Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Moto piedzīvojumu sacīkstes „Daudzeses Vasara 2009” 11. un 12. jūlijā Daudzeses pagastā

Teksts: appasaule.lv
Datums: 08.07.2009.
Rubrika: Sports

Jau ceturto gadu sadarbībā ar Latvijas Motosporta Federāciju tiek organizētas Moto Piedzīvojumu sacīkstes (MPS), kurām jau trešo gadu ir piešķirts Latvijas čempionāta statuss. Š.g. 11. un 12. jūlijā, Daudzeses un apkārtējos pagastos norisināsies 2009. gada Latvijas čempionāta otrais posms.

Moto Piedzīvojumu Sacīkšu pamatā ir moto un velo sportistu orientēšanās apvidū, sarežģītu un fiziski smagu šķēršļu pārvarēšana. Dalībnieki pēc grūtības pakāpes tiek sadalīti sešās klasēs – Moto, Kvadru, Hobiju, Iesācēju(C), Rallija un Velo. No spēcīgāko Moto un Kvadru klašu dalībniekiem, sacensības prasīs izturību pat 24 stundu garumā. Skatītājiem īpaši interesanti būs Speciālie Uzdevumi (SU), kuros konkrētā laika posmā ieradīsies visas komandas un skatītāji varēs novērtēt to sniegumu. Precīzas SU koordinātes varēs iegūt sacensību centrā, kas atradīsies Daudzeses skolā.

Moto Piedzīvojumu sacīkšu ideja veidojusies apvienojot organizatoru līdzšinējo pieredzi, kas gūta braucot ar enduro motocikliem un piedaloties tradicionālajās piedzīvojumu sacīkstēs, kas nu jau vairāk kā septiņus gadus Latvijā kļuvušas par neatņemamu aktīvās atpūtas cienītāju dzīves sastāvdaļu. Galvenie šīs idejas kopā licēji un realizētāji ir Latvijā labi pazīstami tradicionālo piedzīvojumu sacīkšu dalībnieki, kā arī bezceļu (enduro) motobraucēji Mārtiņš Sils un Zigmārs Brunavs.

2009. gada Latvijas čempionāts Moto piedzīvojumu sacīkstes norisinās četros posmos – Sējā, Daudzesē, Zaubē un Ēdolē, ar rezultātu vērtēšanu katrā sacensību kārtā atsevišķi un gada beigās aprēķinot kopvērtējumu. Pirmā Sējas posma rezultātu apkopojumu un bildes no sacensībām var skatīt interneta mājas lapā: www.apPasaule.lv.

Sacensību dienas kārtība:

10:00    STARS visām klasēm kopā
14:00-17:00    Speciālais uzdevums 1 (SU1)
21:00     Provizoriskā apbalvošana Iesācēju (C) klasei
23:00-01:00    Speciālais uzdevums 2 (SU2)
01:00-03:00    Provizoriskā apbalvošana Hobiju, Rallija un Velo klasēm
09:00-10:00    Speciālais uzdevums 3 (SU3)
13:00-15:00    Provizoriskā apbalvošana Moto un Kvadru klasēm

Sacensības notiks visā Daudzeses un apkārtējo pagastu teritorijās – ceļos un neceļos. Lai neradītu bīstamas situācijas, aicinām būt uzmanīgiem un saprotošiem sacensību teritorijā sastopot aizrautīgos motosportistus.

Visiem jaukas vasaras brīvdienas vēlot –
Organizatori no MPK apPasaule
Mārtiņš Sils, tel: 29227217
Zigmārs Brunavs, tel: 29404218
www.appasaule.lv

0

Komentāri

Goblins @ 16:40 15.07.2009.
Gonka bija baig labaa :)
paldies organizatoriem

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss