Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Honda CBR 900 RR – karjeras virsotne

Teksts: Junona
Foto: Skrapcis
Datums: 26.08.2007.
Rubrika: Sievietēm

Tātad, kā jau klāstīju iepriekšējā stāstā, pēc priekiem ar Suzuki Marauder 250 tiku pie īsta spridzekļa – Honda CBR 900 RR. Ja godīgi, tad iekāriens uz litrīgu baiku man bija sācies vēl kādu gadu iepriekš – apmēram tad, kad sāku braukāt uz 333 trasi ar savu veco FZR 600 un spīdīgām acīm skatīties, kā pa trasi vico Durka Racing Team amatieri. Domāju : man arī baigi gribētos satrenētos – nu, kaut vai tuvu tam, kā šamējie.


uz galeriju

Tā nu sāku apošņāties pēc dažādām žiletēm tā ap litru. Redzeslokā rādījās gan R1, gan Aprilia ar 1000 kubikcentimetriem, tomēr kaut kā roka necēlās pirkšanai. Bet tad saņēmu ziņu no kāda drauga, lai apskatoties iekš ss.lv – esot labs Fireblade piedāvājums. Apskatījos arī, sarunājām strelku, un, līdzko izbraucu ar šo moci līkumu, tā momentā zināju, ka tas būs mans. Domāts darīts – kļuvu par sarkanas 1999.gada izlaiduma Honda CBR 900 RR īpašnieci. Nobraukums šim mocim pirkšanas brīdī bija 24000 km, un izskatījās, ka tā tiešām arī ir.

Nu ko lai saka: mocis - īstens spridzeklis. Lai arī pašreiz pēdējo gadu izlaidumu modeļi, domājams, ir kļuvuši kudiš advancētāki (iešprice, mazāka masa, lielāka jauda utt.), bet nu vienalga – fakts un sajūta, ka starp kājām 141 zirgspēks, bija ievērības cienīgs.

Protams, noteikti bija jānotestē, uz cik Honda iet. Notestēju arī – 275 km/h pa Jūrmalas šoseju. Tik ātri nekad vēl nebiju braukusi, fakts.

Pavasarī sāku braukāt uz 333 trasi. Protams, ka taisnēs šim mocim pavisam cits cēliens, nekā 600ajai vecenītei FZR. Spēj tik taisnes beigās sabremzēties. Arī līkumos gūlās pavisam labi. Sēdēšanas ērtums - kā jau uz baika. Uz šosejas apdzīt jebko un jebkur – no problem. Tehnisku problēmu ar moci nebija, izņemot neiztrūkstošo akumulatora nomaiņu (ja kāds vēl nav pamanījis – visiem motocikliem, ar kuriem esmu braukusi, gadās kādas ķibeles ar elektrību). Patēriņs: no 4,2 l/100 km (reiz testējot līdz Ventspilij konsekventi turēju uz 90 km/h), maksimālo nemērīju. Vidējais – ap 8 l/100 km.

Tomēr pāris mēnešus pabraukājusi ar Hondu CBR 900 RR, sapratu, ka litrīgs baiks man tomēr nav vajadzīgs, jo, raugi, dzīve un sadzīve uzstāda savus noteikumus, un kam man ikdienā mocīt to 141 zirgu pa pilsētas korķiem. Lai labāk tiek kādam kārtīgam šoseju virinātājam. Arī nopietnākai treniņu turpināšanai vairs neatlika laika. Visu nepagrābsi, tā teikt. Bez tam savu EGO biju kārtējo reizi apmierinājusi ar apziņu, ka novaldīt to lērumu zirgu man īpašu problēmu nav, līdz ar to nolaišanās uz zemākiem plauktiem bija likumsakarīga.

...Vēl nebiju mēģinājusi enduro. To nu arī iegādājos kā nākamo.

*****
5

Komentāri

pofig @ 12:08 26.04.2010.
kur var izlasīt enduro rakstu? Tur links pazudis... :(

mm @ 18:09 09.02.2009.
Iedarbini savu sniega piku:
rr

Junona @ 10:42 26.08.2008.
Ar Kawasaki ZR7. Jau otro sezonu - tas ir baigais sasniegums. :)

zigis12 @ 23:52 25.08.2008.
Foršs raksts, izlasīju visus stāstus, bet būtu interesanti uzzināt kā Junonai tagad iet, ar ko braukā?

Jun @ 09:42 29.08.2007.
Peeci, motocikls ir perfekts liidz tam briidim, kameer tam nesaakas tehniskas shaizes. :) Taa ka viss ir perfekts liidz noteiktam momentam. :)

<b>uk</b>uk @ 21:12 28.08.2007.
peeci, toties ir saskanjots ar bildes autoru..
bez tam tur nezinaataajs nepateiktu, ka tas esi tu. nu vopshem kompensaaciju nedabuusi! :P

peecis @ 17:35 28.08.2007.
nee, ktm tas nebija :)
bez saskanjoshanas ar mani, shajaa vortaalaa ir izvietota bilde, kuraa braucu ar Jun enduuru dienu pirms tas kljuva par "kaarteejo perfekto motociklu" :)

zx9R @ 09:29 27.08.2007.
275km/h nu Tu dod :)

Deivids @ 01:00 27.08.2007.
unj ko tu panjemi vietaa? KTM? :)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss