Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Honda 2009

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 21.04.2010.
Rubrika: Moči

Pavasaris klāt, arī mototirgotāji aktīvāk atgādina par veikalā iegādājamiem motocikliem, kas vēl nav paspējuši pārklāties ar putekļu kārtu. Honda arī “Motožurnālam” deva iespēju pavizināties ar saviem jaunākajiem sasniegumiem motoindustrijā.

Honda VFR1200F

Lielāko uzsvaru tirgotājs liek uz savu VFR1200FA, un ne velti,- motociklam tiešām nav kur īsti piesieties – gan vizuāli izskatās pēc motocikla, gan labi vadāms un vēl aprīkots ar plašu tehnoloģisko brīnumu spektru. Izskatās, viena no lietām, ar ko mototirgotāji centīsies pievilināt jaunus klientus, kas ar motociklu vēl pagaidām ir uz “Jūs”, ir ABS sistēmas bremzes. Muļķu drošās bremzes, ar tādām ir aprīkots gan šis motocikls, gan arī CBR600RR. VFR bez tā vēl šīs bremzes ir kombinētas – spiežot kāju bremzi, ar kuru klasiskajā variantā bremzējas tikai aizmugurējais ritenis, ar šo tiks bremzēta arī priekšējā riepa un otrādi. Tādējādi samazinās bremzēšanas ceļš un, pateicoties ABS, vēl varam aizmirst par riteņu bloķēšanos. Ar šo lielo milzeni gan īsti šo priekšrocību uzjust nesanāk, jo asfalts ir sauss, bet tā īsti līkumā ar lielu ātrumu “cirst” pa bremzēm neceļas roka.

VFR ir aprīkots ar kardānu, tāpat kā VT1300, tomēr atšķirībā no VT, VFR kardāns nav saistīts ar aizmugurējo dakšu, tādēļ ir mazliet mīkstāks un īsti pat nevar atšķirt no motocikla ar ķēdes pievadu. Ko īsti nevarētu teikt par VT. VFR motocikls arī nekautrējas parādīt savu jaudu, uz taisnes noteikti var paspēkoties ar sportisko CBR. Šim motociklam ir tikai viens mīnuss – cena, kurai līdz GoldWing līmenim ir vēl kur augt, tomēr to spēs novērtēt tikai īstens motolietpratējs.

Kosmiskais brīnums DN

Honda NSA700A8

Ir pienācis tas brīdis, kad uz ielas parādīsies motocikli, kādus pirms vairākiem gadiem varēja vērot televizora ekrānos – īsts kosmisks kuģis. Pirmajā momentā var likties, ka vajadzēs stingrāk iekrampēties stūrē, lai nenorauj no moča, tomēr īstenībā tas ir stipri pārspīlēts. Jaudu šim “monstram” tā arī nesanāca izjust. Automātiskā kārba motociklos īsti sevi vēl nav pierādījusi un par to varējām pārliecināties arī trasē. Motociklam ir divi braukšanas režīmi – parastais un sportiskais, es gan teiktu, ka parastais ir ”neparasti gausais”, sportiskais – parastais, bet pietrūkst vēl trešā - “īsteni sportiskā”.

Pirmo reizi uzkāpjot uz moča, protams, pietrūkst sajūga sajūta kreisajā rokā, tomēr arī ar šo moci kreiso roku var mazliet nodarbināt, ja atslēdzam “automātu”, tad ātrumus var pārslēgt ar kreisās rokas īkšķi – līdzīgi kā pagrieziena rādītājus, tikai mazliet augstāk.

Kāpšļi kājām ir pilnai pēdai, kas šo braucamrīku vairāk pietuvina skūteru klasei. Par šādu apgalvojumu īsti neviens arī neapvainojas un necenšas iebilst. Ņiprākie braucēji šos kāpšļus arī pamanās līkumos pastrīķēt pret asfaltu, tomēr nepamet doma, ka fantastikas kino piekritēji ir mazliet apkrāpti – šis aparāts nespēj pacelt nevienu spārnos. Spoguļos gan visu ļoti labi varēja redzēt – strauji pietuvojās CBR un tikpat strauji attālinās...

Hondas čoperis

Honda VT1300CXA

Teikšu godīgi, ar čoperiem esmu braucis maz un īsti nezināju, kam pievērst uzmanību – vizuāli jau ļoti glīts, kas arī ir galvenais arguments ”Custom” čopera iegādei, tāpēc īsti nav pat kam piesieties. Jā, ir tam raksturīgā čoperu manevrēšana – gluži kā garajam ”ikarusam”, arī kāpšļus nav grūti pret zemi atdurt, tomēr galveno čoperu īpašību pilda labi – skaists, dobjš un ar minimālisma pieskaņu – neko lieku neredzēju. Kāds pieredzējušāks čoperu testētājs pat pēc brauciena skaļi iespiedzās, ka ir ļoti labs un piemērots Latvijas bedrainajiem ceļiem.

CBR RRrrrrrrr

Honda CBR600RR ABS

CBR noteikti bija vispiemērotākais 333 trasei, kur notika testa braucieni, tāpēc arī tas deva vislielāko gandarījumu. Arī ABS varēja labāk izjust ar šo moci, tiesa, instinktiem nepavēlēsi – ar priekšējo bremzi tā arī nesadūšojos strauji nobremzēt līkumā, bet ar pakaļējo gan mazliet paniekojos – bremzējot ar sasvērtu moci, var izjust, kā bremzes sākumā mazliet asāk liek ritenim sabremzēties, iespējams, pat līdz pirmajam nobloķēšanās brīdim, bet pēc tam viegli to atkal palaiž vaļā un turpina vienmērīgi bremzēt. Neesmu pārliecināts, ka ar šādu aprīkojumu brauktu arī profesionāli braucēji, tomēr ”svētdienas sportistiem” tas nebūtu sliktākais moča aprīkojums. Protams, nevajag aizmirst arī par inerci, kas, strauji bremzējot, turpina virzīt vadītāja ķermeni uz priekšu, kā arī par RR pietiekamo jaudu, kas ļautu riteni līkumā izspolēt, pret ko motociklu elektronika ir bezspēcīga.

****
3.5

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 22:03 10.05.2010.
kasko apdrošināšana ar pašrisku līdz kaut kādiem 200 ls.

AF @ 17:21 28.04.2010.
man tads jautajums , tev testa brauciena dot izkast ar kadu mociiti un ja tu ar vinju nokriiti un sadauzi , kas tad ?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss