Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ar sacensībām Vidrižos noslēdzies pirmais Latvijas čempionāta enduro posms!

Teksts: Agnese Evarsone
Datums: 26.07.2010.
Rubrika: Sports

24. un 25. jūlijā, Vidrižos, kur notika Latvijas čempionāta enduro pirmais un Baltijas čempionāta enduro trešais posms, kopumā startēja 80 sportisti no visām trim Baltijas valstīm, kā arī no Somijas un vairāki sportisti bija ieradušies arī no Krievijas. Tieši pēdējo divu gadu laikā, arvien biežāk Krievijas sportisti piedalās dažādās Latvijas enduro komisijas organizētajās sacensībās, kā arī mūsu braucēji startē Krievijā, tādejādi veidojot labu sadarbību starp kaimiņvalstīm.


uz galeriju

Divu dienu garumā sportisti veica 350 km garu distanci, kura sastāvēja no pārbraucieniem un speciālajiem ātruma testiem. Kopumā katrā aplī bija trīs šādi testi: pirmais MX jeb krosa tests, kas izvietots Vidrižu karjerā ar dažādas sarežģītības krosa elementiem atbilstoši Enduro sacensību līmenim. Otrs tests šoreiz bija izveidots īpaši sarežģīti izbraucams un enduro valodā apzīmējams kā ekstrēmais tests, kur sportisti pārvarēja dažādus sacensību organizatoru izveidotus šķēršļus, kas pielīdzināmi tādiem, kurus izmanto triāla sacensībās. Trešais ātruma tests jeb Enduro tests, vijās pa mežu un krūmainām pļavām Lauču muzeja apkārtnē.

Pirmajā  Latvijas čempionāta enduro posmā E1 klasē nepārspēts palika jaunais un daudzsološais sportists Edgars Siliņš, kurš diemžēl tehnisku iemeslu dēļ nespēja startēt Eiropas čempionāta trešajā posmā, kurš notika pagājušās nedēļas nogalē, Itālijā. E2 klasē pašmāju sportistus apsteidza viens no Krievijas pārstāvjiem, Aleksejs Ņikiškins. Arī Aleksejs ar panākumiem startē Eiropas čempionāta. E3 klasē 1. vieta šī brīža Eiropas čempionāta kopvērtējuma 2. vietas ieguvējam Veterānu klasē - Eināram Vinteram. Senioru klasē uzvarēja Artūrs Robežnieks, kurš Eiropas čempionāta kopvērtējumā Veterānu klasē šobrīd ieņem 8. vietu. Kvadru Open klasē 1. vieta Kasparam Andersonam.

LaMSF Kausa izcīņas ieskaitē, Hobiju klasē, Vidrižos, uzvarēja Jurijs Žižkuns. C klasē ātrākais šoreiz bija Ričards Neimanis, bet Rallija klasē 1. vieta Ģirtam Dubavam. Cienījamākajā no klasēm - Veterānu, visus savus sekotājus apsteidza Raitis Evarsons. Savukārt Kvadru ATV klasē 1. vieta Artūram Vēveram.

Klubu komandu kopvērtējumā 1. vieta Motosports Racing Team 1. komandai, 2. vieta Valdlauču motokluba komandai un 3. vieta Moto A-Z kluba 1. komandai.

Nākošais Latvijas un Baltijas čempionāta enduro posms notiks 14. un 15. augustā  Salacgrīvā.

Latvijas čempionāta enduro Vidrižu posma pirmo 3 vietu ieguvēji:

E1 klase:

 1. Edgars Siliņš – Motosports RT
 2. Kristaps Bajārs - Valdlauči
 3. Toivo Nikopensius – EST – Paikuse MK

E2 klase:

 1. Aleksejs Ņikiškins – RUS – Motogon 63
 2. Jānis Vinters – J.Vintera Moto Team Riga
 3. Kristians Evarsons – Valdlauči

E3 klase:

 1. Einārs Vinters - J.Vintera Moto Team Riga
 2. Jānis Rasmanis – Moto A-Z
 3. Tonu Kallast – EST – Paikuse MK

Senioru klase:

 1. Artūrs Robežnieks – L.R.K.
 2. Arvis Bumbiers – Motosports RT
 3. Danielius Žostautas – LIT – Baltijos Motoklubas

Kvadru Open klase:

 1. Kaspars Andersons – privāti
 2. Andris Ciršs – Moto A-Z
 3. Jānis Zaķis – Moto A-Z

Hobiju klase:

 1. Jurijs Žižkuns – Moto A-Z
 2. Vaido Kalm – EST – privāti
 3. Juri Brauer – EST – Aksi MK

C klase:

 1. Ričards Neimanis – privāti
 2. Mārtiņš Vinters - J.Vintera Moto Team Riga
 3. Mārtiņš Ārstenieks – privāti

Rallija klase:

 1. Ģirts Dubavs – apPasaule
 2. Kestutis Gurčinas – LIT – Enduro club
 3. Gintautas Igaris – LIT – Enduro club

Veterānu klase:

 1. Raitis Evarsons – Valdlauči
 2. Ričardas Dounelavičius – LIT – Motodinamika
 3. Jānis Levinskis – privāti

Kvadru ATV klase:

 1. Artūrs Vēvers – apPasaule
 2. Kārlis Soika – Motosports RT
 3. Ralfs Kaliksons – Motosports RT
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss