Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Baltijas čempionātā endurokrosā 101 dalībnieks!

Teksts: Agnese Evarsone
Datums: 14.06.2010.
Rubrika: Sports

Aizvadītās nedēļas nogalē, 12. jūnijā, Lietuvas pilsētas Kauņas apkārtnē, motociklistu šova "Millennium 2010" ietvaros, norisinājās otrais Baltijas čempionāta endurokrosā posms, kurā kopumā piedalījās 101 sportists no visas Baltijas. Neraugoties uz silto laiku iepriekšējās nedēļas, trasi klāja pamatīga dubļu kārta, kas sacensības pārvērta par īstu izturības braucienu sportistiem, tomēr par spīti visām grūtībām, sacensības tika aizvadītas veiksmīgi un labus rezultātus uzrādīja vairāki Latvijas sportisti.

Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Jānis Vinters, tikai par 7 sekundēm apsteidzot savu brāli Eināru Vinteru. Kā arī Jānim pirmā vieta E2 klasē, apsteidzot tādus spēcīgus E2 klases braucējus kā Jānis Baunis un Armands Jankovskis, savukārt Eināram pirmā vieta E3 klasē, apsteidzot Jāni Rasmani un Pēteri Jaundžekaru. Arī E1 klasē uzvara Latvijas sportistam – Edgaram Siliņam, aiz sevis atstājot pieredzējušo Igaunijas braucēju un pagājušā gada Eiropas čempionu enduro Veterānu klasē Toivo Nikopensiusu. 85cc klasē uzvarētājs, Lietuvas sportists Giedrius Tomanas, attiecīgi otrais Sandis Putniņš, bet trešais Edgars Fridriksons. C klasē labāko rezultātu uzrādīja Ģirts Dubavs, aiz sevis atstājot lietuviešus Mindaugas Kaškonas un Tomas Koleševskis. Hobiju klasē pirmā vieta Tomam Avenam, apsteidzot citu Latvijas braucēju Jurģi Bergu, bet Senioru klasē nepārspēts palika Arvis Bumbiers, kurš par vairāk kā sešām minūtēm apsteidza savu sekotāju Danieliusu Žostautas. Cienījamākajā no klasēm – Veterānu, šoreiz stiprākais izrādījās Lietuvas sportists Ričardas Dounelavičius, kurš tikai par 10 sekundes simtdaļām apsteidza latvieti Vilni Jenču.

Stundu garajā Kvadru klašu brauciena kopvērtējumā labāko laiku uzrādīja Lietuvas sportists Linas Selianikas, kurš savu sekotāju Andi Ciršu no Latvijas, apsteidza tikai par 11 sekundes simtdaļām. Lietuvietim pirmā vieta arī Kvadru Open klases kopvērtējumā, attiecīgi Andim Ciršam otrā vieta, bet Andim Kaktiņam trešā. Kvadru ATV klasē norisinājās sīva cīņa starp Igaunijas sportistu Taavi Raadik un latvieti Kārli Soiku, šoreiz ātrāks gan izrādījās Igaunijas braucējs, un Kārlis palika otrais, bet trešā vieta Ralfam Kaliksonam. Kvadru C klasē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa latvietis Jānis Zaķis, aiz sevis atstājot Lietuvas sportistus Pavelu Lukaševiču un Sigitas Babenskas.

Nākošais, trešais, Baltijas čempionāta un pirmais Latvijas čempionāta posms endurokrosā notiks 3. jūlijā Liezērē.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss