Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Moto sezona ir atklāta!

Teksts: Jānis Šķesteris
Foto: Uldis Ķirsis
Datums: 27.04.2008.
Rubrika: Notikumi

Kā jau tika ziņots, 26.aprīlī Latvijas motoklubu asociācija (LMA) organizēja moto sezonas atklāšanu. LMA prezidents Jānis Gaigals “Motožurnālam” pavēstīja, ka kolonnā brauca aptuveni 2000 motociklu, bet kopumā pasākumā piedalījās aptuveni 3000 cilvēku.


uz galeriju

Pasākums ir izdevies!

Labais laiks bija veicinošs faktors, kas pulcēja šādu dalībnieku skaitu. Jānis Gaigals atzina, ka pasākuma plāns tika izpildīts pa visiem 100%, kā arī atsauksmes no cilvēkiem bijušas visnotaļ pozitīvas, tāpēc jāsecina, ka sezona ir atklāta godam.

Mazais nesmukums

Tomēr pasākumam bija arī savas melnās puses. LMA jau labu laiku pirms sezonas atklāšanas pavēstīja, ka visi pasākumā iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti īpašai piemiņas vietas izveidei. Taču braucienā piedalījās arī ievērojams skaits motobraucēju, kuri, apzināti vai neapzināti, bet tomēr izvairījās no ieejas maksas maksāšanas, noskaužot 5 rubļus monumenta radīšanai. Šāda rīcība lai paliek uz katra paša sirdsapziņas – uzsver Jānis Gaigals. Motoklubi ir uzņēmušies iniciatīvu šīs piemiņas vietas izveidošanai. Bet sezonas atklāšana bija iespēja ikvienam motobraucējam, arī tiem, kas nav klubos, sniegt savu artavu piemiņas vietai. Šāda rīcība vien norāda uz pašu motociklistu vienaldzīgo attieksmi.

Piemiņas vieta Baložos

Runājot par piemiņas vietu, - pirms mēneša tika noslēgta vienošanās ar Baložu pašvaldību par tās iekārtošanu. Celtniecības izdevumi paredzēti aptuveni 30000 latu. Ir cerība, ka līdz rudenim tiks pabeigts projekts, saskaņota celtniecība un sakopta apkārtne. Par pašu pieminekli varēsim runāt nedaudz vēlāk. Cerams, ka tas mūs varētu priecēt jau nākošajā sezonā.

Motociklistu piemiņas vieta

Draudzība ar kaimiņiem

Jānis Gaigals ļoti atzinīgi novērtē Baltijas valstu motociklistu savstarpējās attiecības. Šo gadu laikā tās ir veidojušās ļoti draudzīgas, par ko liecina salīdzinoši lielais lietuviešu un igauņu īpatsvars Latvijas motosezonas atklāšanā. 1.maijā atklāšana ir paredzēta Igaunijā, kurā dalību ņems arī vairāki Latvijas motoklubi. Savukārt nākošgad 23.augustā visu Baltijas valstu motoklubu asociācijas kopīgi ir iecerējušas organizēt vērienīgu pasākumu par godu Baltijas ceļa divdesmitgadei.

Manuprāt, sezonas atklāšanas pasākums nudien ir izdevies godam. Tāpēc paldies visiem, kas ieradās, paldies tiem, kas nepažēloja piecīti, lai visiem veiksmīga sezona!

*****
4.8

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss