Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

2008. gada KTM motociklu testi

Foto, teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 14.10.2007.
Rubrika: Moči

Nu jau regulāri KTM arī Latvijā visus priecē ar iespēju iepazīt jaunākos motociklu modeļus darbībā. Arī šī gada rudenī ikvienam bija iespēja notestēt KTM krosa un enduro motociklus. Motožurnāls, protams, šādu iespēju nelaida garām.


uz galeriju

Laiciņš gan braukt gribētājus nelutināja - lija lietus. Tomēr mazajā privāttrasē pulcējās gana daudz braucēju un, lai tiktu pie testēšanas, jāstājas pat rindā. Pieejami vairāki motocikli: 505, 450, 250, 125 un 85 SX un EXC modeļi, bet kvadracikli diemžēl nebija pieejami. Sākumā piesakāmies uz 450 SX, 250 EXC motociklu testēšanu, bet vēlāk parādās vēlme iemēģināt arī 125 cm3 divtaktu spēkratu. Vienīgais mocis, kurš nevienā nerada interesi, ir 85-nieks.

450 EXC

KTM 450 EXC

Lai gan pirms brauciena šķita, ka šis būs piemērotākais braucamrīks, taču, uzbraucot uz trases, viss apgriezās ar kājām gaisā. Dubļainajā trasē ar šo spēkratu ir tāda nedroša sajūta. Vairāk šķiet, ka motocikls valda pār braucēju, nevis braucējs pār motociklu. Iespējams, ka tas tāpēc, ka jāiepazīstas ne tikai ar moci, bet arī vēl ar nezināmo trasi. Nobraucot malā, arī izskaidrojami kontroles zudumi pār motociklu – pamatīgi nodilusi riepa.

250 EXC

KTM 250 EXC

Jau pirms brauciena vairāk tiek pievērsta uzmanība riepai. Tā izskatās krietni labāka, nekā 450-iekam. Arī brauciens baudāmāks – motocikls ir labāk kontrolējams un jaudas ziņā īpaši neatpaliek. Vienīgi amortizatori ir ļoti cieti noregulēti un, braucot pa dziļākām bedrēm, tīri labi izjūt šo mīnusu. Pie mīnusiem varētu arī pieskaitīt priekšējo bremžu neesamību, kas pēc garās testēšanas dienas ir vienkārši nodilušas. Pēc mana brauciena tās tiek nomainītas.

125 SX

125 EXC

Šis gan vairāk ir tāds ziņkārības apmierināšanas brauciens, jo ar divtaktu motoru pa trasi vēl nekad nav braukts. Tāpēc pavisam lēnām un uzmanīgi tiek veikti pirmie apļi. Pēc iesildīšanās tā vien šķiet, ka nemaz tik traki nav un tempu var palielināt, tomēr tas nemaz nav tik vienkārši, kā sākumā šķiet. Dažos līkumos ātrumi netiek pārslēgti pietiekoši zemā pārnesumā – mocis slāpst nost, bet, kad apgriezieni ir pietiekoši augsti, tad pieredzes trūkums neļauj piestrādāt ar sajūgu, un mocis aizraujas ne uz to trajektoriju, kas bija iecerēta. Divtaktnieki kļūdas nepiedod!

Visiem testējamajiem močiem radās vēlme nolaist zemāk hēbeļus. Tomēr ar tādiem sīkumiem bija jāsamierinās. Arī ik pa laikam krītošās piles procesu mazliet piebremzēja, un uz 505 cm3 moci nācās noskatīties no malas un klausīties emociju guldzienos, ko uzbudinātie braucēji, žestikulējot ar trīcošām rokām, spēja izteikt, lai gan tas no visu mutēm izskanēja līdzīgi – spēcīgs!

KTM 505 SX
*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss