Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Akumulators ir motocikla sirds

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 17.02.2008.
Rubrika: Remonts

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Akumulators

Veidi

Akumulatori tiek iedalīti divos veidos: skābes un želejas. Skābes akumulatori iedalās vēl sīkāk: parastie jeb labojamie un nelabojamie. No lietošanas viedokļa želejas un nelabojamie skābes akumulatori ir vienkāršāki – uzlādē un lieto, pretēji skābes maināmajiem akumulatoriem, kuriem regulāri jāpievērš uzmanība.

Nopērkot jaunu skābes akumulatoru, pirmā lieta kas ir jāveic – tas ir jāsagatavo lietošanai. Jāuzpilda ar skābi un jāuzlādē. Lietojot skābes līmenis var kristies, tāpēc tas regulāri jāpārbauda. Ja tas neatbilst noteiktajam līmenim, jāuzpilda.

Ja skābes akumulatorus regulāri kopj, tad tie var arī kalpot ilgāk par želejas akumulatoriem, bet bieži vien par tiem mēs atceramies tikai tad, kad jau kādu laiku esam braukuši ar daļēji izžuvušu akumulatoru.

Pielietošana

Katram akumulatoram ir arī savas lietošanas īpatnības. Želejas akumulatorus var novietot kā vien ienāk prātā, bet skābes akumulatoriem vienmēr jābūt ar korķīšiem uz augšu. Pretējā gadījumā elektrolīts no akumulatora var izlīt.

Ja akumulators uz ilgāku laiku tiek atstāts novārtā, tad to vēlams atvienot no spailēm un novietot istabas temperatūrā. Ja atstāsi akumulatoru visu ziemu pieslēgtu pie motocikla, tas, pirmkārt, izlādēsies, un atnākot pirmajā siltajā pavasara dienā, visticamāk, pie braukšanas netiksi. Otrkārt, skābes akumulators var iztecēt, sabojājot ne tikai sevi, bet arī nolaistot tavu hromēto bērīti ar lipīgu šķīdumu.

Uz akumulatora nav ieteicas virsū likt smagumus, tādā veidā tā iekšienē var rasties īssavienojumi, kas strauji izlādēs akumulatoru, radot sakaršanu un bojājot pašu ierīci.

Akumulatoru lādēšana

Veicot kādas darbības ar akumulatoru, jāatceras, ka vispirms ir jāatvieno mīnusa vads, bet pēc tam ir jāatvieno pluss. Tā vismaz lieku reizi nevajadzēs mainīt drošinātājus. Vadus pie spailēm jāpievelk cieši, lai neveidotos korozija, kas var neveicināt elektrolādiņu plūsmu ķēdē. Spailes var nosmērēt ar solidolu vai ķēžu eļļu, lai samazinātu korozijas iespēju.

Vidēji akumulatora lādēšanas ilgums ir 3– 4h. Ilgāk lādēt nav vēlams.

Lādējot akumulatorus, jāskatās, lai lādētājs atbilstu visiem akumulatora parametriem. Kad notiek lādēšanas process, akumulators var sakarst, bet skābe var arī sākt vārīties. Ja vienā no kambariem elektrolīts, uzsākot lādēšanu, drīz vien šķidrums sāk vārīties, iespējams, ka elektrodos ir radies īssavienojums. Šajā gadījumā var palīdzēt akumulatora skalošana ar destilētu ūdeni. Ja tas nepalīdz, tad jādomā par jauna akumulatora iegādi.

Skābes akumulatoriem pirms lādēšanas jānoņem korķīši. Ja kādā no skābes kamerām nav pietiekošs līmenis, tas ir jāuzpilda līdz attiecīgajai atzīmei. Uzpildīt var ar speciāli akumulatoriem sagatavotu skābi vai sērskābi atšķaidot ar ūdeni, iegūstot skābes blīvums 1.28 g/cm3.

Lādējot jābūt uzmanīgiem, jo ķīmiska procesa rezultātā no skābes izdalās strauji uzliesmojoša gāze – ūdeņradis. Kad akumulators uzlādēts, uzreiz korķīšus atpakaļ nevajag likt. Mirkli jāuzgaida, lai reakcija pilnībā beidzas, un tad var skrūvēt atpakaļ korķus.

Ja aķis ir pildīts ar skābi, tad to pirms lādēšanas vēlams pilnībā izlādēt. Pretēji ir ar želejas akumulatoriem – ja tos izlādē pilnībā, var gadīties, ka tā tā bija pēdējā darbība, ko veici ar šo akumulatoru.

Desmit reizes nomēri, pirms nogriez! Tieši tā arī ir ar lādēšanu – pārbaudi, vai liec pareizos vadus pie spailēm: sarkanais (+) pie sarkanā (+) un melnais (-) pie melnā (-). Ja akumulators būs tukšs, un būsi uzlicis nepareizi vadus, tad tādā veidā iespējams samainīt akumulatora polaritātes. Sliktāk var beigties, ja akumulators nav tukšs – var sabojāt gan akumulatoru, gan lādētāju.

Lādētāji

Lādēšanas veidu ir ļoti daudz. Divi izplatītākie veidi ir: konstanta maiņstrāvas padeve un impulsa maiņstrāvas padeve. Pirmais variants ir pats vienkāršākais – transformators pārveido strāvu uz vajadzīgo spriegumu un "grūž" akumulatorā, bet impulsa lādētāji īsu laika sprīdi lādē, tad nelādē, mazliet izlādē un tad atkal lādē. Šis cikls norit nepilnas sekundes laikā, tāpēc lādēšanas ilgums praktiski neatšķiras. Lādējot ar impulsa metodi, akumulators tik daudz neuzkarst, līdz ar to nerada pārslodzes un ir uzskatāma par efektīvāku.

Ar impulsa lādētājiem akumulatoru var arī izlādēt, ko nevar izdarīt ar transformatora lādētājiem. Tomēr, ja galva strādā, tad izlādi var veikt ar jebkura veida reģistratoru, piemēram, lampiņu.

Ceru, ka sniedzu kādu noderīgu padomu, lai jūsu motocikla sirds pukstētu ritmiski.

***
2.2

Komentāri

Lord Nelsen @ 07:27 02.11.2020.
Laipni lūdzam Illuminati pasaulē. Nabadzīgo, trūcīgo un talantīgo nonākšana slavas un bagātību uzmanības centrā. Iegūstiet zināšanas, spēku, naudu, drošību, atpazīstieties savā biznesā, politiskajā sacensībā. Pacelieties uz augšu, lai ko jūs darītu, esiet aizsargāts garīgi un fiziski! To visu jūs sasniegsiet ar acu mirgošanu, kad jūs iesāksit LIELISKĀ ILLUMINATI TEMPLE. Kad esat iesaukts ILLUMINATI EMPIRE, jums būs daudz priekšrocību, piemēram, bagātība, slava, laba veselība. Un vēl. Sazinieties ar templi, izmantojot WhatsApp +1(646)328-7046

Lord Nelsen @ 07:17 02.11.2020.
Laipni lūdzam Illuminati pasaulē. Nabadzīgo, trūcīgo un talantīgo nonākšana slavas un bagātību uzmanības centrā. Iegūstiet zināšanas, spēku, naudu, drošību, atpazīstieties savā biznesā, politiskajā sacensībā. Pacelieties uz augšu, lai ko jūs darītu, esiet aizsargāts garīgi un fiziski! To visu jūs sasniegsiet ar acu mirgošanu, kad jūs iesāksit LIELISKĀ ILLUMINATI TEMPLE. Kad esat iesaukts ILLUMINATI EMPIRE, jums būs daudz priekšrocību, piemēram, bagātība, slava, laba veselība. Un vēl. Sazinieties ar templi, izmantojot WhatsApp +1(646)328-7046

Clarkson coleman @ 13:08 15.01.2020.
ARE YOU SEARCHING TO HIRE THE REAL HACKERS TO GET YOUR CYBER PROBLEMS FIXED WITH SWIFT RESPONSE?
AND ARE YOU A VICTIM OF THE BINARY OPTION SCAM?
Solving a problem for which you know there’s an answer is like climbing a mountain with a guide, along a trail someone else has laid.
This post is actually for those who are willing to turn their lives around for the better, either financial-wise, relationship-wise or businesses.
Our primary reason for this development is to ensure that those in need of help don’t get ripped off by forgeries.
Who are the GlobalHackers?
We are group of skilled professional hackers driven by passion to make the internet a safer place and render proficient services to those having cyber problems.
This is a global idea that navigates a newbie to a prominent encounter ( Fully immersed to a degree that the subject in question Is a disorienting worthwhile experience on merits).
Globalhackers has grown and expanded since it formation over the years due to the experience and professionalism of our management and technical staff. Our strength is based on our ability to bring together active cyber security professionals who individually has acquired enormous exposure in the world of HACKING
As part of our corporate goals, providing value added services to meet our client needs and requirements has been our sustaining impetus.
The new development on the Globalhackers platform is to assign to you the right HACKER to deal with your Particular kind of cyber issues depending on the kind of cyber problems you are willing to get fixed.
Here, you would be refer to a legit professional hacker known for massive skills and security abilities.
Skilled and trained on
▪Social media hacks (facebook, twitter, instagram,snapchat)
▪Email hacks
▪phone hacks
▪bitcoin hacks.
▪verified PayPal account hacks
▪database hacks
▪credit card top up
▪university score upgrade
▪money transfer
▪binary option funds recovery. ( recovered $4,372,063 million)
The binary option scam is another problem facing the internet today.
How do you avoid binary option scam and what do you do if you are a victim of the scam.
Be wary of adverts on the internet and mostly on social media promising high returns from binary options trading. The binary option is one of the highly recorded scam on the internet.This are a form of fixed-odds betting.
People investor their hard earned funds in the scammers website and at the end, they wouldn't be able to take their profit plus their investment too. The Globalhacks are breeding effort to put an end to these unbearable swindle scheme taking over the intenet and taking a solid step forward to render solution to those affected by the fleece… we have striven to make tenacious effort to relief those who were victims off their traumatic feeling of loss. ( We Are Here To Help Recover Your Stolen Funds).
Here would be our cybersecurity techniques to retrieving back the victims stolen funds.
●The binary broker website would be traced down using a game over peer to peer network via a bug attack,
The bug network secure an SQL trace on a hiding server, decentralizing it and redirecting the server to a soft plus network. A soft plus network enable varieties of unique web coding languages, Through that process reveals thier hidden networking source, displaying the changed web page made default.
This unveil the hiding information traceable to track down the scammers and their embezzled central fund reserve system.
HOW DO YOU STAY AWAY FROM FALSE BUSINESSES ONLINE?
* Making enquiries for their firm reference number (FRN)
* Contact details and barter their calls on the switchboard number and also
* Never make use of the link in a website or an email from the firm propitiating you for an investment.
For more enquiries and help, contact:
Clarksoncoleman (at) gmail. com
Info.globalhacks (at) gmail. com
globalhacktech (at) protonmail. com
HackerOne©️LLC 2030.

Gary Derek Beckett @ 02:45 15.11.2018.
If you are seeking a Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease or Purchase, we are the best financial institution to help you to secure verifiable and easily monetized BG, SBLC and other financial instruments. At SPOT FINANCE, we are a group of experienced bankers, seasoned brokers with years of experience in the financial instrument industry. We deal directly with reliable Providers of BG, SBLC, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments issued by Top rated global banks.

Our procedure is TIME SAVING and transparent. With us, you can secure any denomination of BG / SBLC from 10M to 10B (EURO / USD) in time for use in Heavy / Light project financing anywhere in the world.

Basically, we are here to help you move your business to the next level.

Anticipating your interests,
Email: info.spotfinanceltd@gmail.com
Skype: spotfinanceltd

Sincere regards,
Gary Derek Beckett
SPOT FINANCE LTD

antigoblins @ 18:45 12.07.2015.
goblins kaut kādas ķīmijas grāmatas salasījies, bet sajēgas nekādas. akumulators stāvu neuzkrāj,bet ķīmisko reakciju rezultātā aķī rodas EDS. Un cik ilgi tev aķis ies tur katreiz ielejot elektrolītu? aķis nezaudē skābi, bet ūdeni. Un ja kas elektrolīta blīvums aķī mainās atkarībā no tā par cik % aķis ir uzlādēts

galodnijs @ 08:20 03.05.2013.
aķus lādē ar maiņstrāvu... :D:D:D lol

Arnis @ 07:03 30.06.2010.
Atkārtošana- zināšanu māte. Paldies par rakstu, kuru vajadzētu izlasīt ikvienam, kas brauc vai vēl tikai gribēs braukt.

Goblins @ 02:16 05.04.2010.
Ziedoni aizej pamaacies kjiimiju, destileets uudens ir jaalej tikai tad ja ir pietiekoshi bliivs elektroliits.

Ja taa nav tad ir jaalej elektoliits un destileetais uudens, kameer ir sasniegts vajadziigais bliivums un liimenis

ziedonis @ 02:50 03.04.2010.
kurš daunis šo raksteli saskribelējis? ja kādā cellē nav pietiekošs līmenis, tur jālej iekšā destulēts ūdens, NEVIS sērskābe, ja vien nav t`anav iztecējusi pa plaisu

rolis @ 16:29 04.05.2009.
noperkot jaunu akji.. ldizi nak skidrums kuru ielejot... ir japagaida vismaz 1 stunda.. kameer pats uzlaadeejas..nav nepiecieshams ladeet ar elektriibu...bet vnk jaatstaaj pastaveet 1-2 stundas un gatavs ietoshanai

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-31 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss