Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Kawasaki KLE 500 – lai dzīvo enduro ēra!

Teksts: Junona
Datums: 16.04.2008.
Rubrika: Moči

Mans nākamais, kā smejies, ideālais motocikls bija visai padzīvojis, proti, 1993.gada Kawasaki KLE 500, ko iegādājos galvenokārt intereses pēc, jo, kā jau minēju iepriekšējā memuāru sadaļā, vēl nekad nebiju izmēģinājusi enduro.


uz galeriju

Izmēģinājums sākās ar maksimālā ātruma izspiešanu posmā Plakanciems-Imanta, ko varētu uzskatīt par sava veida baiku ēras radītu inerci, jo esmu pārliecināta, ka normāls, nē, labāk teikšu, zvērināts, (jo termins normāls man, godīgi sakot, ne visai patīk, tas man asociējas ar pusnodilušu riepu, kad nav nekādas skaidrības – vai tiks cauri TA, vai nē).tātad zvērināts endūrists sākotnēji pievērš uzmanību tādām enduro motocikla īpašībām, kā piekarei, vadāmībai, svaram u.c. lietām, kas būtiskas braucot pa neasfaltētiem ceļiem. Bet, kā jau teicu, ručkā griešana tobrīd bija mana stiprā puse, un no nabaga KLE tika izspiesti 180 km/h.

...Bet tikai pēc tam, kad biju izmēģinājusi savu KLE, vazājoties pa Rīgas apkārtnes mežiem, sapratu, ka enduro – TĀ IR LIETA! Man vairs neiestājās sīks stress, kad no asfalta vajadzēja nobraukt uz grantenes, ielīst dubļos vai pa meža taku aizbraukt līdz kādam ezeram. Pirms došanās garākā ceļā pa Latviju, izpētīju karti un piemērotā brīdī speciāli līdu no asfalta uz granteni, lai izbaudītu enduro varēšanu. Yes, tā ir sajūta, kad nesies pa granteni uz 120 km/h, atstājot aiz sevis pamatīgu putekļu vālu, un galamērķī pats un motocikls nonākat balti no ceļa putekļiem.

Nu ja, un vēl kā bonusu var minēt iespēju vēsā mierāRīgas korķus apbraukt pa ielas apmalēm – nebīstoties apskrāpēt trubas, salauzt plastmasas vai nodarīt tamlīdzīgu skādi.

Tomēr par zvērinātu endūristi es nekļuvu...Nezinu, kāpēc...Nākamajā pavasarī, apsverot iespēju iegādāties svaigāku motociklu, es nopietni metu acis uz enduro,.un tomēr iepriekš gūtā pieredze laikam nospēlēja tikpat lielu lomu, cik enduro piedāvātās iespējas...

Es izvēlējos zelta vidusceļu – klasisku ielas motociklu – 2000.gada Kawasaki ZR 750. Sava nozīme, iespējams, bija tam, ka iegādājos šo moci no pazīstama cilvēka, aptuveni zināju, kur un kā ar to ir braukts un uz ko šis mocis ir spējīgs. Piekrītu, ar šo motociklu būs pagrūti šķērsot purvu, atvilkt uz 300 km/h, tam nav iespaidīgas skaņas vai hromētu spīguļu...Bet tieši tāpēc esmu sapratusi, ka šis motocikls ir tas, kas man vajadzīgs... Pēc septiņām motosezsonām, 150000 uz moča nobrauktiem kilometriem un septiņiem dažāda veida motocikliem zinu un varu saviem lasītājiem teikt, ka čoperiska zīmēšanās nav mana stihija, bet atvilkšana vai dubļu aršana, iespējams, varētu būt tikai kāda no ekstremālajām mana rakstura izpausmēm, tāpēc ZR 750 ir tas, ko savās motopiedzīvojumu gaitās esmu izvēlējusies.

Tomēr, zinot teicienu „Nekad nesaki – nekad!“, pieļauju iespēju, ka kādreiz vēl redzēsiet mani kādā Durkas čempinonāta posmā, enduro piedzīvojumu braucienā vai vellsviņuzina, pēc trīsdesmit gadiem pieripinot ar Harley Davidson pie kārtējā alus kroga. : )

Novēliet man NEVERENDING STORY!

Jūsu Jun ;)

Junona uz KLE
*****
5

Komentāri

Jun @ 01:07 22.04.2008.
Njaaa, šitais mo beigu galā tiks pārdots kādā krutā izsolē par bargu kāpostu. :)))

. @ 23:04 21.04.2008.
peecis -mazohists

Peecis @ 09:12 21.04.2008.
visi enduuri (ar ljoti maz iznjeemumiem) ir negliiti! :)
pats lietoju ikdienaa enduro un arii naakamais ikdienas mocis buus enduurs, bet neko skaistu tajaas tarataikaas neredzu.

<b>aidz</b>aidz @ 10:36 19.04.2008.
aij, nu ko tur daudz..., galvenais, ka pašam/ai patīk :D

to aidz @ 00:26 19.04.2008.
P.S. uj sor,laikam neiebraucu, nu kātad - seksīgi izskatās beibes kas "rakom" (piedodied) sēd uz plastmasnieku tā saucamajiem pasažieru sēdkļiem

to aidz @ 00:24 19.04.2008.
par vēlu taisnoties :D

. @ 00:23 19.04.2008.
to otto..neesi braucis ar sjoperi

<b>aidz</b>aidz @ 11:28 18.04.2008.
Un vispār - kā jau es teicu, ENDRURO, manuprāt, ir vispraktiskākie un krutākie moči, gan ērtumam ikdienā (pa pilsētu un citur), gan ceļojumiem un grantenēm :) ,
ja izdomāšu pirkt jaunu moci, pirkšu ENDURO :P

<b>aidz</b>aidz @ 11:18 18.04.2008.
nē, es domāju, sievietes uz enduro izskatās neseksīgi :)
nevajag uzreiz visu pārprast un pārspīlēt, spams taču :D

<b>otto</b>otto @ 11:13 18.04.2008.
ne velti lielajās pilsētās mototransporta vidū ir iecienīti tieši enduro moči. Iespēja izbraukt visur ir ļoti būtiska, pārvarot bezgalīgos korķus, kur ar auto jāstāv stundām ilgi. Ar čoperi visur netiec cauri - stūre par platu, pa grants nomali baigi neatvilksi, ietves arī ir šķērslis

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-33 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss