Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Stiepiens "Rīga –Brisele"
3.daļa

Otrā daļa

Teksts: Junona
Datums: 03.10.2007.
Rubrika: Ceļojumi

Uzaust brauciena otrā diena. Mostos septiņos. Rīts ir jauks un skaidrs. Izvelku no cimdiem iepriekšējā vakarā mitruma uzsūkšanas nolūkā sabāztās avīzes un secinu, ka varētu būt labāk. Ir bijis arī sliktāk. Sapakoju atpakaļ uz moča paunas, sataisos pati, zem ādām uzstīvējot papildus džemperi. Rokās ir mitrie cimdi, un starts!

Laiks ir jauks un saulains, debesīs nav ne mākonīša, tomēr ir auksti, un pēc aptuveni 50 km sāku just, ka vajag stāties, jo, pirmkārt, ir pienācis laiks uzpildīt bāku, otrkārt, "pateicoties" mitrajiem cimdiem, pamatīgi salst rokas. Iebraucu vienā no tiem benzīntankiem, kuros laipni poļu puiši piedāvā savu pakalpojumu – bākas piepildīšanu. OK, ļauju pakalpot, pa to laiku sildot pirkstus. Kafija? Nēe, neesot. Nepatikā noburkšķu un samaksāju par benzīnu. Pa to laiku manam braucamajam apkārt saklupuši vietējie poļu emkisti un, mani ieraugot, kļūst priecīgi un mēģina ar mani kaut ko po polski sarunāt. Es viņiem paskaidroju, ka diemžēl nesaprotu, bet sarokojos tik un tā.

Iebraucot Poznaņas priekšpilsētā, man iesit kā ar mietu pa pieri – vajag tak uzvilkt zem slapjajiem cimdiem elegantos polietilēna cimdiņus, ar kuriem pilni vai visi poļu benzīntanki. Īpaši siltāk rokām gan nekļūs, bet vismaz mitrums netiks klāt! Domāts – darīts. Iebraucu benzīntankā un sagrābjos veselu čupu ar cimdiņiem. Dubults neplīst, tā teikt. Nu ir daudz labāk.

Pēc Poznaņas sākas bānis, es mazliet aizsapņojos un aizšauju garām nobrauktuvei ar norādi virzienā uz DE (Vācija). Tūlīt pat attopos un nākamajā nobrauktuvē, kas, par laimi, ir jau pēc pāris kilometriem, metu nost un griežos atpakaļ. Pa bāni braukšana šķiet kā svētdiena, velku uz kādiem 140, ik pa laiciņam pasēžot kādai fūrei aizmugurē, atpūšoties no pamatīgā pretvēja. Pie barjerām samaksāju sīknaudu par bāni – aptuveni Ls 1,40, pārrēķinot no zlotiem. Aptuveni 70 km pirms Vācijas robežas bānis beidzas, jo atlikušais posms vēl it kā tiek būvēts, kā saprotu pēc norādēm.

Nu sākas interesantas lietas. Kādu gabalu man pa priekšu močī fūre. Ieraugot kreisajā ceļa pusē placi, kurā jau tusē vesels bars fūru, manējā rāda kreiso pagriezienu, sāk sabremzēties un griezt pa kreisi. Es, 101 procenta pārliecībā, ka fūre tiešām griezīs pa kreisi, sāku šo vēsā mierā pamazām dzīt pa labās puses papildjoslu. Kad jau esmu tikusi apmēram līdz fūres trešdaļai, šī sāk griezt pa labi! Es pilnīgā šokā bremzēju un griežu malā, vienlaicīgi mēģinot nenovilkt uz acīm ceļmalas grants uzbērumā esošajā peļķē. Uhhh, par laimi man izdodas sabremzēties un veiksmīgi nobraukt malā burtiski blakus smagajam. Brīdi stāvu ceļmalā un mēģinu attapties, pēc tam uznāk vēlme iet un sist fūrei starp stūri un sēdekli esošo blīvi, kas, izskatās, mani no sava augstā redzespunkta tā arī nav pamanījusi. Pēc mirkļa ieraugu uz fūri rikšojam vienu no poļu skaistulēm - populārākā tranzītbiznesa pārstāvēm, kas mēdz sirot pa lielceļiem. Beigu beigās tā arī netieku skaidrībā – vai tas tāds nogriešanās stils, vai arī pēkšņi pamanītā skaistule pie vainas. Pie izdevības būs jāpavaicā kādam tālbraucējam, nodomāju. It kā jau lai ielocītos šaurā vietā vai ielā, lielgabarīta braucamie mēdz vispirms mazliet pagriezt uz pretējo pusi un tad nogriezties, bet tik brutāli...

OK, nospriežu, ka viss ir labs, kas neļauj zaudēt modrību, tā teikt. Dodos tālāk.

Īsi pirms Vācijas robežas sāk izskatīties, ka dabas spēki ir pret mani sazvērējušies un nolēmuši Briseles stiepienu padarīt par manu līdz šim ūdeņaināko braucienu. Sāk apmākties, un es, ilgi negaidot, atkal stīvēju mugurā hidrotērpu. Aptuveni 10 km pirms Vācijas jau gāž tā, ka debesis ar zemi jūk kopā, pie tam vēl neskaitāmās fūres nemitīgi met acīs ūdens šaltis, vienvārdsakot, pilns komplekts.

Mans tālākais ceļš uz Briseli cauri Vācijai ved tikai un vienīgi pa bāņiem, ik pa laiciņam plosoties pamatīgam negaisam, pamīšus atkal skaidrojoties. Brīžiem jūtos tā, it kā atrastos motorlaivā, nevis uz motocikla. Aptuveni ik pēc 100 km stājos vai nu uzpildīties vai iestrebt kārtējo kafiju. Vienlaicīgi klusībā pie sevis lādējos par auksto laiku, kas negrib un negrib kļūt siltāks.

Tādā garā izbraucu aptuveni caur divām trešdaļām Vācijas. Uz fāterlandes rietumu galu jau sākas kalnaināks apvidus, līdz ar to braukšana - acij aizvien tīkamāka. Aptuveni septiņos vakarā ir pieveikti gandrīz 900 km, un līdz Briselei ir palikuši 400. Šajā brīdī, apstājoties benzīntankā, manī iezogas ķecerīga doma: ē, varbūt saņemties un vilkt līdz galam, tādejādi iegūstot dzelzs pakaļas titulu!?

Lēmums un tālākie notikumi sekos...

Ceturtā daļa

*****
4.8

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 11:12 15.11.2007.
drīz jau būs. tiek salikti punkti uz i.

Andža @ 10:51 15.11.2007.
Nu kad tad beidzot būs turpinājums???????

students @ 20:57 07.11.2007.
No fūrēm protams nāk ūdens nepajokam, bet kā autore minēja "pasēžot kādai fūrei aizmugurē, atpūšoties no pamatīgā pretvēja". Kad nav pārāk slapš, tad aiz fūres braukt ir OK. It sevišķi cauri mazām pilsētiņām, jo fūres brauc visur ar vienu ātrumu, vai tas bānis vai apdzīvota vieta! :)

Furry @ 12:10 15.10.2007.
Parasti aiz braucoshaam fuureeem(Lietus laikaa) ir taads maakonis ar dubliem, ka labaak apdziit vai tureet distanci!!

Jun @ 12:16 11.10.2007.
a kaa tad lai es - paari vinjaam lidoju vai kaa? :)

Furry @ 11:20 11.10.2007.
Paklau, Jun, es iipashu nesaprotu kaapeec braucii aiz fuureem, tur tak taadi dubli un taads uudens gaazjas virsu ka maz neliksies??
Celju arii nevar paarskatiiit , kas priekshaa daraas!!

<b>nelien</b>nelien @ 15:14 04.10.2007.
200 kilīšus būtu kaut kur jāpielasa

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 14:57 04.10.2007.
vaita dzelzpakaļa neiestājas pēc 1000 jūdzēm!?

sik @ 10:43 04.10.2007.
ee, nuu, a bilzhu nebuus!? :)

DM @ 10:32 04.10.2007.
he he, dzelzs pakaļa :);)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss