Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Enduro sportisti iekaro Rīgas ielas: parādes braucienā startē vairāk kā 30 dalībnieku

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF
Datums: 30.07.2008.
Rubrika: Notikumi

Otrdien, 29. jūlijā Rīgā parādes braucienā no Daugavas stadiona līdz Rīgas motormuzejam par godu Eiropas čempionātam enduro devās kupls skaits Latvijas enduro braucēju, tostarp Latvijas komandas sastāvs dalībai Eiropas čempionātā – Kristiāns Evarsons, Artūrs Robežnieks, Lauris Ermanis, Jānis Vinters, Madars Pureklis un Jānis Baunis.

Enduro komanda

Svinīgi parādes braucienu pie Daugavas stadiona atklāja bijušas enduro braucējs, šobrīd viens no lielākajiem enduro atbalstītājiem Saeimas deputāts Dzintars Jaundžeikars. Pēc vairāk kā 30 minūšu ilga brauciena, sportisti braucienu noslēdza Rīgas motormuzejā, kur tika organizēta preses konference par nedēļas nogalē gaidāmo Eiropas čempionātu enduro.

„Jau pirms trīs gadiem piedalījāmies konkursā par iespēju organizēt Eiropas čempionātu Latvijā. Un, pateicoties neatlaidīgam enduro komisijas darbam šo gadu garumā, 2007. gada nogalē Eiropas motosporta federācijas kongresā spējām pārliecināt delegātus uzticēt enduro eliti 2008. gadā pulcēt arī Latvijā. Šis pasākums ir mūsu pirmais solis starptautiskajā enduro arēnā, kur ir plašas attīstības iespējas, kas visaktuālāk ir mūsu jaunās paaudzes sportistiem.”, norāda Artūrs Robežnieks, Latvijas Motosporta Federācijas enduro komisijas vadītājs.

Kā preses konferencē atzina A. Robežnieks, ar Eiropas enduro komisijas pārstāvjiem jau pārrunātas nākotnes iespējas Latvijā organizēt arī nāciju kausu, kas paredz sešu dienu garu enduro pasākumu. Šis pasākums enduro sportistu apvidū pielīdzināms olimpisko spēļu nozīmībai un ir kā viens no svarīgākajiem atskaites punktiem ne tikai individuālajam sportista veikumam, bet visai valsts komandai kopā.

Par vēsturiskā – pirmā Eiropas čempionāta Latvijā - pasākuma norises vietu izvēlēts Limbažu rajona Vidrižu pagasts, kur enduro sacensības tiek organizētas no 2004. gada. Eiropas čempionāta ietvaros, pēc organizatora Jānā Bauņa sniegtās informācijas, trases garums būs aptuveni 70 km ar trīs ātruma testiem – enduro jeb meža tests, krosa tests karjerā un country (pļavas) tests.

Jānis Ļevšins Vidrižu pagasta padomes priekšsēdētājs norāda, ka šāda plaša mēroga sacensību organizēšana Vidrižu pagastā pirmkārt ir pagodinājums un tai pat laikā arī izaicinājums. Sacensībā gatavošanās tika uzsākta jau vairākus mēnešus atpakaļ un jau otrdienas pēcpusdienā Vidrižos ieradās pirmie Eiropas sportisti.

Latviju Eiropas čempionātā enduro pārstāvēs divas komandas: pirmās komandas sastāvs - Jānis Vinters, Artūrs Robežnieks, Madars Pureklis, Lauris Ermanis, Kristiāns Evarsons un Jānis Baunis, otrās komandas sastāvs - Leons Kozlovskis, Einārs Vinters, Edgars Siliņš, Ģirts Ārstenieks,  Ivars Telle un Pēteris Jaundžeikars.

Eiropas čempionāta enduro Latvijā atbalsta: IB Canon Serviss, Motosports, GSP TSK, KTM Motorats,  Blaizer AG, Latvijas Balzams, Limbažu ceļi, Limbažu rajona padome, Lēdurgas pagasta padome, Vidrižu pagasta padome, LaMSF, Venden, SIA ,,ZAAO’’, z/s ,,Kalnbudes’’, Nivals, SIA ,,Normunda Bomja maiznīca’’,  Latgranula, Limbažu piens, “Rasmanis & Dankers”, SIA “PERI”, Saeimas deputāts Dzintars Jaundžeikars, personīgi Roberts Ziediņš un Dainis Zeltiņš.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss