Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Superkausa 1. posms noslēdzies ar Laura Freiberga uzvaru

Ventspils rajonā, Zirās ar negaidīti lielu dalībnieku un līdzjutēju skaitu svētdien, 19. aprīlī, veiksmīgi noritējušas Latvijas motokrosa sacīkstes pirmais "Superkausa" izcīņas posms. Ar īpašu starta skaņas signālu sacensībās devās 160 dalībnieki, kur lielāko dalībnieku skaitu pārstāvēja MX 13+ klases sportisti. "Superkausa" atklāšanas posmā bija vērojams spraigs sacensību gars, aptverot gan kritienus, gan sīvas cīņas, gan patiesu sportistu neatlaidību.

Vairākkārtēja Latvijas čempiona Zigumunda Šteinberga, kurš gan uz laiku ir pārtraucis motokrosista gaitas, komentārs par sacensībām: Ļoti, jo ļoti daudz sportistu. 5.apļi ir ideāls daudzums, lai bars neizplestos un notiktu cīņa līdz pēdējam. Nebiju bijis vēl nevienās gonkās, kur, kā pirmie, tā pēdējie brauktu tā it kā nebūtu rītdienas!

No citiem Latvijas motokrosa čempionātiem "Superkauss" atšķiras ar saviem īpašajiem noteikumiem - sportistam katrā braucienā jānobrauc pieci apļi, kas nav ierobežoti ar laika limitu. Tas ne tikai garantē saspringtu sacensību gaitu pašiem sportistiem, bet arī aizraujošu dienu līdzjutējiem.

Liels izaicinājums sportistiem un kārdinājums skatītājiem bija pirmais trases līkums pēc starta, kur 1. braucienā bez kritieniem neiztika nevienas klases braucēji. Satraucoši mirkļi sacensībās nebija retums. "Otrajā braucienā braucu aiz diviem sportistiem, kas, lecot tramplīnu, gaisā saķērās. Kad abi braucēji nokrita, biju jau palēcies un nebija nekādas iespējas izvairīties, tāpēc uzkritu abiem sportistiem virsū," stāsta MX13+ klases braucējs Jānis Riters no "AP motokluba". Jāni gan šodien piemeklēja arī kāda veiksme - "Superkausa" organizētajā izlozē sportists ieguva savā īpašumā jaunu FOX V3 motokrosa ķiveri.

Tehniska ķibele Baltgalvim junioram liedza 3.braucienu un līdz ar to cerības uz augstu vietu. Dinastiju cīņā šoreiz pārāks biju Gaušu dinastijas pārstāvis Gundars.    Sīva cīņa starp sportistiem norisinājās visās "Superkausa" klasēs - līdz pat pēdējā brauciena finišam nebija skaidrības par 1.posma uzvarētājiem. Aizraujošas situācijas bija vērojamas arī MX Pro klases sportistu vidū, kur par nokļūšanu uz goda pjedestālu cīnījās arī tādi elites braucēji kā Lauris Freibergs, Dāvis Ivanovs, Toms Macuks, Filips Kempels un Mārtiņš Aleksandrovičs. "Par savu vietu kopvērtējumā esmu ļoti apmierināts. Katrā posmā gan ieņēmu citu pozīciju, jo sanāca pāris kļūdas, tomēr gala rezultāts bija veiksmīgs. Pirmo braucienu pat nobraucu kā pirmais," stāsta 2.vietas ieguvējs MX Pro klasē Dāvis Ivanovs no motokluba "Rodeo".

Pirmā un otrā brauciena starplaikā skatītājiem bija lieliska iespēja izcīnīt ieejas biļetes uz Pasaules čempionāta posmu motokrosā Ķegumā. Piedaloties skrējienā pa mototrasi vairāk kā 40 dalībnieku konkurencē daiļā dzimuma pārstāvju grupā pirmo vietu ieguva Zane Gāliņa, stiprajam dzimumam -  Mikus Gutāns. Šāda izdevība skatītājiem būs katrā "Superkausa" sacensību posmā.

Bildes no sacensībām skatīt www.rrunlimited.lv

Par video reportāžu sekojiet informācijai moto-x.lv

Sacensību rezultāti www.mylaps.com

Komandu vēretējumā pirmie F.F.F Racing, aiz sevis atstājot Motokurzemes komandu un Rodeo MX Racing Team

0

Komentāri

asdfghjkl @ 13:40 26.04.2009.
Žēl ka nav pieminēti MX 13+ klases uzvarētāji.

<b>otto</b>otto @ 13:38 21.04.2009.
Un vai tad vienīgajam Latvijas virtuālajam motožurnālam nepieklātos ielikt informāciju par sezonas atklāšanu????

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss