Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

A klases iekarotāja

Teksts: Ilona Ķirse
Datums: 06.08.2007.
Rubrika: Sievietēm

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Pirmā reize uz moča

Kopš sāku mācīties, katrs garāmbraucošs mocis man, pie stūres sēdošajai avantūristei, liek čokurā sarauties sirdij un novibrēt pavēderei,- līdzīgas sajūtas rodas, laižoties lejā no augsta kalna.

Atgriežos pie sākuma. Par mācību vietu izvēlamies lielu asfaltētu laukumu pie vecas lidostas. Oriģināli neesam, daudzi vīrieši šeit bojā savus nervus, ļaujoties apmācāmo dāmu automobiļa pedāļu jaukšanai.

Pirmais posms bija pats grūtākais, kā jau jebkāda veida tehnikas apgūšanas sākuma stadijā. Sajūgs, bremzes- pavisam citādākas nekā mašīnai...Konstatēju, ka mocis man pa lielu (100 zirgi)- ar milzu grūtībām spēju aizsniegties līdz zemei un vēl jo vairāk - to noturēt. Apgriezt riņķī tukšgaitā nevarētu. Slāpst nost tikpat bieži, kā savulaik darbinot auto. Protams, tas pats princips- sajūgs jālaiž lēnāk, līganāk, un vispār: "Izjūti!". Večiem vienmēr bijis viegli spriest par to izjušanu, bet sākumposmā tas nav iespējams.

Ķivere ierobežo kakla, līdz ar to - galvas kustības, tāpēc, lai paskatītos lejup un ieraudzītu ātrumkloķi vai kāpsli, jāpiepūlas. Izrādās, man neesot uz tiem jāskatās.

Bet nu, jau braucu. Pirmajā reizē vēl nespēju kājas uzlikt uz kāpšļiem, tās diagonāli sastingušas kā lidmašīnas spārni. No krampjainā tvēriena sāp rokas- tik bail kaut ko sajaukt un salaist dēlī. Ar bremzēšanu rodas zināmas problēmas - neizdodas to izdarīt mierīgi, un pēc strauja rāviena plauksta uztraukumā neapzināti griež gāzi. Skaļš gārdziens un agresīva rūkoņa paralizē, tāpēc nospiežu sarkano avārijas pogu, lai noslāpētu verķi. Un te nu es esmu, mocis gāžas, mēģinu to noturēt, taču neveiksmīgi, tas ir pārāk smags, lai novērstu pāris skrambas vēl glancētajā krāsojumā.

Pirmā reize uz moča

Nākamajā reizē jau spēju pa laukumu riņķot, uz pagriezieniem neaizmirstot par bausli: rokas bremzes nedrīkst spiest, kad stūre nav iztaisnota. Tik ļoti iebiedēta, ka to ievēroju. Izmēģinu kājas bremzi, kas ne īpaši iepatīkas, jo braucot nevaru to atrast,- nav iespējams taustīties nepaskatoties. Kādā no taisnēm nu jau palielinu ātrumu un gāzēju, taču vēl ne tik ļoti, lai pārslēgtos uz otro ātrumu, turklāt to vēl arī īsti neprotu. Palielinoties ātrumam, bailes izgaist, rodas drošības un stabilitātes sajūta, kas arī ir loģiski.

Trešajā reizē man neklājas tik labi kā iepriekšējā. Lai gan šīs dienas mērķis ir pāriet pie otrā ātruma, līdz tam netiekam. Pirmkārt, tik īsā gabalā neuzdrošinos sasniegt 5-6 punktu apgriezienu atzīmi, otrkārt, joprojām nejūtos pārliecināta, ka īstajā brīdī ???atradīšu" ātruma slēdzi. Tāpēc, braucot ar pirmo, ar kāju mēģinu sataustīt īsto pedāli un pierast pie tā atrašanās vietas. Neraugoties uz to, ka vairs sākumā neslāpstu un uzdodu gāzīti arī pagriezienos, diezgan dramatiski apstājos: nezinu, kādēļ, bet, bremzējot ar roku, allaž saskaros arī ar ārprātīgo gāzi, kas atgādina, atvainojos, urlu radītās skaņas spolējot. Tas neiedvesmo, tāpēc nolemju turpināt citreiz.

Ja moci salīdzina ar mašīnu, tad auto ir kā padotais, bet dzelzs zirgs- augsta ranga priekšnieks. Mašīna regulējama vieglāk, tā samierinās ar daudzām kļūdām, netur ļaunu prātu, jo ir lādzīga (vismaz manējā). Piemēram, kad pārāk ātri braucu pa bedrēm, atliek vien nokaunēties un izlūgties piedošanu: ???Nu es tā gluži negribēju, mazā"...Ar moci ir citādāk - tas ir nežēlīgs egoists, bezkompromisu līderis, pašpārliecināts monstrs un nepārspīlējot- zvērs, turklāt pl#eše#js. Motocikla spēks un vara šokē, tai pat laikā- vilina. Es negribu būt pazemīga, vēlos ar viltu uzveikt, ar pacietību izdresēt. Un man izdosies, jo pēc dabas esmu iekarotāja.

P.S. Turklāt motociklisti (izņemot čoperistus) izskatās ļoti seksīgi.

*****
4.7

Komentāri

fedja @ 08:36 10.12.2008.
raksta autorei - par P.S. Jūsu rakstā - tātad jums patīk koši raibi tērpti čaļi kuri uz močā sēž (atvainojos) "rakom" ? :)

losis @ 22:47 09.12.2008.
par titulbildi ...rozā ķedas, kļošenes un viegli enduro cimdiņi...dod Dievs nenokrist

losis @ 22:44 09.12.2008.
varjaubut ka daudzpunktam ir taisniba, bet tada gadijumaa nav yaisniba HD uc motorazjotajiem, kuri razjo specialus modeljus sievietem

................... @ 22:21 09.12.2008.
normāls stāsts tikai sievietēm nav domāti motocikli.

losis @ 22:49 23.10.2008.
kņudēšana...kņudēja kad 1986 atdeva veco brālēna ižu - sasistu un nojātu. + gads darba info smeljoties no garžju vecjiem un bezgalīgās iedvesmas - naudu no Lotosa 10 ruļu algām...un PIRMAIS BRAUCIENS.

imis @ 18:13 23.10.2008.
Burvīgs pastāsts. Es pats nesen visiem šiem posmiem izgāju cauri un nu tiesībās līdzās b dabūju arī a burtiņu, un tagad gaidu savu triumfu no ģermāņiem. Šitai meitenei taisnība par to kņudēšanu pavēderē. Man ar tā.

... @ 20:17 12.10.2008.
pieskariens, tu tagad gaidi ovācijas?

pieskariens @ 18:17 12.10.2008.
si meicha ir galiga ielene, sez oho cik zinu

. @ 09:55 14.08.2008.
coperi - Tev tik ļoti uzbudina ar moci braucoši vīrieši, ka pat ar moci braučošā sievietē tu mēģini saskatīt vīrieti ?

losis @ 16:15 13.08.2008.
uj, piedo..tu tak teici - suurais vecis kursh gaitaa lec nost no mocja un ar savu izskatu biedee sunjus, pie kam nekad nespamo netaa

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-40 : 41-50 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss