Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Vispusīgais mocis - enduro

Teksts: Jānis Šķesteris
Datums: 31.03.2008.
Rubrika: Moči

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure (paciest, izturēt, ilgt) lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem. Enduro sporta moči ir praktiski identiski motokrosa motocikliem.


uz galeriju

Galvenās atšķirības ir: ka enduro var būt gaismas lukturi, klusāki izpūtēji un vēl kādi citi nieki, kas ļauj tiem piedalīties arī ceļu satiksmē. Enduro prasti ir aprīkoti ar viencilindra dzinējiem, kuru izmēri vidēji ir robežās starp 125cm3 līdz 650cm3. Tomēr bērni līdz 15 gadu vecumam sacensībās piedalās arī ar mazākiem motocikliem. Salīdzinoši mazais motors enduro padara vieglu un ērti vadāmu, kas ļauj ātri apbraukt dažādus šķēršļus. Latvijā norisinās regulāras enduro, endurokrosa un motopiedzīvojumu sacensības. Sīkāku informāciju par tām atradīsiet Latvijas motosporta federācijas mājas lapā www.lamsf.lv, „GSP TSK” (www.enduro.lv) vai citu enduro klubu mājas lapās.

Tomēr ne jau visi var un vēlas piedalīties sacensībās, tāpēc ir sastopamas arī racionālākas enduro modifikācijas. Šo motociklu galvenais priekšnosacījums ir vispusīga funkcionalitāte. Enduro ir vidusceļš starp ielas un motokrosa motocikliem, kas ļauj tiem pārvietoties pa visa veida ceļa segumiem. Tie tiek veidoti viegli un ērti, apvienojot sevī visas nepieciešamās īpašības, lai enduro motocikli būtu lieliski piemēroti garākiem pārbraucieniem un ceļošanai. Enduro Jūs nepievils nedz pilsētā, spraucieties starp automašīnām, nedz laukos, kur ceļu kvalitāte mēdz būt ļoti zema. Tomēr, ja Jūs vēlaties nežēlīgi ātru vai arī vizuāli iespaidīgu motociklu, tad diemžēl enduro nav radīts Jums. Enduro ir universāls mocis, kas arī ir šī transportlīdzekļa vislielākais pluss.

*****
4.4

Komentāri

kaarleens @ 09:48 12.08.2013.
Vai autors ir padomājis, cik ērti jutīsies viņa "atbalsta punkts" tālākā ceļā uz šaurā enduro sēdekļa.

kaarleens @ 09:47 12.08.2013.
Uzdevums: Lietotāju "mans vārds" spārda endūrs! 8( Ko viņš pīpē?

WnK @ 21:29 24.03.2012.
Vai var ar lifan 125cc pedalites enduro

Iesācējs @ 23:25 26.12.2009.
Ziemā gan Hondai XR prasās šipi riepās.

Supermotorad @ 00:37 12.09.2009.
Off road ir vislabakais LV ? Toc'na ! -jo celu kvalitate parsvara lidzinas off road trasei..
Tapat ka Apvidus 4 reiz 4 Auto.

Supermotorad @ 00:34 12.09.2009.
Tas nosaukums nak no Vacu valodas. Angliski runajossa pasaule tos sauc par SuperMoto. Tad vel ir paveids kas nak no ASV- Flattracker.

<b>R3d2</b>R3d2 @ 02:39 11.09.2009.
Enduro Latvijai ir labākais un lai izbaudītu, sajustu un iemācītos varu tikai ieteikt OffroadMoto rīkotos pasākumus. Tālāk jau pašu izvēle - vienkārši braukt un baudīt, meklēt vai likt Geocashus, piedalīties citās sacensībās MPS, endurokrosā vai enduro.

Iesācējs @ 23:44 06.09.2009.
Esmu apmierināts ar Honda hr 250, var i palekt, i parakt, i ....

Arvis @ 21:22 08.04.2009.
Es savu varadero 125 arī spiežu braukt pa smiltīm (kāpām) un meža takām... sākumā visulaiku grima iekšā un buksēja, bet tagad jau piešāvos iet baigi labi un baigi patīk... nebiju domājis, ka tas ir tik nogurdinoši...

Puteklis @ 10:00 19.12.2008.
... vecīt Tavs koments bez bazara vietā! :DDD

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-31 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss