Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Motosporta sezona atklāta – pirmās ziemas endurokrosa sacensības Lietuvā

Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 14.01.2008.
Rubrika: Sports

Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisija atklājusi 2008. gada motosporta sezonu ar pirmajām ziemas endurokrosa sacensībām Lietuvā. Sestdien, 12. janvārī Jonavā, Lietuvā norisinājās pirmais Baltijas ziemas endurokrosā kausa izcīņas posms. Sacensībās piedalījās 88 sportisti no visām Baltijas valstīm.

Pirmajā Baltijas ziemas endurokrosā kausa izcīņā solo klasē bez radzēm pirmo vietu absolūtajā kopvērtējumā izcīnīja Artūrs Robežnieks no Latvijas, savukārt, solo klasēm ar radzēm – igaunis Toivo Nikopensius. 85cmm klasē ar radzēm pirmā vieta lietuvietim Regimantam Visockim un kvadru klasē – Imantam Tamaļiunasam.

Sacensībās pārstāvētas visas Baltijas valstis. Lietuvas sportistiem paralēli Baltijas kausa izcīņai norisinājās arī Lietuvas kauss. Dalībnieku vidū bija arī vairāki starptautiskā līmeņa sportisti – motokrosists Vitautas Bučas, kādreizējais blakusvāģu braucējs Imantas Tamaļiunas. Igauņus pārstāvēja gan viens no vadošajiem enduro sportistiem Toivo Nikopensius, gan arī sportisti kvadru klasē. Latvija bija kupli pārstāvēta visās dalībnieku klasēs, kā arī kopvērtējumā izcīnītas vairākas godalgotās vietas. Dakāras smilšu vietā sniegoti trasi izmēģināja arī Einārs Vinters.

Kā norāda A. Robežnieks, Latvijas enduro komisijas vadītājs, ???interese par ziemas sacensībām ir liela. Pirmajā posmā sacensību dalībnieku skaits ir ļoti labs un domājams, ka sportistu interese vien veicinās ziemas endurokrosa attīstību Baltijas valstīs."

Andriuss , sacensību organizators un trases veidotājs priecājas, ka sacensībās nav gūtas traumas, kas ir labs rādītājs. ???Nopietni gatavojām trasi, pievērsām uzmanību, lai tā būtu interesanta, ar dažādiem elementiem, bet primārais bija - drošība".

Lietuvā salīdzinot ar Latvijas situāciju, enduro darbība ir sākotnējā attīstības posmā, katru gadu pieaug dalībnieku skaits un arī sacensību organizatoriskais līmenis uzlabojas.

Sacensību ietvaros norisinājās trīs braucieni – solo klasēm ar radzēm un bez radzēm, braucieni 85cmm ar radzēm un kvadru klasēm.

Lai arī sacensību kalendāra paredzētas sacensības 1. martā, enduro komisija lūdz sportistus iepazīties regulāri ar informāciju mājas lapā ww.lamsf.lv par sacensību norisi, jo šobrīd laika apstākļi ir visnotaļ neprognozējami.

Baltijas ziemas endurokrosa kausa izcīņas 1. posma kopvērtējuma pirmais trijnieks

Solo bez radzēm

C klase

 1. Jānis Baunis;
 2. Oskars Pugovičs;
 3. Jānis Vanags;

E1 klase

 1. Andis Valts;
 2. Edgars Siliņš;
 3. Juris Hmaruks;

E2 klase:

 1. Artūrs Robežnieks;
 2. Edgars Neilands;
 3. Dovidas Veclovs

E3 klase

 1. Jānis Rasmanis
 2. Rūdolfs Pumpurs
 3. Danielius Žostautas

85ccm klase

 1. Regimantas visockis
 2. Arminas Jasikonis;
 3. Matīss Treibahs;

Open radzēm klase

 1. Toivo Nikopensius;
 2. Andis Valsts;
 3. Edgars Siliņš.

Kvadri ATV

 1. Matīss Cers;
 2. Tamura Vanker;
 3. Kaspars Šķilts

Kvadri open

 1. Imantas Tamaļiunas;
 2. Agris Neija;
 3. Kristarps Novads;

Kvadri open C klase

 1. Arnis Rūdolfs;
 2. Raimonds Zalkovskis;
 3. Gints Vanags.
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss