Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Street hawk

(1985)

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 04.10.2007.
Rubrika: Kino

Reiz sen senos laikos, kad pa pirmajiem satelīta kanāliem varēja redzēt seriālu par runājošo mašīnu, skubija dū multiplikāciju un citus rietumu šovus, uz ekrāniem iznāca arī seriāls par policistu-motociklistu. Seriālam bija tikai viena sezona ar trīspadsmit sērijām, kas nozīmē, ka, iespējams, šis seriāls neguva pietiekoši lielu popularitāti, lai turpinātu tā filmēšanu.


uz galeriju

Seriāla galvenie varoņi ir Džesijs un Normans. Džesijs ir jauns, stiprs un ir tas, kas slēpjas aiz Street Hawk melnās ķiveres stikla un spēj savaldzināt ikvienu meiteni, bet Normans ir motocikla izgudrotājs. Tieši šie izgudrojumi padara šo seriālu par futūristiskās fantastikas komēdiju, jo pārsvarā šie jauninājumi ir nesavienojami ar fizikas likumiem.

Kāpēc Džesijs slēpjas aiz melnā stikla? Jo Street Hawk ir slepens valdības projekts, kā mērķis ir apkarot noziedzību. Tas ir tik slepens, ka pat Džesija tiešais priekšnieks nezina, kas ir šā projekta dalībnieki. Lai arī kā visus tirda ziņkārība, kurš gan ir šis melnais bruņinieks uz spēcīgā zirga, tomēr par to neviens tā arī neuzzinās pat seriāla pēdējā sērijā. (Producents, iespējams, tomēr bija ieplānojis otro sezonu.) Bet ja kāds nejauši to atklātu, tad noteikti jau nākošajā mirklī tiktu apglabāts.

Lai arī katra seriāla sērija ir teju kā ūdens pile no scenārija, tas ir, ne pārāk dinamiska, tomēr to noskatīties ir vērts kaut vai kaskadieru triku un tā laika video specefektu dēļ. Ja tā vērīgāk ieskatās, tad gandrīz katrā kadrā, kur veic kādu sarežģītāku manevru ar motociklu, ir redzams, ka tas tiek izpildīts vismaz ar trešo piegājienu – švīkas uz asfalta, izkārpīta zeme utt...

Uzņemot šo seriālu, pavisam esot izmantoti 15 moči: Honda XL500, trīs Hondas XR500 un 11 Hondas XCR250. Lai arī visi izmantotie motocikli ir krosa tipa, uz ekrāna tie ir īsti visurgājēji, kas ne tikai spēj ieskrieties līdz 480 km/h, bet arī veikt nelielus lidojumus gaisā.

Visticamāk, ka tieši šīs nereālās fantāzijas bija iemesls tam, ka seriāls tika uzfilmēts tikai vienai sezona, jo skatītāju neapmānīsi,- jo nepamanīt, ka vienā brīdī mocis ir aprīkots ar enduro riepām, bet jau nākošajā - ar šosejas, ir praktiski neiespējami. Šis fakts arī pierāda, ka universālu motociklu nav, un visi varam turpināt sapņot par pieciem dažāda tipa močiem savās garāžās.

*****
4.5

Komentāri

TRAX YENOTZ @ 02:40 08.10.2007.
shaada tipa fantastikas seriaali mani vienkaarshi paarsleedz uz citu, pavisam neitraalu, limonaadi un shajaa limonaadee atsleedzas aktiivaas manjas taadas kaa logjika, domaashana un analiitika. Ja sho pashu seriaalu meegjinaatu skatiities reaalaa laika vieniibaa man liktos visai truli un neinteresanti, ja vien redzeetais neattaisnotu to, ko veeleejos saskatiit.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss