. Obodubu pirmdiena uzdevums ir piedāvāt pakalpojumus tiem, kam nepieciešama garīga palīdzība, neņemot vērā jūsu situāciju smagumu vai attālumu, kamēr ūdens, jūra, okeāns, ezers, upe, smiltis utt. jūs, tad jūsu dzīves problēmas tiktu kontrolētas zem jūsu kājas. ja jums nepieciešama garīga palīdzība, sazinieties ar ārstu Obodubu pa tālruni: +2349058774809
Atgūstiet savu mīlestību
Dzemdes augļi
Fibroid
Biznesa uzplaukums
Finanšu izrāviens
Kļūsti bagāts bez rituāla
Dari, kā es saku
Slikts sapnis
Solīt un neizdoties
Epilepsija
Zemes / tiesas lieta
Garīgi traucējumi
Politiskā iecelšana
Vīzu apstiprināšana
Vēzis
Pārbaudes panākumi
Pavadi un atgriezies
Veiksmi
Dabīgais Neath
Hipertensija
Insults
Sirpjveida šūna
Impotence
Win tiesas lieta
Paaugstināšana darbā
Komandējošais signāls
Aizsardzības gredzens
Laulības panākumi
Mīlestības gredzens
Labvēlības gredzens
Atgūt zaudēto slavu
Garīgais spēks Dieva vīriešiem
Ceļojumu veiksmes gredzens
Darba panākumi
Lotto / Pool Win / betnaija win
Un Daudzi
Vēl vairāk steidzieties, lai šodien zvanītu vai vai WhatApp Baba ārsts Obodubu pirmdien pa tālruni +2349058774809 par garīgām problēmām, un jūs noteikti saņemsiet risinājumu visām grūtībām

Lord Nelsen @ 07:16 02.11.2020.
Laipni lūdzam Illuminati pasaulē. Nabadzīgo, trūcīgo un talantīgo nonākšana slavas un bagātību uzmanības centrā. Iegūstiet zināšanas, spēku, naudu, drošību, atpazīstieties savā biznesā, politiskajā sacensībā. Pacelieties uz augšu, lai ko jūs darītu, esiet aizsargāts garīgi un fiziski! To visu jūs sasniegsiet ar acu mirgošanu, kad jūs iesāksit LIELISKĀ ILLUMINATI TEMPLE. Kad esat iesaukts ILLUMINATI EMPIRE, jums būs daudz priekšrocību, piemēram, bagātība, slava, laba veselība. Un vēl. Sazinieties ar templi, izmantojot WhatsApp +1(646)328-7046

Lord Nelsen @ 07:16 02.11.2020.
Laipni lūdzam Illuminati pasaulē. Nabadzīgo, trūcīgo un talantīgo nonākšana slavas un bagātību uzmanības centrā. Iegūstiet zināšanas, spēku, naudu, drošību, atpazīstieties savā biznesā, politiskajā sacensībā. Pacelieties uz augšu, lai ko jūs darītu, esiet aizsargāts garīgi un fiziski! To visu jūs sasniegsiet ar acu mirgošanu, kad jūs iesāksit LIELISKĀ ILLUMINATI TEMPLE. Kad esat iesaukts ILLUMINATI EMPIRE, jums būs daudz priekšrocību, piemēram, bagātība, slava, laba veselība. Un vēl. Sazinieties ar templi, izmantojot WhatsApp +1(646)328-7046

francis @ @ 14:50 26.10.2011.
_-_-_-_-_-_- NAV FORŠI LIDOT PARI MČOA STUREI ESMU PIEDZIVOJIS KAUT VAI MAN IR TIKAI 8 GADI!!!!!!!!!
ES NESAPROTU VISLAIK MAN VIS SANACA UN TAD SANESA MANI NEZINU KA

Arvis @ 21:29 08.04.2009.
Es pēc avārijas uz Slāvu tilta, labāk pasēžu korķī un parunājos ar autovadītājiem...

. @ 15:16 20.08.2008.
Braucu ar VN 1600 , nav nekadu ipashu problemu parvietoties sastregumos

Motobraucēja @ 09:57 20.08.2008.
Par čoperiem - viņi arī nestāv korķos, jo var uzrūcināt un mašīnas palaiž... Gadās jau arī tādi tipiņi, kas nelaiž... Bet pārsvarā visi laiž. Piemērs, sezonas atklāšanā braucām no Hondas salona un Krastmalu pa līniju aiz ātrajiem - un viss o.k. pa 5 min. Visas mašīnas parūmējās maliņā un neviens ārā neleca. Daži autobraucēji veltīja pat smaidu!!!!!

Dievs @ 10:41 10.05.2008.
youtube

<b>R3d2</b>R3d2 @ 11:49 07.05.2008.
Atvainojiet - nelasīšu komentārus, varbūt atkārtošos.
Pusgadu nobraucu Anglijā par kurjeru uz moča.
Tur moči brauc pāri visām līnijām un nelīnijām. Vienīgi tiek ievērotas vietas kur ir kameras un autobusu ceļi ar kamerām.
Sveicienu un citas operācijas, kas prasa vienu roku atbrīvot no stūres ragiem, labāk veikt ar labo roku. Šajā laikā nospiežot sajūgu, loģiski ar kreiso un nepieciešamības gadījumā var sākt bremzēt ar aizmugurējo riteni.
Ja spraucoties cauri mašīnām, aiz tevis kāds cītīgi gāze - tas nozīmē, ka viņš vēlas lai automašīnas jūs sadzird vai nu lai tu viņu palaid garām.

pip @ 00:29 24.08.2007.
nu ja nav filmēts vai fotografēts, tad viņiem būtu grūti pierādīt. tiesa taapat buutu tikai peec kaadiem diviem gadiem, taa ka peec tiem 2 gadiem 50 lati jau buus sviestmaizju veertiibaa.

1-10 : 11-20 : 21-21 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss