Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju. Nezinu kā jūs dārgie, bet es esmu šokā, ja neteiktu vairāk. Pirms pāris gadiem nekas īpaši acīs man nekrita - iespējams tādēļ, ka nebija aparāts uz diviem ratiem, iespējams, ka ceļi vēl nebija nolietojušies līdz kliņķim. Droši vien lielākā daļa ceļu satiksmes dalībnieku (jeb vienkārši šoferīšu) ir sev pajautājuši - velns - kāda suņa pēc es maksāju 90 latus gadā ceļu nodokli un ap kautkādiem 20 ar kapeikām par savu dārgāko draugu - moci. Parēķinot kopā cik Latvijā uz šo brīdi eksistē ceļu satiksmes dalībnieku, kuri maksā nodokļus - plus Eiropas kohēziju fondu "smelšanas" iespējas rodas jautājums - kur paliek šī nauda? Es šķērsoju brīvdienās posmu no Rīgas līdz Siguldas apkaimei lai nonāktu līdz vecākiem. Pa ceļam (pagaidām man veicas) izbaudu (lēkāšanas veidā) un vēroju ceļu šajā posmā. Es nezinu ko Jūs esat novērojuši, bet kad es ieraudzīju vismaz 4 bedres, kurās atduroties var dabūt galu elementāri (ja vien nepārvietojies ar endūru vai tamlīdzīgu aparātu) mani pārņēma reāls naids! Man nav endūro un ja nemaldos šoseja nav tā vieta, kur būtu jālēkā vai jāmirst dēļ tā, ka tu atduries un ielauz stūres ratu tikai tāpēc, ka tev nepaveicās vai arī tu esi uz mirkli aizdomājies. Es apzinos iespējas, kuras man rodas atrodoties uz šāda ceļa. Šoreiz man braucot paveicās - es neiegāzos bedrē ar 100 km/h ātrumu posmā Rīga-Valmiera es iegāzos bedrē pie Vanšu tilta uz 25km/h pie nogriešanās uz Slokas ielu - neticami! Es gandrīz droši sajutu, kad čopam rāmis atsitās pret asfaltu. Jums ir kādam par to viedoklis? Jums ir idejas kurš būtu jāpielūdz, jāpierunā, jāietekmē, lai kautkas mainītos? Par ko mēs maksājam? Ko mēs par to pretī dabūjam? Kurš mērkaķis tagad brauc par mūsu naudu ar savu dārgo grabažu? ... Kāpēc es to rakstu? Vienkārši - varbūt arī mums, kas esam diezgan daudz ir jāpaprotestē mūsu tautas kalpiem par reāli bīstamo ceļu stāvokli Latvijā? Lai caļi tur augšā panervozē atkal un atkal un atkal kamēr mēs varēsim beidzot bez bailēm doties tālākos ceļos neminot kādā stāvoklī viņš būs pēc 20 kilometriem un es beidzot bez bailēm varēšu aizbraukt līdz saviem radiem latgalē?
*****
5

Komentāri

<b>Rigadons</b>Rigadons @ 21:48 22.04.2008.
Riiga-Sigulda tad jau veel ir zelts..
pabrauc taalaak vai VEEL taalaak :|

. @ 10:30 19.04.2008.
ingars tev piestāvētu būt par zavadjilu kādā pensionāru mītiņā..

zaļais @ 10:07 19.04.2008.
to ingars

neārdies un nevicinies te ar saviem 50LS tos tev nemanot valdība nosūks tāpat :)

ingars @ 00:42 19.04.2008.
dirsastaadi - runaajiet par eko krizi
es, kuram neklaajas labi esmun gatavs ziedot valstij 50 ls uz sitiena lai sakaartotu kriizi, bet nav jau ti ciiba - a iedomaajies cik taadu1 kaa es nav? kaut ne 50 kaut 5

ingars @ 00:40 19.04.2008.
baac
celjsh sigulda da fackindg daargaa zeme - inciems - man rati gandriiz pazuda
kuda ishche - sorry mans krievu poeetisms akal...

ingars @ 00:34 19.04.2008.
man 1 jautājums. kādēļ mums akcīze uz degvielu visaugstākā un ceļi vissūdīgākjie - respektīvi - degviela dārgākā - ceļi sūdīgākie?! jo cik es duraks zinu - akcīzes nodoklis ir uz ceļu labošanu mani dārgie frīki auto faking braucēji?! plus vēl viensl - kādēl alko faking hols vēl jo projām 1 L maksā tikai 5 ls?!!!! lieciet akcīzi uz aklo mosh sūda brālu izdzimteņi?

... @ 00:27 19.04.2008.
Nu man čoms Baltkrievijā padzīvojās un teica - vāks! Pat mazos lauku ciematos normāli ceļi - var redzēt, ka pat jauns asfalts. Es domāju mēs par ātru ES iestājāmies - nepaspējām nostabilizēties un paši izpirkt savas firmas un nekustamos - zviedri, vācieši, krievi - tie visu nopirka, bet mēs kā bijām maza st.ulb.a un iedomīga kalpu tautiņa - tā arī palikām pelnīt ārvalstu investoriem piķi ar savām rokām un galvām. Ehh - depresija nāk virsū, kad paskatos uz Godmaņa vai Šlesera vai Šķēles ģīmi.:(

zx600 @ 20:54 18.04.2008.
Nesen video.google atradu materiālus par Latvijas degradāciju.Materiāls bija Baltkrievijas televīzijas uzfilmēta dokumēntālā filma par ES jaunajām dalībvalstīm. Filmā tika salīdzināts dzīves līmenis Baltkrivijā,Polijā,Latvijā,Lietuvā,Igaunijā.Mūsējie bija topā.Tādu nabadzību viņi nevarēja iedomāties - uzreiz kā iebrauc Latvijā: bedrainie ceļi, aizaugušās ceļmalas, pamestās lauku mājas, pussabrukušas fermas, pensionāri meklējot ēdamo atkritumu kastēs.Filma domāta tiem kas raujas uz kaut kādu mistisku brīvību un grib iestāties ES.Redzot situāciju mūsu valstī, domāju viņiem šī vēlēšanās ātri pazudīs.Dīz pie mums tūrisi brauks skatītie, līdz kam var nolaisties valsts. Vai valsts amatpersonām nav kauns būt par karali uz sūdu čupas?

... @ 15:47 18.04.2008.
Varbūt savākt tautu un uztaisīt protesta braucienu kārtējo? Ar lozungiem un kolonnām - lai čaļi nervozē ;-). Vismaz paši savus nervus atlaidīsim ;-)

<b>uk</b>uk @ 15:07 18.04.2008.
jā, Rēzeknes ceļš ir vienkārši pretīgs, labāk pa daugavpils ceļu vālēt, tas ir labs, it sevišķi tur aiz tās nodegušās iebrauktuves.

arī es esmu sūtījis jautājumu uz SM, kāpēc daudzās vietās ir atvērti akas vāki. ja norāda konkrētas vietas, tad pēc kāda laika tur aizbrauc un saliek koka vāciņus, bet tie jau pēc gada būs sapuvuši un atkal būs caurumi.

bet ko padarīsi, latvijā ir vieni no sliktākajiem ceļiem eiropā, bet nevienu tas nesatrauc, tik atrunājās, ka tas ir dēļ mainīgajiem alika apstākļiem, lai gan citās valstīs tas nav šķērslis sakārtot ceļus.

« 1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-40

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss