Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latviešiem dubulta uzvara Eiropas čempionātā enduro!

Teksts: Agnese Evarsone, LaMSF Enduro komisija
Datums: 30.06.2010.
Rubrika: Sports

26. un 27. jūnijā Polijas pilsētā Kielcē norisinājās Eiropas čempionāta enduro otrais posms, kurā startēja pieci Latvijas pārstāvji, no kuriem labāko sniegumu Polijā uzrādīja Veterānu klases sportisti Einārs Vinters un Artūrs Robežnieks, izcīnot pirmo un otro vietu savā klasē.


uz galeriju

Einārs Vinters jau pirmajā dienā spēja apsteigt visus konkurentus un uzvarēt savā klasē. Tikai nedaudz Eināram piekāpās Artūrs Robežnieks, kurš finišēja kā otrais. Otrajā dienā abus Latvijas braucējus apsteidza Nīderlandes sportists Ēriks Dāvids, tomēr neraugoties uz to, pirmajā dienā izcīnītā uzvara, Eināram bija pietiekoša, lai abu dienu kopvērtējumā saglabātu līdera pozīciju un saņemtu uzvarētāja kausu. Arī Artūram Robežniekam pietika ar pirmajā dienā izcīnītajiem punktiem, lai abu dienu kopvērtējumā saglabātu otro vietu.

Jaunākajā no čempionāta klasēm, E1 Juniori, startēja Edgars Siliņš, kuram diemžēl īsti nepaveicās pirmajā dienā, jo sportists nopelnīja vienu soda minūti, kas viņu ierindoja tikai 29. vietā, bet jau nākamajā dienā Edgaram veicās daudz labāk un viņš pakāpās uz 15. vietu, kas kopvērtējumā braucējam nodrošināja 18. vietu, trīsdesmit piecu sportistu konkurencē.

E2/E3 Junioru klasē startēja Kristians Evarsons, kurš abās dienās, divdesmit sešu sportistu konkurencē, noturēja 20. vietu, bet divu dienu kopvērtējumā tika izcīnīta 24. vieta. E1 Senioru klasē startēja Kristaps Bajārs, kurš pirmajā sacensību dienā ieņēma 12. vietu, bet otrajā dienā 13. vietu, kā arī abu dienu kopvērtējumā Kristapam 13. vieta, astoņpadsmit sportistu konkurencē.

Kā atdzina sportisti, sacensību trase bijusi labi sagatavota, atbilstoši Eiropas čempionāta līmenim, ar sarežģītiem dabiskā reljefa šķēršļiem. Īpaši jāatzīmē akmeņainie kalni, kuri pēc vairāku dienu lietavām, bija pārvērtušies par neuzveicamu dubļu nogāzēm un uzbraukšana tajos sagādāja grūtības nevienam vien sportistam, bet ar nelielu skatītāju palīdzību tas izdevās visiem. Vēl sportisti kā īpašu piedzīvojumu atceras braukšanu pa strautu, kurš vijās cauri tunelim zem divjoslu autoceļa. Šī tuneļa šķērsošana prasījusi īpašu izveicību, jo braukšana bijusi iespējama tikai guļus uz motocikla vai to stumjot blakus, un nedaudz nokļūdoties sportistam ar visu braucamo draudēja iegāšanās strautā, bet neraugoties uz sarežģītajiem pārbaudījumiem, visiem Latvijas enduro braucējiem sacensības izdevās veiksmīgi finišēt un kopumā sportisti ar savu sniegumu ir apmierināti.

Nākošais, trešais, Eiropas čempionāta posms notiks 17. un 18. jūlijā Itālijā, arī tajā plāno piedalīties visi pieci Latvijas enduro sportisti.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss