Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Reportāža no Motor Show Brussels

Autors: Andris Šnore & Aiga Turuka
Datums: 22.01.2008.
Rubrika: Notikumi

Svētdien, 20.01.2008., apmeklējām Motor Show Brussels - gada notikumu visiem beļģu auto/moto cienītājiem. Pasākums norisinājās vietējā izstāžu kompleksā – ekspozīcija bija izstādīta 12 zālēs, divas no tām bija atvēlētas motocikliem, viena - navigācijas iekārtām, "tjūningam" un citiem ar auto un moto saistītiem pakalpojumiem.

Brisele, kas sevi grib rādīt kā Eiropas galvaspilsētu, lepojas ar šo pasākumu kā pirmo lielo auto/moto izstādi šajā gadā, taču, cik man zināms, vairums jauno modeļu varēja jau ieraudzīt arī iepriekšējā gada izstādēs.

Lai gan izstādes lielākā telpiskā daļa veltīta automašīnām, īpaši uzsverot jauno tehnoloģiju draudzēšanos ar vidi un rādot konceptus ar hibrīdmotoriem un citiem dabas elementiem gan auto dizainā, gan tehniskajos risinājumos, savas pārdomas un secinājumus sniegšu vien par motociklu sadaļu, kas, protams, izpelnījās mūsu primāro uzmanību un interesi.

Braucām uz izstādi divatā ar draudzeni, protams, ar moci, un, jāatzīst, ka par motociklistiem te rūpējas, jo, atšķirībā no autovadītājiem, kuriem par parkošanos izstāžu kompleksa teritorijā bija jāmaksā 4 EUR, motociklistiem parkošanās vieta tika ierādīta draudzīgi, bez atsevišķas samaksas – iežogotā, apsargājamā stāvvietā, precīzi pie ieejas motociklu izstāžu zālēs. Bez tam, šajā motostāvvietā bija liels furgons, kur atstāt jakas/ķiveres, un tas viss, tātad, par velti, vien jāaizpilda neliela anketiņa spama sūtīšanai ar iespēju vinnēt laimestu – ???ceļojumu ar močiem", t.i., močus, un Tevi ērtā veidā aiztransportēs līdz kādai skaistai vietai, un Tu pats tur varēsi vizināties.

Pirmais, kas iekrita acīs, ieejot izstādē, bija Shoei stends – tiešām skaisti, vitrīnas ar spoguļiem un visiem ķiveru modeļiem ar pilnīgi visiem izmēriem. Ņem un mēri. Acīs uzreiz iekrita Shoei jaunums Hornet, endūriska ķivere ar stiklu, viegla un stilīga.

Cena ķiverei - 460 EUR, kas, domājams, ir normāla labas kvalitātes eksemplāram, katrā ziņā foršs jaunums no Shoei, lai arī man tomēr gribētos, lai ķivere būtu zemāka un vairāk nosegtu kaklu aizmugurē. Diemžēl jāatzīst, ka, visu izstaigājot, šis arī bija vienīgais sakarīgais ķiveru stends ar plaši pieejamiem modeļiem un it īpaši – izmēriem. Biju cerējis, ka varēs uzmērīt vairāk ???podu".

Kawasaki stends:

Man kā tūrisma enduristam nekas piemērots te nebija, lai gan ērts un smuks bija jaunais GTR 1400. Iespaidīgs aparāts ar 190 Zs, kardānu un tādu interesantu fīču kā bezatslēgas aizdedzi.

Aigai no Kawasakiem simpatizēja Versys, tūrismendūrs ar dekompresētu sestās Ninjas motoru, kā arī māsas (Junonas) moča ???jaunais brālis", Z750.

BMW stends:

Milzīgs stends,- BMW modeļi arī savairojušies kā sēnes - 650, 800, 1200 ccm, visām gaumēm, tā teikt.

Man jau acis uzreiz piesaista lielie endūri - BMW R1200 GS. Lai arī esmu savu veco R1100GS lauzis neskaitāmas reizes, jāatzīst, ka laikam nav gadījies sastapt ērtāku moci ceļojumiem un arī braukšanai pa pilsētu. Jaunie modeļi izskatās vēl pārdomātāki un piebāzti ar vēl vairāk elektronikas – riepu spiediena kontroli, pretspolēšanu, abs, siltām "ručkām", sēdekļa apsildi utt.. Tomēr, uzsēžoties virsū jaunajam modelim, nejūtu stihisku vēlmi ???apgreidoties". Ir jau skaisti un smuki, bet vai par to ir vērts maksāt? Tas ir jāizlemj katram pašam, vien atzīmēšu, ka GS pilnā komplektācijā ar alumīnija koferiem maksā 20k EUR. Nepatika plastmasas slēdži uz stūres jaunajiem BMW močiem– pārāk "plastmasīgi"...

BMW mārketings ir līmenī, un R1200 GS stends ir skaists, tā vien gribas pa taisno pēc izstādes pārbraukt pār kādu skaistu kalnu pāreju, bet diemžēl nav tā labākā sezona.

Arī Aigā BMW stends un aparāti izraisa interesi. Diemžēl jaunais modelis F800GS, kurš izskatījās agresīvs un smuks, kā arī F650GS Aigai bija par augstu, un, galu galā, no plašā BMW klāsta vislabāk simpatizēja un ???derēja" F800ST tūristnieciņš.

Aigas atzinums: smuks, ērts, samērā ???hondiska" sēdēšana (viņa brauc ar Hondu NTV), somas kā kosmētikas koferīši pēc skata, vienvārd sakot, sieviešu tūristnieks. Somas, jāatzīst, ir ne tikai sievišķīgas, bet arī samērā praktiskas.

Vēl mocītim ir siksna, tas arī Aigai patika – nav jānodarbojas ar rūpnīcas strādnieku cienīgu netīrīgu nodarbi – ķēdes eļļošanu, siksna nav jākopj braucot. BMW izpildījumā šis jauninājums varētu būt uzticams un labs risinājums. Siksnas mūžs ar apkopi ik pēc 10k km ir 40000 km, cena ~ 150 Ls.

Triumph stends:

Man nekas tāds īpašs neiekrita acīs, Triumph Tiger likās par īsu – divatā ar viņu noteikti būtu grūtības braukt. Sēdēšana daudzmaz OK vienam. Principā nekas tā neiepatikās, lai papētītu moci sīkāk. Pārējie modeļi arī – kā jau Triumph, ar savu odziņu, kas mani tomēr īpaši nepiesaistīja.

Yamaha:

Lai arī kaudze ar baikiem bija gan Yamahas, gan Kawasaka stendos, man neradās nekāda vēlme uzsēsties virsū vai interesēties par kādu no modeļiem, secinājums: tas nav man.

Yamahas stendā uzmanību piesaistīja Tenere – krāsojums likās ļoti smuks, bet diemžēl šis arī ir pusotrvietīgs mocis, vienam cilvēkam ērts, bet diviem lieliem cilvēkiem tuvības ir par daudz.

Aprilia stends:

Sportisks, sākot ar triāla močiem, beidzot ar baikiem. Mums iepatikās endūri.

Aprilia Pegaso, kā izrādījās vēlāk, bija arī viens no Aigas favorītiem, mazs pilsētas endūriņš ar Rotax 650ccm vienpodnieku. Man patika Pegaso tas, ka bremžu pedālis un vēl lērums detaļu bija no dzelzs, nevis alumīnija, t.i., tās mājās var vēsi sametināt un pieļauju, ka dažreiz tikai atlocīt. Vismaz man bija tāda pieredze ar 1979. gada hondas metāla daļām.

Moto Guzzi:

Uz podesta visaugstāk pacelts Stelvio, jaunais BMW konkurents, firmas vārdiem izsakoties. Pieejot klāt, biju nedaudz vīlies izmēros, izskatījās, ka sēžamās vietas ir mazāk nekā BMW, kā arī mocis izskatījās īsāks, lai gan konkrēti apgalvot nevaru, jo nemērīju.

Cena un tehniskie parametri izskatās pievilcīgi, taču no skata likās trauslāki pedāļi, un komplektācijā nav roku aizsargu, dugu un vēl visādu patīkamu sīkumu. Iespējams, tas nāks ar laiku. Laikam vienkārši jāpagaida, līdz varēs tikt pie testa brauciena.

Hondas stends:

Baiki patīk mazām meitenītēm:

Bet mēs devāmies tālāk skatīt nopietnāku tehniku. Interesanta fīča jaunajam Goldwingam, izskatās amizanti:

Kas nesaprot – paskaidrošu, tā nav nekāda veida mākslīgā vagīna, tas ir drošības spilvens. Izskatījās katrā ziņā interesanti, un man pat likās, ka šis rīks varētu arī paglābt no dažas labas traumas...

Jaunie Transalpi izskatījās forši:

Un uz katra Transalpa tagad ir koordinātes, uz kuru vietu katram sevi cienošam transalpistam jāaizbrauc. Pieļauju, ka vasarā transalpisti tajā punktā grūstīsies, būs man ar BMW arī jāaizbrauc kaut kad pagrūstīties, tā vieta izskatās smuka Google Earth.

Pārējie stendi:

KTM stends spieda uz to vāģi, pārējie modeļi jau iztestēti Latvijā, tāpēc tur vairs nebija daudz ko pētīt.

Hyosungi ir sasparojušies, piegrūduši pilnus stendus ar dažādiem modeļiem, tā uz aci izskatījās tīri OK, bet, tuvāk papētot, tomēr uzticamību neiedvesa, tie varētu būt labi rīki mūsdienu jaunatnei, ar ko praktizēties tehniskās iemaņas. Atzīmēšu, ka 250 cc aparātam bija manāma tāda lieta, kā trumuļbremzes.

Es ilgi domāju par Can-Am trīsriteņu motociklu jēgu, līdz izdomāju, ka tas varētu būt tiem, kas grib ar moci saulītes zīmēt, nu tā kā driftā, bet neprot. Lai gan ja man piedāvātu testa braucienus, ar lielāko prieku piekristu padedzināt riepas. Uzsēžoties virsū, bija dīvaina sajūta, un es tā arī neiebraucu, kā man būtu pagriezienā jāliecas.

Tika manīta arī inovatīva piekabe – tās grīda ar trosēm un mazu vinčiņu nolaižas līdz zemei, atliek tikai uzdzīt moci, uzvilkt ar vinču augšā un nostiprināt četrās vietās.

Kopumā iespaids par izstādi bija pozitīvs, varēja izčamdīt visus močus, kuri interesēja. Izskatās, ka pārstāvēti bija visi moču ražotāji, ieskaitot Benelli, Buel (uzzināaju, ka močiem arī ir uz spoguļiem uzraksts ???Objects in mirror are closer than they appear...." u.t.t.). Patīkami bija ieraudzīt Moto-Guzzi jaunumu, lai arī es biju nedaudz vīlies. Katrā ziņā šo pasācienu ar Latvijas salīdzināt nevar, mērogs ir cits. Un sākotnēji šķietami augstā ieejas maksa 12,50 EUR vēlāk likās sevi pierādījusi, jo, apskatot un čamdot močus un automašīnas, laiks bija paskrējis nemanot, kā vēlāk izrādījās, izstādē bijām pavadījuši 6 stundas...

*****
4.2

Komentāri

:) @ 11:35 09.03.2008.
And ... no visa šitā es sapratu, ka moči iedalās endūro ( kuri savkārt iedalās apakšnodaļās a)der And b)ir par mazu priekš And) un kaukādos citos :D

Saatans @ 08:10 24.01.2008.
Pielaboshu!!
Vispaar Aprilia Strada 660 ir Yamahas Tenere motors,kam ir nedaudz vairak jaudas kaa standarta Yamahai!!

Andreits @ 18:55 23.01.2008.
Normāla shēma. Atbalstu.

Jun @ 17:31 23.01.2008.
Eleganti. :D

Goblins @ 15:24 23.01.2008.
Tip jaunais pavasara marshruts :?
1.Visi no Lv brauc ar praami un kozh :) Jun pa to laiku mochii no Praagas uz Rostock.
2.Rostokaa visi satiekas un iekozh.
3.Visi kopaa aizbrauc liidz amsterdamai, sapiipeejas zaali, saeedas seenes, paskataas van gogu un sarkano laternu rajonu.
4.Pa dienu visi pamozhas un mochii uz Briseli pie And vai Andreita laapiities.
5.Visi 3 dienas riiko briselee bzpridjelu.
6.Policija muss izmet no Briseles un deportee And un Andreitu, kaa ljaunuma sakni.
7.Maajupceljsh :))))) :D :D

Jun @ 10:37 23.01.2008.
Aaa, un shaujot uz Priseli, neaimirstiet izvilkt cauri Pragai un mani ar pakjert lidzi. :D

Andreits @ 09:02 23.01.2008.
Es saorganizēšu tai galā kādu mucu, un paaicināšu jūs ciemos. Kāda jums starpība - vafelē nēsāties pa pierīgas mežiem, vai pabraukt drusciņ tālāk līdz briselei?? :D Sagaidīsim sirsnīgi :))

Goblins @ 00:42 23.01.2008.
Andreit tu muus taisies pamest :? kursh tad tagad miiziis mucaa pie Petjkas garaazhas :? :))

Andreits @ 22:20 22.01.2008.
es ierodos 3.feb :)

<b>aidz</b>aidz @ 22:02 22.01.2008.
2 jau ir, tātad gaidāms 3-šais ;)

1-10 : 11-13 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss