Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Jānim Rozītim uzvara Ukrainas streetbike freestyle čempionātā

Teksts: Stunfighters Team Latvia
Datums: 17.08.2010.
Rubrika: Ekstrēmi

Augusta sākumā Latvijas streetbike freestyle komanda „Stunfighters” bija devusies garākā un šīs sezonās pēdējā izbraucienā uz vairākām sacensībām un šoviem Polijā un Ukrainā. Sezona ir noslēgusies ar lielisku panākumu – Latvijas labākais streetbike freestyle braucējs Jānis Rozītis ir uzvarējis Sevastopoles pilsētā notikušajā Ukrainas čempionātā.

Jānis Rozītis

Sacensības notika grūti iedomājamā vietā – Krievijas Federācijas Melnās jūras flotes aviācijas lidlaukā pašos Ukrainas dienvidos tikai 50 metrus no pludmales! Pasākumā, kurš noritēja vienpadsmit dienas, bez streetbike freestyle čempionāta notika arī dažādas auto sacensības un paraugdemonstrējumi, savukārt festivālu organizēja viena no pazīstamākajām auto un moto dzīves organizācijām „autoexotica.ru”. Sacensības Sevastopolē notika divās kārtās, kur pusfinālā un finālā dalībniekiem bija jāveic brīvas izvēles triku programma. Rozītim abi braucieni izdevās nevainojami un rezultātā pelnīta pirmā vieta.

Nedēļu pirms Ukrainas čempionāta komanda startēja Polijas pilsētā Bydgoszcz notiekošajās Stunt GP International 2010 sacensībās. Lielajā konkurencē, kur uz starta stājās vairāk kā sešdesmit dalībnieku, Jānis Rozītis izcīnīja 12. vietu, lai arī pēc pusfināla braucieniem Jānis bija desmitais un bija iespējas pacīnīties par vietu desmitniekā. Organizatori ir uzstādījuši augstus mērķus izveidot motošosejai līdzīgu seriālu, kur sezonas gaitā GP posmi notiek vairākās valstīs, nodrošinot augstu sacensību kvalitāti, vienādus tiesāšanas kritērijus un ievērības cienīgu balvu fondu. Atliek novēlēt organizatoriem veiksmi un cerēt, ka kāds no GP posmiem notiks arī Latvijā.

Vēl šogad iespējama komandas dalībā Minskā plānotajā Baltkrievijas atklātajā čempionātā, bet kopumā ar šo izbraucienu komandas sacensību sezona ir noslēgusies un komanda vēlas pateikties visiem atbalstītājiem. 2010. gada sezona kopumā jāvērtē kā izdevusies. Komandas līderis Jānis Rozītis ir Krievijas un Ukrainas čempions, bet Anglijas čempionātā sasniegta 4. vieta. Sezonas gaitā atsevišķās sacensībās labi startēja Gatis Riņķis un Lauris Klēbahs, kas sevi starptautiskā mērogā pieteica, kā komandas debitanti un tas liek cerīgi skatīties uz Latvijas streetbike freestyle nākotni.

Jānis Rozītis
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss