Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Avarēt var arī divi moči

Teksts: Skrapcis
Datums: 27.07.2007.
Rubrika: Drošība

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Katru rītu braucot uz darbu pa aptuveni vienu un to pašu maršrutu, esmu novērojis, kā veidojas neveiklas situācijas, kurās viens motociklists apdraud otru. Mēģināšu nedaudz par tām parunāties. Šīs situācijas būtu labi atcerēties neatkarīgi no tā, kurš no diviem pieminētajiem motociklu vadītājiem jūs esat!

1) Braukšana garām automašīnām pa pretējo joslu vai starp joslām.

Zinu, zinu. Tā nedrīkst, bet mēs visi tā braucam! Ja nevienam netraucējam, kāpēc ne? Ir tikai dažas nianses - ja jūs sekojat kādam motociklam pa šādām šaurām ejām (ceļa vidus, starp automašīnām), TAD IETURIET DISTANCI un necentieties viņu apdzīt pat, ja jūtaties krutāks. Priekšā braucošais redz to, ko jūs vēl neredzat - kādu lempīgu gājēju, kurš arī spraucas starp joslām, kādu auto pasažieri, kurš taisās atraut durvis un izlēkt no auto vai vēl sazin ko. Viņš bremzēs, bet jūs ietrieksieties viņā, jo izvairīties nebūs iespējas - gar abiem sāniem auto. P.S. Tas attiecas arī uz motorolleriem - lai viņš brauc pa priekšu, neiespringstiet.

2) Ložņāšana starp auto, mainot joslas.

Katru rītu braucu pāri Zemitānu tiltam. Tur automašīnas brauc trijās, brīžiem četrās joslās. Gadās tā, ka kādi autolīdēji (nošaut viņus) aizsprosto ļoti plato eju starp joslām. Kas atliek? Pacietīgi gaidīt, vai pārkārtoties uz blakus šķirbu. Šeit slēpjas risks, ka pa blakus šķirbu jau kāds brauc ar moci, un, ja jūs ar to nerēķināsieties, var sanākt, ka viņš jums uzbrauc virsū. Esiet uzmanīgi pārkārtojoties!

3) Pagrieziens pa kreisi, kad pretim braucošais auto arī griež pa kreisi.

Nogriežoties pa kreisi NAV GARANTIJAS, ka pretim braucošo auto, kurš arī veic kreiso pagriezienu, gar labo malu netaisās apbraukt motocikls! Pie tam lielā ātrumā. Tad nu var sanākt tā, ka šis motocikls jums vienkārši uzbrauc virsū.

4) Vieta krustojumā.

Kad esat veiksmīgi izspraucies starp auto vai kā citādi nokļuvis līdz krustojumam un atliek gaidīt zaļo gaismu, uzmetiet acis spoguļiem, vai aiz jums nav arī kāds motocikls. Ja ir, vienkārši parūmējieties, lai arī viņš var izlīst no šķirbas priekšā automašīnām. Tas palielinās viņa izredzes uzsākot braukt, nesadurties ar kādu auto un neiepalikt sastrēgumā.

5) Elementāra pieklājība

Ir pieņemts, ka motociklists motociklistu sveicina. Protams, nevajag arī pārspīlēt - ja jūs uzsākat braukt, un šajā brīdī pamanāt pretim braucošu motociku, tad nevajag laist rokas no stūres vaļā, tas ir bīstami! Pietiks, ja jūs pamāsiet ar galvu vai iztaisnosiet kreisai rokai pirkstus. Un saspringtā satiksmē varat arī nesveicināt, jo visiem ir skaidrs, ka atlaist rokas no stūres situācijā, kad kuru katru brīdi varētu būt nepieciešamība bremzēt vai manevrēt, ir neprāts.

Gan jau katram braucējam ir savi novērojumi un pieredze, kā labāk izvairīties no nepatīkamām sadursmēm. Labprāt izlasītu arī citu pieredzi un ieteikumus!

*****
4.8

Komentāri

Arvis @ 21:29 08.04.2009.
Es pēc avārijas uz Slāvu tilta, labāk pasēžu korķī un parunājos ar autovadītājiem...

. @ 15:16 20.08.2008.
Braucu ar VN 1600 , nav nekadu ipashu problemu parvietoties sastregumos

Motobraucēja @ 09:57 20.08.2008.
Par čoperiem - viņi arī nestāv korķos, jo var uzrūcināt un mašīnas palaiž... Gadās jau arī tādi tipiņi, kas nelaiž... Bet pārsvarā visi laiž. Piemērs, sezonas atklāšanā braucām no Hondas salona un Krastmalu pa līniju aiz ātrajiem - un viss o.k. pa 5 min. Visas mašīnas parūmējās maliņā un neviens ārā neleca. Daži autobraucēji veltīja pat smaidu!!!!!

Dievs @ 10:41 10.05.2008.
youtube

<b>R3d2</b>R3d2 @ 11:49 07.05.2008.
Atvainojiet - nelasīšu komentārus, varbūt atkārtošos.
Pusgadu nobraucu Anglijā par kurjeru uz moča.
Tur moči brauc pāri visām līnijām un nelīnijām. Vienīgi tiek ievērotas vietas kur ir kameras un autobusu ceļi ar kamerām.
Sveicienu un citas operācijas, kas prasa vienu roku atbrīvot no stūres ragiem, labāk veikt ar labo roku. Šajā laikā nospiežot sajūgu, loģiski ar kreiso un nepieciešamības gadījumā var sākt bremzēt ar aizmugurējo riteni.
Ja spraucoties cauri mašīnām, aiz tevis kāds cītīgi gāze - tas nozīmē, ka viņš vēlas lai automašīnas jūs sadzird vai nu lai tu viņu palaid garām.

pip @ 00:29 24.08.2007.
nu ja nav filmēts vai fotografēts, tad viņiem būtu grūti pierādīt. tiesa taapat buutu tikai peec kaadiem diviem gadiem, taa ka peec tiem 2 gadiem 50 lati jau buus sviestmaizju veertiibaa.

leevers @ 19:41 23.08.2007.
Ta biju, jau biju - kā jau teicu, mana basņa nevienu nekrata.
Tipa, "es uzskatu, ka man nav iemesla neuzticēties protokola sastādītājam, sekojoši jūs, godājamais, tomēr esiet braucis agresīvi, sods 50 lati, šeit rakstīts, kā lēmumu var apstrīdēt".
Sapratu, ka nav jēgas savus nervus čakarēt - pa to laiku, ko notērēšu pa instancēm vazājoties, var vairāk par tiem nolāpītajiem 50 nopelnīt. A tie 6 punkti pie kājas - 2 gadi ir īss laiks.
Vienkārši nākamreiz pie katra idiota tāpat vien nestāšos.

gigi @ 17:19 23.08.2007.
????????? ??????????? ????? ?????""???????"????? ??????????????? - ????????? ??????????"??????? ???????.

sm leeveram @ 17:07 23.08.2007.
hmm. Vai biji pēc tam skaidroties uz menteni? Tu tak NEBRAUCI pa pretējo joslu garām auto, bet gan pa to pašu joslu, kur auto, tikai viņiem blakus. Un noteikumos taču tas ir atļauts! "Braukšanas josla ir tik plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt AUTOMOBIĻI". Mocis drīkst braukt blakus automobīlim joslā. To pat eksāmena biļetēs rāda bildēs ar jautājumu, tipa, cik te braukšanas joslas...

leevers @ 13:44 23.08.2007.
Es apbraukšanu pa pretējo esmu atmetis - Uzvaras bulvārī iekabināja 6 punktus + 50 valstij. Pļa, kā losis pēc uzaicinājuma piestāju pie tiem pogainajiem. Sen nebiju ar šāmējiem saskāries - jau bija aizmirsies kādi burta kalpi viņi ir. 4 auto apbraukšana pirms krusta, nevienam netraucējot (pa līniju), ir agresīva braukšana un punkts - tava basņa nevienu neinteresē.

« 1-10 : 11-20 : 21-27 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss