Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Žurkocikli (ratbaiki)

Teksts: Uldis Ķirsis
foto: ratbike.org
Datums: 01.01.2008.
Rubrika: Moči

Motocikls ir tikai pārvietošanās līdzeklis. Daļa motobraucēju to uztver ļoti tieši un motociklu apkopj tikai tik daudz, lai tas veiktu savas primārās funkcijas – spētu pārvietoties. Laika gaitā šie moči izskatās "mazliet" nolietoti, bet tieši šis laika zobs sniedz šiem motocikliem savu šarmu un skanīgo nosaukumu – ratbaiks.


uz galeriju

Ja citi motociklu turētāji cenšas, lai viņu spēkrati būtu visātrākie, ar lielāko hroma platību, ar grabuļiem un zvārguļiem un jaunākām tehnoloģijām apveltīti spēkrati, tad ratbike turētāju pašmērķis ir iztērēt pēc iespējas mazāk naudas par savu žurkulēnu. Ja ir salūzusi kāda detaļa, tad tā var tikt aizvietota ar kādu sadzīves priekšmetu vai ceļmalā atrastu atkritumu. Vai arī tavam motociklam vēl ir kāda nevajadzīga detaļa? Spoileri, spoguļi, pagriezienu rādītāji, četri (!!!) kāpšļi!? Tas viss lieliski noder kā rezerves detaļas, bet tikpat labi motocikls ripo arī bez iepriekš nosauktā.

Vai esi kādreiz mazgājis savu motociklu? Īsts ratbaikers to nedara (pasarg', Dievs)! Iedomājies vien, cik pa to laiku iespējams nobraukt kilometru vai pa automazgātuvē iztērēto naudu ieliet degvielu? Tā ir īstena ratbaika īpašnieka domāšana: nesatraukties, iztērēt pēc iespējas mazāk naudas un laika, kā arī jābūt apveltītam ar radošu izdomu.

Ar izdomu un atjautību, iespējams, šiem baikeriem ir jāsastopas ne tikai labojot savu spēkratu, bet arī uz ielas, kur neatjautīgajam policistam būtu jāskaidro, kāpēc vairāku gadu garumā nav izieta tehniskā skate. Tikmēr CSDD darbinieki var viegli uzelpot, jo potenciālie skates apmeklētāji, iespējams, nemaz nezina, par ko mēs te vispār runājam.

*****
5

Komentāri

armands @ 21:12 31.01.2008.
"Ratlook" stils ir ne tikai starp motocikliem, bet arī auto tūnēšanas vidu. Un zem absolūti nekādās un sarūsējušās ārienes ir ideāla mehānika.

ivars @ 23:55 10.01.2008.
kljuudaini uzskati kungi !! iistam ratbike tikai vizualais ir drankiigs. keede, zvaigznes,amishi, motors- viss ideaalaa staavokli. ratbike

zx9R @ 20:37 03.01.2008.
Atgādina kādu Černobiļas moto-brālību :D

Goblins @ 17:28 03.01.2008.
ef UK vareji pierakstiit ka spilgtaakuy piemeerus mekleet ratbike

<b>NoFear</b>NoFear @ 14:11 03.01.2008.
bomzbaik :D:D:D:D xD

laurich @ 18:27 02.01.2008.
man kādreiz ņepris bij tāds, nebij jau naudas, bet skoč arī vienmēr bij pa rokai,lai piestiprinātu svarīgākās detaļas

dpmn @ 12:06 02.01.2008.
bomžbaik :)

<b>uk</b>uk @ 11:49 02.01.2008.
priekš kam noklapēt ar āmuru? noņem pekas, lai vienīgais novietoshanas veids būtu atstutēšana. pēc kāda laiciņa buktes pašas parādīsies.

Mārtiņš @ 11:32 02.01.2008.
Sensenos laikos, kad vienīgā doma bija par dņepru, šitie tika pētīti internetā. Vēl labs stiliņš bija viss kārtīgi noklapēts ar āmuru :)

<b>R3d2</b>R3d2 @ 11:24 02.01.2008.
Agh. Londonā kurjeri tādus mīl. Aplīmētu ar skoču, ķēde velk pēdējos km, nemazgāti, nenormāli noskrējieni.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss