Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

LaMSF enduro komisija: 2008. gada prioritāte – sekmīgs Eiropas čempionāts, kvalitātes uzlabošana sacensībās

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF
Datums: 12.02.2008.
Rubrika: Sports

Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisija izstrādājusi 2008. gada enduro sezonas kalendāru. Lai arī sacensību posmu skaits šogad būtiski nav palielinājies, 2008. gadā komisijas darbība visvairāk tiks veltīta Eiropas čempionāta enduro organizēšanai Latvijā, 2. – 3. augustā Vidrižos, Limbažu rajonā. Kā arī komisijas darbība tiks vērsta sacensību kvalitātes uzlabošanai.

???Sekmīgi aizvadīts 2007. gads, nozīmīgs sportistu pieaugums. Tomēr, masveidība paredz arī lielāku atbildību. Nopietnāk tiek izvērtēts un plānots sacensību nolikums, iegādāta jauna elektroniskā rezultātu mērījumu sistēma, kā arī organizēta tiesnešu izglītošana", norāda Artūrs Robežnieks, LaMSF enduro komisijas vadītājs.

LaMSF enduro komisija pārstāv trīs motosporta veidus – enduro, endurokrosu un motopiedzīvojumu sacensības. Latvijā tiek organizētas tradicionāli Latvijas čempionāta sacensības un Baltijas mēroga sadarbībā – Baltijas atklātais čempionāts.

???Ar katru gadu kalendāra plānošana kļūst arvien sarežģītāka. Arvien vairāk jādomā par blakusfaktoriem. Piemēram, šogad Latvijā notiek Dziesmu un deju svētki, kas visnotaļ ir būtisks aspekts, lai šajā nedēļas nogalē sacensības neorganizētu. Tomēr, nedēļas nogaļu skaits, ko atvelēt sacensībām nemainās, mainās viens iespējas, kad vispiemērotāk ir organizēt.", skaidro Artūrs Robežnieks.

2008. gada LaMSF enduro komisijas kalendārs apskatāms
http://www.lamsf.lv/Default.aspx?tabid=176&sd=01.01.2008&ed=31.12.2008

Kā liecina LaMSF enduro komisijas apkopotā informācija, šīgada Eiropas čempionātā visos posmos plāno piedalīties arī vairāki Latvijas enduro sportisti, kas veidos Latvijas enduro izlasi Eiropas čempionātā.

???Jau 2007. gadā komisija paredzēja finansējumu sportistu dalībai starptautiskajās sacensībās. Šogad, lai arī budžetā lielākā daļa plānota Eiropas posmam, tiks atvēlēti arī līdzekļi sportistiem dalībai Eiropas čempionātā", informē Artūrs Robežnieks, LaMSF enduro komisijas vadītājs.

Eiropas 2008. gada kalendārā iekļauti četri sacensību posmi. 19. – 20. aprīlis Itālija, 10. – 11. maijs Portugāle, 2. – 3. augusts – Latvija un 18. – 18. oktobris – Nīderlande.

Papildus informācija

Enduro - dēvē par demokrātiskāko no motosporta disciplīnām, Latvijā attīstījies pēdējos trīs gados. Paredz vairāku stundu pārbraucienus noteiktā apvidū – mežos, pļavās, purvos! Enduro sacensības notiek brīvā dabā, maršrutu veidojot no dažādas sarežģītības dabiskā reljefa – meža takām, stigām, pļavām, ūdens šķēršļiem, akmeņu krāvumiem, kalniem, zemes ceļiem un asfalta posmiem. Sacensībās dalībnieki individuāli dodas trasē ar minūtes intervālu, vadoties pēc maršruta norādēm, saglabājot leģendā norādīto vidējo ātrumu. Sacensību ilgums – vidēji sešas stundas.

Endurokross - motosporta disciplīna, kas sevī apvieno enduro maršruta principus ar motokrosa noteikumiem un dinamismu. Sacensības norisinās dabiskā reljefa nospraustā maršrutā ar kopēju startu un sacensību ilgumu – divas stundas, iesācējiem stunda.

Motopiedzīvojumu sacensības – Latvijā tiek organizētas jau otro gadu, paredz orientēšanos apvidū, pārvietojoties ar kvadricikliem vai solo motocikliem. Sacensību pamatā ir motosportistu orientēšanās apvidū, sarežģītu un fiziski smagu šķēršļu pārvarēšana. Īpaši atraktīvi skatītājiem ir speciālie uzdevumi, kuros konkrētajos laikos ierodas visas komandas un noteikta laika ietvaros meklē apvidū paslēptos punktus.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss