Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pasaules ātrākais Indiānis

World's Fastest Indian (2005)

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: imdb.com
Datums: 31.01.2008.
Rubrika: Kino

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem. Ar fanātismu un Indian spēkratu viņš ir vairākkārtēji pārspējis sevis uzstādītos ātruma rekordus, tādā veidā kļūstot par vienu no populārākajiem 60-to gadu Jaunzēlandes iedzīvotājiem, tomēr savu popularitātes virsotni Bērts sasniedza pēc savas nāves 2005. gadā, kad par viņu tika uzņemta filma.

World's Fastest Indian

Šī filma ir balstīta uz reāliem faktiem, un mīts par to, ka trakiem cilvēkiem pieder pasaule, patiesībā nemaz nav mīts. Tieši to pierāda šī filma, kur redzams, ka motociklista darbus atbalsta retais, tomēr par spīti tam viņš neapstājas, bet gan tiecas uz mērķi – uzstādīt pasaules ātruma rekordu ar motociklu.

Šis nebūtu uz reāliem faktiem balstītas filmas vērts sižets, ja Bērts savus sapņus nepiepildītu, tāpēc viss jau ir skaidrs filmas sākumā, bet prieka asaru var notraukt arī pie veikala plaukta, aplūkojot DVD diska vāciņu; tomēr mani vairāk piesaistīja sūrā dzīves realitāte, kādā dzīvoja fanātiķis. Nekā lieka – Indiānis, darba instrumenti un gulta.

Arī īgnie kaimiņi nav sajūsmā par Bērta interesēm, kuru starpā ir arī fizioloģiskās – sievietes. Kas tur īpašs, teiks ugunīgākie lasītāji! Tomēr atļaušos pieminēt, ka Bērtam ir 67 gadi. No jaunības trakuļa palikušas tikai manieres, bet ar stīvumu un dažādām slimībām ir jāsadzīvo.

Jaunzēlandietis par sevi pasaulei lika saausīties, kad bija nonācis uz Sālsezera Jūtas štatā ASV. Tomēr, lai uzzinātu, kā viņš tur nonāca un kas viņu sagaidīja ceļā, iesaku noskatīties pašiem filmā "World???s Fastest Indian".

*****
4.8

Komentāri

Kidd @ 22:37 17.06.2008.
Da jebkursh-pat nezinot baikus kaa taadus-kaadreiz apdedzinaajis kaaju pie fakin izpuuteeja..noveertees,kaa pensionars[sry vecais] noneema azbesta aizsargu ,un mauca,svilinot kaaju..Dedication-this is what is all about..live free or die for nothing :)

Andis @ 09:57 30.05.2008.
Man kā motociklu fanam šī filma ļoti patīk...tā parāda, ka ir cilvēki, kuriem motocikls ir kaut kas daudz vairāk par transporta līdzekli...

<b>nelien</b>nelien @ 08:52 13.05.2008.
šķiet, ka aizvakarnakt pa teļuku rādīja. nespēju nostīties tāpēc tagad darbā kačājas.

maniac @ 15:24 12.05.2008.
Paskaidrojiet man - jūzeram, kur var noskatīties?

kaskā @ 15:09 12.05.2008.
Šitas opis ir apbrīnas vērts!

Alvis @ 13:54 15.04.2008.
Izcila filma! Jums vienkārši jāredz!!!

husts @ 13:36 26.02.2008.
vnk ideaala filma!! dzjekinjsh labais..

Brraaa! @ 16:26 31.01.2008.
Jaa shito noskatiijos 3 reizes ;) Laikam vakaraa buus jaanoblenzh veelreiz

« 1-10 : 11-20 : 21-28

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss