Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Apdrošināšanas kompānijas: pētījums

Teksts: Jānis Šķesteris
Datums: 04.02.2008.
Rubrika: Notikumi

Laikā, kad inflācija aug un dzīve sadārdzinās, ir svarīgi zināt, kur ir pieejams pats izdevīgākais piedāvājums. Tāpēc "Motožurnāls" veica pētījumu par OCTA polises izmaksām Latvijā populārākajās apdrošināšanas kompānijās.

Pie visiem apdrošinātājiem devāmies ar vienu jautājumu, vēloties uzzināt, cik maksā OCTA polise konkrētam motociklam.

Motocikla parametri:
Marka – Yamaha
Modelis – XV 535
Gads – 1993
Motora tilpums – 535 cm3
Jauda – 34 kW
Svars – 196 kg

Apdrošinātāji sazinās ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (TAB), kur ievāc informāciju par attiecīgo transporta līdzekli. TAB aprēķina riska klasi, vadoties pēc BONUS-MALUS sistēmas (skatīt TAB mājas labā) un nosaka apdrošināšanas pamatsummu, kam, savukārt, apdrošinātāji pievieno uzcenojumu, vadoties pēc saviem nosacījumiem.

Pētījuma rezultāti:

KOMPĀNIJA 3 MĒNEŠI 6 MĒNEŠI 9 MĒNEŠI 12 MĒNEŠI
ERGO 8.97 16.76 23.12 26.67
BALVA 8.30 16 21 28
BTA 10.96 17.53 23.37 28.34
BALTIKUMS 10.30 18.60 24.90 31.10
BALTA 11.53 20.28 26.75 33.24
IF 15.10 24.10 31.10 40.10
BAN 14,21 24,36 32,48 40,60
SEESAM 23.20 39.80 57.80 66.40
PAREX 23 43 56 75

Rezultātos redzam, ka starp summām ir ļoti krasa atšķirība – to nosaka apdrošināšanas kompānijas. Par summas aprēķināšanas kritērijiem kompāniju darbinieki runā atturīgi, taču skaidrs, ka šīm izmaksām ir kāds noteikts pamatojums.

Veicot pētījumu, visatsaucīgākās kompānijas bija IF, ERGO un BAN. Savukārt, visneatsaucīgākā bija BALTA, jo visi BALTAI nosūtītie e-pasti palika neatbildēti, bet Valmieras filiāle bija nesazvanāma.

Runājot par KASKO, RB BROKERIS darbiniece Olga Poļakova mums atbildēja: "Diemžēl neviena apdrošināšanas kompānija nevar Jums piedāvāt apdrošināšanu, jo apdrošināšanas kompānijas piedāvā motocikla KASKO tikai tad, ja īpašniekam agrāk tajā ir bijis apdrošināts īpašums." Šāds fakts šķiet visai savāds.

Lai vai kā, taču izvēle par labu kādam apdrošinātājam ir katra paša ziņā. Tāpēc esiet apdomīgi un saudzējiet savus spēkratus.

Pētījumā aplūkoto apdrošināšanas kompāniju interneta mājas lapas:

ERGO – www.ergo.lv
BALVA – www.balva.lv
BTA – www.bta.lv
BALTIKUMS – www.baltikums.lv
BALTA – www.balta.lv
IF – www.if.lv
BAN – www.ban.lv
SEESAM – www.seesam.lv
PAREX – www.gjensidige.lv
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs – www.ltab.lv

Salīdzini, izvēlies un Internetā nopērc dažādu apdrošinātāju piedāvātās polises - www.eagents.lv

0

Komentāri

maniac @ 17:33 19.06.2008.
Par "masām" reģistrācijas apliecībās es kādreiz uzdevu jautājumu tiem reģistratoriem. Atbilde: ņemam pēc analogiem, kas ir sistēmā :-) Pilnīgs sviests. Pašlaik man priekšā trīs apliecības: TriumphTrophy1200 - 345kg; YamahaFJR- 343kg; YamahaXT600-243kg! Tā nav ne "sausa", ne "slapja" un pat ne "pilna" masa! Tie ir no pirksta izzīsti cipari, kurus nevajag ņemt galvā.

red bull @ 16:05 19.06.2008.
Apdrošinātāju birojos un DUS pārdotās OCTA IR dārgākas par Inernetā tirgotajām polisēm, tāpēc esiet gudri un izmanojiet Internetu.Es personīgi lietoju eagents.lv, pa lēto un pa ātro!!!

<b>armands</b>armands @ 18:44 24.02.2008.
P.S. Toties sezona jau aizvakar atklāta.....:))))

<b>armands</b>armands @ 18:41 24.02.2008.
Reku šeku pārrēķināju velreiz un tagad sanāca, ka lētākais ir ERGO. Paņēmu uz 9 mēneši- Virago 750- pēc rēķinātā sanāca 22 ls, bet kad savadija datus (it sevišķi kubatūru)tad gandrīz 30 ls. TOTIES līdz iedeva bezmaksas dzīvības apdrošināšanu negadijumos (gan tikai uz konkrētā moča) ar 900 ls vērtību.

Aldis @ 23:59 07.02.2008.
Raksta ietekmē.Vakar paņēmu apdrošināšanu 125 Enduro. Par 3 mēm BALVĀ samaksāju 8.3Ls Priekš 125 varēja būt arī lētāk.(biju tā domājis ka būs).
20 MIN VI#N#A NEVARĒJA NOSKAIDROT MAN RISKA KLASI???
Zvanijās tur ņēmās,neesot informācijas vai nu par mani vai par transportlīdzekli.Tā arī nesapratu.Pēctam rakstīja ar roku.Kad biju parādījis mašīnas tehnisko.

KS @ 19:55 07.02.2008.
ā, tad gan viss ir ok :)!!!

mista @ 16:19 07.02.2008.
peetiijums netika veikts ar kalkulatoriem, info tika ieguuts pa taisno no kantoriem...

KS @ 22:23 06.02.2008.
man tie kalkulātori katru otro dienu rāda kaut ko citu un kad aiziet uz biroju ir vēl pavisam kas cits, tā kā reāls pētījums var būt tikai tad kad visās kompānijās ir iegādātas polises un noliktas blakus!!!

ALDIS @ 15:43 06.02.2008.
Kadus gadus atpakaļ.Pats esmu turējis rokās teh pases no javas un no deltas kur svara atšķirība bija tikai 20 kg.Tie KOMPETENTIE DARBINIEKI NEBIJA SAPRATUŠI KAS IR PAŠMASA UN KAS IR SAUSA MASA.Rezultātā teh pasē Jawa svēra 154(reālais sausais svars)Bet delta tajā pašā sadaļā tikai-savā pasē svēra 128.Protams ka deltai bija pieskaitīts +70

<b>uk</b>uk @ 11:32 05.02.2008.
manuprāt, Tavs komentārs nekur nepazuda, tas vienkārši tika pievienots pie aptaujas.

1-10 : 11-19 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss