Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Supermoto paraugstunda somu izpildījumā

Tāls Meļķis, LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs
Datums: 08.05.2008.
Rubrika: Sports

Ar somu braucēju dominanti noslēdzies Latvijas čempionāta supermoto 1.posms, kas aizvadītajās brīvdienās risinājās s/k 333. Līdztekus supermoto meistariem sezonu atklāja arī skuteru motošosejas braucēji.

Motosports ar finiša karogu

No deviņiem uz starta izbraukušajiem somu braucējiem seši ierindojas  finiša protokola augšdaļā. Pārliecinošas uzvaras abos braucienos pirmo vietu deva vienam no perspektīvākajiem somu braucējiem – Mauno Hermunenam, kurš nospiedošu pārsvaru ieguva jau braucienu vidusdaļā , atlikušo laiku veltot publikas uzjautrināšanai. Tik spēcīgā konkurencē augstu vērtējama sporta kluba Motodroms pārstāvja Agra Ļitvinova  septītā vieta. Teicami savas mājas trases priekšrocības izmantoja Matīs Dabols un Martiņš Valduss, finišējot desmitajā un vienpadsmitajā vietā, apsteidzot visus atbraukušos igauņu braucējus. Ivo Gulbis divu braucienu kopsummā ieņēma trīspadsmito vietu. Labākais no iesācējiem bija Normunds Freimanis, kurš 40 braucēju konkurencē klasificējās 23 vietā.

Pitbaiku klasē visi braucēji pārstāvēja mūsu ziemeļu kaimiņus igauņus, un pirmais abos braucienos un kopvērtējuma bija Pauls Prants. Astoņi braucēji eksotiskajā supermoto  kvadraciklu klasē, šķiet, vietas bija sadalījusi iepriekš – abos braucienos pirmais trijnieks - nemainīgs ar igauni Janeku Soidlu priekšgalā. Vienīgais Latvijas pārstāvis Anatolijs Kuzmins finišē piektais.

Sacensību dienaskārtībā savs laiks bija atvēlēts arī skuteru motošosejas braucieniem, kuri notika, izlaižot supermoto obligātos grunts seguma posmus. Pretēji prognozēm braucēju skaita ziņā vispieblīvētākā izrādījās tehniski viskomplicētākā un visātrākā 80 Racing klase. Jau kvalifikācijas braucienā Rolands Ieviņš uzrādīja respektējamu vidējo ātrumu 73, 86 km/h, kas solīja sīvu cīņu sacīkstē. Abi sacīkšu braucieni notika pēc vienāda scenārija – uzreiz pēc starta izveidojās trijotne Kaspara Brigznes, Rolanda Ieviņa un Riharda Baldiņa sastāvā, un savstarpējā cīņā arī tika noskaidrots pirmā posma uzvarētājs. Ar uzvarām abos braucienos  ļoti ātru (vid. ātr.- 78 km/h) apli otrajā braucienā pirmo vietu izcīna Max Moto komandas braucējs Rihards Baldiņš. Skūteru 50 Racing klasē stabilu sniegumu demonstrēja pieredzējušais pirmā starta numura īpašnieks Armands Leitāns, bet īpašu uzslavu ir pelnījis Dmitrijs Kraiņevs, kurs skuteru standart klasē apsteidza daudz vecākus dalībniekus.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss