Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Stiepiens "Rīga – Brisele" ar HONDA NTV 650
1.daļa

Teksts: Junona
Datums: 14.09.2007.
Rubrika: Ceļojumi

Vajadzība pēc Briseles uzradās pirms pāris nedēļām sakarā ar darba darīšanām. Pareizāk gan sakot, pēc Luksemburgas, nevis Briseles. Proti, plānojās vienas dienas pasēdēšana mītingā ar draudzīgajiem citu brālīgo Savienības valstu kolēģiem. Normāli ļaudis uz šādiem mītingiem parasti rezervē lidmašīnu biļetes un hoteļus, vakarā aizlido un otrā vakarā močī atpakaļ. Bet tā kā normālu ļaužu sarakstā mani (kā jau lielāko daļu zvērinātu motobraucēju) gluži ietilpināt nevar, tad es nolēmu rīkoties citādāk.

Junona Beļģijā

Hoteli man nevajadzēja, jo tā kā mana māsa jau labu laiciņu mitinās Briselē, tad apmešanās vieta garantēta. No turienes līdz Luksemburgai - tikai ap 150 km. Kas gan var būt jaukāk, kā pāris dienas paparazitēt uz māšeles rēķina?

Untad pēdējā brīdī manī pamodās snaudošais piedzīvojumu meklētāja un ceļotāja gars un sabrēca uz mani: JUN, šoseja Tevi sauc! Sēdies uz moča un brauc! Es atbildēju: kāpēc gan ne?!!!

Sākumā gribēju braukt ar savu moci. Zvanu Aidz (māsai), saku, tā un tā – gribu braukt ar moci, piemetam kilometrus – sanāk ap 2000 vienā virzienā. Šī sākumā skeptiska, bet ātri vien apjauš situācijas nopietnību un saka – o, baigi labi, viņai Briselē moci vajagot kā ēst, lai braucot šurp ar viņējo – veco labo Honda NTV 650. Atpakaļ es atlidošot ar lidmašīnu. Yess, ideja kā māja, zelta vidusceļš! Es piekrītu! Hondai nav ne vainas, pie tam And, māsas draugs, līdzšinējais ilggadīgais Hondas dīdītājs, sola, ka Honda esot pilnīgā kaujas un braukšanas gatavībā, proti, jaunas riepas, eļļa tikko nomainīta utt., gandrīz kā pārdošanas sludinājumā. Domāts - darīts.

Neliels stress sāk iestāties piektdienas vakarā – es sāku pētīt Autorouti un kartes, domāju, ko varēs paņemt līdzi koferī utt., zvanu Andam, vai ar moci tiešām viss OK. Vislielākā ņemšanās ir ap to, pa kuru ceļu braukt cauri jaukajai Polijas zemei. Varianti daudz un dažādi, bet beigās izspriežu – po, brauks un skatīsies pēc apstākļiem. Nekādas teltis un guļammaisi līdzi netiek ņemti, jo, pirmkārt, plānoju, ka uz Beļģiju aizmočīšu maksimums trijās dienās, un pāris nakšu dēļ nav vērts stibīt visu to mantību līdzi, kas pēc tam jāved atpakaļ; otrkārt, nav vairs nekāds jūnija mēnesis, Gismeteo un Meteo sola manā ceļā diezgan lielu dubaku, pie tam samērā ātri satumst; treškārt – man vienatnē meklēt kaut kādas telts sliešanai piemērotas mežmalas vai pļavas un tajās palikt nav nekādas vēlēšanās. Tāpēc tiek nolemts nakšņot ceļmalu moteļos.

Pienāk svētdiena,dodos uz Vecāķiem savākt Hondu, lai agri no rīta varētu celties un velties. And šo to sarūpējis māšelei ciemakukulim, kuru gandrīz aizmirstu paņemt līdzi.

Svētdienas vakars. Izvēlos pašas nepieciešamākās lietas:Polijas karte, fotoaparāts, kurpju pāris, solīdo drēbju kārta mītingam, otrs džemperis, bikses un apakšveļa, naktskrekls, divi zeķu pāri, zobu birste, pāris smiņķi. Nekādi instrumenti, kas varētu noderēt iespējamās Hondai radušās šaizes novēršanai, netiek ņemti līdzi, jo: pirmkārt, mana uzticēšanās Hondai ir gana stipra; otrkārt, apsveru, ka iespējamas šaizes gadījumā sameklēt palīdzību man būtu n-tās reizes vienkāršāk, nekā pašai kaut ko mēģināt ķimerēties.

Stingri nolemju mosties sešos un izbraukt ne vēlāk, kā septiņos.

Pirmdienas rīts. Pulkstenis rāda seši un ņipri zvana, es to dzirdu un nolemju, ka lekšu no gultas ārā burtiski pēc piecām minūtēm. Rezultātā pamostos pusotru stundu vēlāk. Mazliet noškrobojos, pabrokastoju, savācu pekeles un aidā uz garāžu pēc HONDAS. Man par pārsteigumu lielākā daļa pekeļu bez īpašām problēmām salien koferī. Kurpes uzsienu uz sēdekļa, izmantojot espanderu.

Izbraucu pulksten pusdeviņos no rīta. Pateicoties ???veiksmīgajam" izbraukšanas laikam un a???la pirmajam septembrim, paiet vesela pusstunda, kamēr aiztizlojos līdz Mūkusalas apļa Nestei. Uzpildos. Pulkstenis - pusdesmit. Dodos ceļā!

Lietuvas un Polijas turpinājums sekos...

*****
5

Komentāri

Jun @ 12:07 21.09.2007.
Galvenais redaktors ievilcis naasiis turpinaajumu un nepublicee. :)

zx9R @ 11:24 20.09.2007.
pieprasam turpinājumu! ;)

leevers @ 01:21 19.09.2007.
laikam vēl turpina stiept :\

DM @ 10:03 18.09.2007.
Dajoš turpinājumu!

Jun @ 18:16 14.09.2007.
Pieredze rāda, ka garus raxtus labāk sadalīt daļās, citādi nevienam nav pacietības izlasīt līdz beigām. :D

aaaa @ 14:26 14.09.2007.
baac... un visu šo lasīju, lai uzzinātu, ka turpinājums tikai sekos... baaaac! :D

leevers @ 14:22 14.09.2007.
Nu moins, tik garš ievads, ka iztirzājumam vietas nepietika :(

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss