Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Mototreniņš, kur pārspēj baiļu robežu un vieno sacensību garā

Teksts: Dace Tribocka, sporta kompleksa Moto –X preses pārstāve
Datums: 14.08.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē, 11. – 12. augustā, Latvijā vēsmas virmoja motokrosa ainās. Daudzi devās uz Ķegumu vērot blakusvāģu klases pasaules čempionāta posmu, savukārt daudzi motosporta aktīvisti pulcējās Kurzemes pusē, Lažas pagastā trasē, lai aizvadītu dienu vienotā motosporta koptreniņā.

Piedalīties varēja ikviens motosporta cienītājs, galvenais nosacījums bija – apdrošināšana. Dalībnieki tika sadalīti trīs klasēs – kvadri, open un iesācēju klase un kopīgais treniņš varēja sākties. Treniņa noslēgumā dalībniekiem tika izdalīti treniņa rezultāti. Labākais rezultāts kvadri klasē bija Guntaram Bružam, open klasē Gintam Uzaram, savukārt, viskuplāk pārstāvētajā iesācēju klasē, labākais rezultāts Andrim Lāmam.

Kā skaidro idejas autors Kaspars Cveiģelis, trases un pasākuma ideja bija viena – pārvarēt sevī radītās bailes. ???Atbraucot uz trasi, daudzi bija sabijušies un labprātāk norisi vēroja no malas. Tomēr daudzi no klātesošajiem pirmo baiļu robežu pārvarēja. Jo bailes ir nezināmais un neizprastais sevī, bet ja spēj uz bailēm paskatīties, tad beigās saproti, ka baidīties nav no kā un sāc sevi apzināties. Vari sev uzsist uz pleca un paslavēt", skaidro K. Cveiģelis.

Moto–X trase, kur šogad 8. - 9. septembrī norisināsies Latvijas čempionāta motokrosā noslēdzošais posms, izveidota 2002. gadā un piedāvā sportistiem pilnvērtīga un augsta līmeņa treniņa iespējas.

Sacensību dalībnieks Arvis Sanders stāsta, ka vislielākais pārsteigums bijis augstais trase sagatavotības līmenis. ???Biju patīkami pārsteigts - trase tika laistīta, bija noorganizēti distances tiesneši un pat apbalvošanā pasniegts šampanietis. Atbrauc un saņem tādu pašu komfortu kā pasaules čempionātā. Trasē, kas, manuprāt, ir viena no sarežģītākajam Latvijā, bija iespēja kopā ar pieredzējušākiem sportistiem uzlabot savu meistarību. Tās bija kā reālas sacensības un domāju, ka vislielākais ieguvums bija tieši iesācējiem un hobijniekiem. Šādu lietu vajadzētu attīstīt arvien plašāk, jo tā ir iespēja baudīt sacensību garšu tiem, kuri baidās vai nevēlas braukt profesionālajās sacensībās".

Vilnis Mellups, iesācēju klases dalībnieks, norāda, ka ???patīkama bija treniņa programma, nebija ierastie divi garie braucieni, bet trīs īsāki, kas braucējiem, ko varētu saukt par ???svētdienas" braucējiem ir daudz pieņemamāks variants. Patīkami pārsteidza trase infrastruktūra, rezultāti, kas bija pieejami uzreiz pēc braucieniem. Domāju, šāds treniņš ir lieliska iespēja vietējiem aktīvistiem pulcēties kopā. Tagad jau katrā ciemā aktīvisti sapirkušies motociklus un grib braukt. Sacensības, tās ir pārāk profesionālas. Mums, kas ar mocīti brauc reizi nedēļā, mēnesī, tepat savā apkaimē aizbraukt uz treniņu un kopīgi pabraukāties ir daudz pievilcīgāks variants".

Kā stāsta sacensību organizators, ne reizi trasē netika pacelts dzeltenais karogs, ko sacensībās izmanto, lai brīdinātu par negadījumu trasē. K. Cveiģelis saka ???visi ievēroja disciplīnu un brauca atbilstoši savām spējām".

Open klases dalībnieks Aigars Jonass raksturo pasākumu vienā vārdā – patika! ???Koptreniņā atšķirībā no individuālā treniņa nākas nobraukt paredzēto laiku, tas tāds masveida sindroms. Labprāt piedalītos arī citos šāda veida treniņos, tādus būtu jāorganizē arvien vairāk. Būtu jauki, ja šajos treniņos piesaistītu kādu profesionālāku sportistu, kas ir kā paraugs – parāda kā braukt, kā lekt un ar kādu ātrumu braukt no kalniem. Viens no šādiem smagākajiem elementiem palika neizpildīts šoreiz, tomēr ceram to pārvarēt citā treniņā."

ību rezultāti

Bilžu galerija

Kaspars Cveiģelis aicina motokrosa līdzjutējus 8.- 9. septembrī uz Moto –X trasi, kur norisināsies Latvijas čempionāta motokrosā noslēdzošais posms.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss