Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Y2K

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 17.12.2007.
Rubrika: Moči

Jautājums: "Ja motociklam ir tikai viens pārnesums, vai ar to var attīstīt 400 km/h lielu ātrumu?" Jā, ja motocikls ir aprīkots ar reaktīvu dzinēju. Izklausās pēc skūtera – jo lielāki apgriezieni, jo vairāk spidometra stabiņš nosliecas pa labi. Tikai šim "skūteram" maksimālais apgriezienu skaits minūtē ir 54000.

Lai nenosauktu šo moci par lidmašīnu vai kādu citu lidojošu objektu, turpmāk tekstā mēģināšu to saukt par transportlīdzekli. Kāpēc tā? Jo tas ir aprīkots ar Rolls Royce Allison 25O-C18 Turbine dzinēju, kas sākotnēji tika konstruēts helikopteriem. Mazliet pārveidojot, tas ir kļuvis arī par Y2K dzinēju, bet pats mocis - par vienu no ātrākajiem transportlīdzekļiem uz planētas Zeme koplietošanas ceļiem. Nepārklausījāties!

Ar šo transportlīdzekli iespējams legāli pārvietoties arī pa koplietošanas ceļiem. Ar ko vēl šis transportlīdzeklis ir īpašs? Tam standarta komplektācijā ir iebūvēta video kamera un antiradars, lcd displeji un "Smart Start" aizdedzes sistēma. Mocis tiek ierindots kategorijā "dārgākie transportlīdzekļi", bet fakts, ka tiek saražoti tikai pieci eksemplāri gadā, to visu apstiprina.

Vai atceraties rakstu par motociklu T-800CDI ar dīzeļdzinēju? Y2K ir pārāks! Šī transportlīdzekļa bākā var liet iekšā ne tikai dīzeli un augu eļļu, bet arī jebkuru šķidrumu, kas deg: aviācijas degvielu, benzīnu, spirtu, dīzeļdegvielu, acetonu, stroh... Gluži kā zemūdenei filmā "Makšķerēšanas nacionālās īpatnības".

Motocikla tehniskie parametri

TipsSuperbaiks
RažotājsMarine Turbine Technologies
ModelisY2K
Gads2002. gads
Jauda320 Zs pie 52000 apgr./min
Griezes moments576.30 Nm pie 2000 apgr./min
Motora tilpums1998 cm3
Priekšējās bremzes320 mm duālie diski
Aizmugurējās bremzes320 mm disks
Priekšējā riepa120/60-ZR17
Aizmugurējā riepa200/50-ZR17
Degvielas tvertne34 l
Garums2003 mm
Platums1000 mm
Augstums1000 mm
Garenbāze1803 mm
Sēdekļa augstums800 mm
Pašmasa208.7 kg
*****
5

Komentāri

baiker @ 14:45 04.01.2008.
lielaakaa probleema ir bliive starp seedekli un stuuri

trrrr @ 20:58 19.12.2007.
tiem tilpumu nemera ja kas

trrrr @ 20:57 19.12.2007.
Reaktivam dzinejam tilpums 2 litri

cepetis @ 18:54 18.12.2007.
izskatās, ka vājākais ķēdes posms pašlaik ir riepas. pēc tam jau redzēmis kur vēl...

<b>R3d2</b>R3d2 @ 18:40 18.12.2007.
nu kur, kur vēl...?!!!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss