Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Enduro darbība Latvijā pārliecinoši attīstās, jaunā sezona uzsākta ar jaunu rekordu

Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 06.05.2008.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē 3. maijā Talsu rajona Mundigciemā norisinājās pirmais Latvijas čempionāta endurokrosā un otrais Baltijas čempionāta endurokrosā sacensību posms.

Pirmajā Latvijas posmā uz starta līnijas stājas 171 dalībnieks, kas pārspēj visus līdz šim dalībnieku skaita rekordus. Kopvērtējumā solo klases ieskaitē labākais rezultāts kluba Motosports braucējam Madaram Pureklim, kas startā braucienu pārliecinoši uzsāka kā pirmais un divus stundu garumā spēja saglabāt līdera pozīcijas.

Sestdien kā pirmie uz starta devās kvadraciklu klases braucēji. Šogad starp kvadraciklu klašu dalībniekiem bija arī daiļā dzimuma pārstāves – Monta Dišlere - Kirilko un Indra Romāne kvadri open C klasē un Igaunijas pārstāve Kaisa Raadik kvadri ATV klasē. Attiecīgi Monta Dišlere Kirilko kopvērtējuma savā klasē ieņēma 12. vietu un Indra Romāne 14. vietu, savukārt Igaunijas pārstāve ATV klasē – 11. vietu.

Kvadri open klasē labākais rezultāts Agrim Neijam, kvadri C klasē – Raimondam Zaltkovskim un ATV klasē ātrākais kaimiņu valsts, Igaunijas, pārstāvis Andres Timmkus. Jauniešu klasē kopvērtējumā ieskaite vienam braucējam – Mārtiņam Mīkstajam.

Iespaidīgs skats bija vērojams, kad uz starta stājās un braucienā devās solo klases pārstāvji. Visnotaļ masveidīgais starts šoreiz vissekmīgākais bija Madaram Pureklim. Arī savā mājas trasē veiksmīgs starts braucējam Ivaram Tellem - startā izvirzījās otrajā vietā. Tomēr skaidrāks sportistu sadalījums izlīdzinājās pēc otrā apļa. Pārliecinoši pa pirmo ietu turpināja braukt Madars Pureklis, pirmajā desmitniekā arī citi Latvijas jaunās paaudzes sportisti – Edgars Siliņš, Eduards Stefanovičs, kopvērtējumā arī savā klasē izcīnot godalgotās vietas. Veiksmīgais sportistu brauciens arī pārstāvošajam klubam Motosports kopvērtējuma deva pirmo vietu klubu ieskaitē. Otrā vieta klubam Moto AZ, trešā vieta  Motosports 2. komandai.

Latvijas un Baltijas čempionāta endurokrosā Mundigciema posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

E1 klase:

 1. Madars Pureklis;
 2. Einārs Vinters;
 3. Edgars Siliņš;

E2 klase:

 1. Eduards Stefanovičs;
 2. Lauris Ermanis;
 3. Armands Jankovskis;

E3 klase:

 1. Jānis Vinters;
 2. Kristaps Bajārs;
 3. Jānis Rasmanis;

85ccm klase:

 1. Uldis Spulle;
 2. Miks Zambergs;
 3. Arvis Balodis;

Senioru klase:

 1. Artūrs Robežnieks;
 2. Ivars Telle;
 3. Ivars Miķelsons;

Kvadri open klase:

 1. Agris Neija;
 2. Raimonds Baltgalvis;
 3. Andris Grāviņš;

Hobby klase:

 1. Rūdolfs Pumpurs;
 2. Arvis Bumbiers;
 3. Jurijs Žižkuns;

C klase:

 1. Oskars Pugovičs;
 2. Jānis Baunis;
 3. Mārtiņš Maurinš;

Veterānu klase:

 1. Vilnis Jenčs;
 2. Raitis Evarsons;
 3. Ričardas Dounelavičus;

Kvadri ATV klase:

 1. Andres Timmkus;
 2. Elmo Erlich;
 3. Margus Jaan;

Kavdri juniori:

 1. Mārtiņš Mīkstais;

Kvadri C:

 1. Raimonds Zaltkovskis;
 2. Armands Jurševics;
 3. Guntars Millers.

Nākamais sacensību posms 7. jūnijs Lietuva – Baltijas čempionāts endurokrosā.

Enduro - visdemokrātiskākā motosporta disciplīna, kas nodrošina pirmo soļu apgūšanu sacensībās ikvienam, kuru aizrauj bezceļu motobraukšana. Enduro sacensības notiek brīvā dabā, maršrutu veidojot no dažādas sarežģītības dabiskā reljefa – meža takām, stigām, pļavām, ūdens šķēršļiem, akmeņu krāvumiem, kalniem, zemes ceļiem un asfalta posmiem. Sacensībās dalībnieki individuāli dodas trasē ar minūtes intervālu, vadoties pēc maršruta norādēm, saglabājot leģendā norādīto vidējo ātrumu. Sacensību ilgums – vidēji sešas stundas.

Endurokross - motosporta disciplīna, kas sevī apvieno enduro maršruta principus ar motokrosa noteikumiem un dinamismu. Sacensības norisinās dabiskā reljefa nospraustā maršrutā ar kopēju startu un sacensību ilgumu – divas stundas, iesācējiem stunda.

Motopiedzīvojumu sacensības - sacensību pamatā ir motosportistu orientēšanās apvidū (viena vai vairāku pagastu teritorijā), meklējot kontrolpunktus. Sacensību ietvaros arī  sarežģītu un fiziski smagu šķēršļu pārvarēšana.

INFOMRĀCIJA PAR ENDURO LATVIJĀ UN BALTIJĀ WWW.ENDUROSPORTS.LV

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss